08/05/2026
Alkiškių kaimo bibliotekoje - filiale, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vyko šiltas ir prasmingas renginys „Atgiję rašmenys“. Savo kūrybos eilėmis pasidalijo S. Niūniavaitės premijos laureatė, trijų knygų autorė Gražina Blinkinienė ir Vitalija Žakienė. Įvairių lietuvių poetų eiles skaitė Rima Urmonienė. Prie šventinės nuotaikos, deklamuodami eilėraščius, prisijungė ir neformalaus vaikų švietimo būrelių vaikai : Kajus Čepas iš Alkiškių ir Urtė Sabaliauskaitė su Juliu Bliutu iš Sablauskių kaimų bibliotekų – filialų . Popietės dalyviai Alkiškių neįgaliųjų klubo „Žėrutis“ nariai, vadovaujami Irenos Levinienės, pasveikino biblioteką, pasidžiaugė bibliotekos veikla, padovanojo bibliotekai knygų ir gėlių. Jaukią atmosferą kūrė Eugenija Narkuvienė, kurios pritariamai gitarai, visi renginio dalyviai kartu dainavo lietuviškas dainas. Susirinkusieji aktyviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje spaudos atgavimo istorijos, lietuvių kalbos subtilybėms ir knygos keliui pažinti. Šis renginys tapo priminimu apie sunkaus darbo ir pasiaukojimo dėka išsaugotą mūsų tautos turtą – lietuvišką raštą bei galimybę juo laisvai džiaugtis ir šiandien.