16/01/2026
Mirė pats pačiausias akvarelistas… laikiau ji antru po Sklėriaus, o gal abu stovėjo ant to paties laiptelio. Labai liūdžiu… viena jo akvarelė stovi akyse iki šiol, kodėl jos nepasidovanojau, nesuprantu. Vis tas “ai, vėliau”.
Bet yra mūsų muziejuje darbas “Ušinsko veranda”, kurios natūroje jau nebeliko, nes Petravičaičių dvarelis sudegė, o jo vietoje stovi pono N baisuoklis. Osvaldas nutapė kelis paveikslus Ušinsko tema, nes kurį laiką gyveno ten, kai namas priklausė Dailininkų sąjungai. Nelaimingas tas namas buvo, tiesa... Paskui ten įsispraudė buvęs prekiautojas valiuta, supirkęs daug senamiesčio pastatų jau brandaus kapitalizmo epochoje, ir Dailės kombinato dalį. Bet tai nesvarbu.
Svarbu tai, ką po savęs paliekame visiems, o ne vien savo palikuonims. Ir tai nebūtinai namai, pastatai. Osvaldas paliko begalę nuostabių akvarelių, tokių nuostabių, kad net pavydėjau, nes pačiai taip nesigautų. Kad ir kiek Gražys su Petrašiūnaite sunkė iš manęs gebėjimus. Nesu tapytoja, ir psio.
Amžiną atilsį Osvaldui.
Užuojauta Alei ir Joanai
IN MEMORIAM: OSVALDAS JABLONSKIS (1944 07 02 – 2026 01 14)
Sausio 14 dieną, eidamas 82-iuosius metus, Anapilin iškeliavo žymus akvarelininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus narys Osvaldas Jablonskis.
O. Jablonskis gimė Telšiuose. 1962 m. baigė Kauno vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į LTSR Valstybinį dailės institutą Vilniuje. 1968 m. baigė institutą ir įgijo dailininko tapytojo ir pedagogo specialybę. Kūrybinį kelią plėtojo tapybos ir akvarelės srityse, o 1978 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus nariu.
Baigęs tuometinį institutą, dėstė tapybą ir akvarelę Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikume, dirbo mokytoju Kauno J. Naujalio meno mokykloje, nuo 1990 metų dėstė akvarelę ir guašą Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete. 1993 m. tapo akvarelininkų grupės „Aqua 12“ nariu.
Gausioje, beveik šešis dešimtmečius trukusioje kūrybinėje biografijoje – daugiau nei 70 personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Meno pasaulyje O. Jablonskis buvo vertinamas kaip vienas ryškiausių kaunietiškos akvarelės mokyklos virtuozų. Jo kūryba išsiskyrė savitu, atpažįstamu „jablonskišku“ spalvų pasauliu, jautriomis kompozicijomis, lyriškumu, tikrumu ir giliu įsijautimu. Visiems dailininko kūriniams būdingas liejimo laisvumas, persipinantys daugiasluoksniai planai bei paveikus kūrinių vaizdo gylis.
Osvaldo Jablonskio kūriniai oficialių LR institucijų metu buvo padovanoti Popiežiui Jonui Pauliui II, Prancūzijos prezidentui Fransua Miterarui ir JAV viceprezidentui Denui Kveilui.
1989 m. jis pelnė diplomą VIII Pabaltijo akvarelės trienalėje, o 1997 ir 1999 m. – diplomus tarptautinėse tradicinės ir netradicinės akvarelės parodose Klaipėdoje.
2011 m. O. Jablonskis buvo apdovanotas Kauno miesto savivaldybės „Santakos“ II laipsnio garbės ženklu ir kultūros ir meno premija. Tais pačiais metais Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete jam suteiktas garbės profesoriaus vardas. Jo darbų yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis dailės, Nacionalinis M. K. Čiurlionio, Paryžiaus, Rygos ir Talino dailės muziejai bei privatūs kolekcininkai.
Atsisveikinti su velioniu ir pagerbti jo atminimą bus galima: 2026 m. sausio 17 d. (šeštadienį) – nuo 15.00 iki 21.00 val. 2026 m. sausio 18 d. (sekmadienį) – nuo 9.00 iki 13.00 val.
Atsisveikinimas vyks Kauno Šilainių Šventosios Dvasios bažnyčios šarvojimo salėje (Milikonių g. 18). Šv. Mišios už mirusįjį bus aukojamos 2026 m. sausio 18 d. 9:30 val. Šilainių Šventosios Dvasios bažnyčioje. Laidotuvės – 2026 m. sausio 18 d. 13.30 val. Petrašiūnų kapinėse.
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai ir draugams.