15/05/2026
👫👭👫„Vienas žmogus gali daug, bet kartu mes galime viską.“ – Helen Keller
📅Gegužės 14 d. Socialinės integracijos centro atstovė dalyvavo mokymuose „Lietuvos savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų narių mokymai“, vykusiuose Kauno rajone, ŽŪA III rūmuose.
👩🏫Renginio metu daug dėmesio skirta bendruomeninių organizacijų tarybų vaidmeniui bei jų svarbai stiprinant dialogą tarp gyventojų ir savivaldos. Diskutuota apie vietos bendruomeninių organizacijų tinklą, finansavimo galimybes, piliečių pasitikėjimą valdžia, komunikacijos iššūkius bei efektyvesnį bendradarbiavimą tarp bendruomenių ir institucijų.
💡Nors Socialinės integracijos centras nėra bendruomeninė organizacija, mums svarbu tai, kas vyksta aplinkui – bendruomenių stiprinimas, žmonių įsitraukimas ir tarpusavio bendradarbiavimas. Tokie renginiai suteikia galimybę pasisemti naujų idėjų, įkvėpimo bei parsivežti naujų vėjų tolimesniems darbams ir iniciatyvoms.
🗣️Taip pat buvo analizuojama, ar šiandien Bendruomeninių organizacijų taryba yra tikras bendruomenių balsas, ar vis dar dažnai lieka formalia institucija.
Svarbu būti tarp žmonių, kuriems rūpi bendruomeniškumas, pokytis ir prasmingos iniciatyvos ateičiai.