12/06/2026
🐝🌱 „Meduteka“ plečiasi!
Birželio pradžioje ant Povilo Višinskio bibliotekos stogo įkurdintos pirmosios bičių šeimos tapo „Medutekos“ pradžia. Dabar prie bibliotekos pradėta kurti ir edukacinė bioįvairovės pažinimo erdvė.
Čia įrengti laukiniams vabzdžiams skirti nameliai, sumontuotos pakeltos lysvės, pasodinti medingieji ir dekoratyviniai augalai. Šie želdynai taps svarbiu nektaro ir žiedadulkių šaltiniu bitėms bei kitiems apdulkintojams. 🌼
Tam, kad bičių šeimos būtų sveikos ir gyvybingos, joms būtinos vadinamosios ganyklos – vietos, kuriose gausu žydinčių augalų. Tikimės, kad ši iniciatyva paskatins ir miesto gyventojus daugiau dėmesio skirti medingiesiems augalams savo aplinkoje. 🌿
🐝 Nuo bičių avilių ant stogo iki žydinčių augalų ir namelių vabzdžiams – „Meduteka“ pamažu virsta gyva miesto ekosistema.
Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.
Projektą įgyvendina Povilo Višinskio biblioteka.
S. Navickaitės nuotr.