27/01/2026
🚍⚡ Nastavljamo sa strateškim programom zelene tranzicije javnog prijevoza diljem Hrvatske!
Danas smo u Virovitici potpisali Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Integrirana mobilnost na području grada Virovitice“ 🤝🌱
Projekt ima jasan cilj – modernizaciju i ekološku transformaciju javnog gradskog prijevoza.
📌 Riječ je o projektu vrijednom 1,78 milijuna eura, financiranom u okviru Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, u sklopu kojeg će Virovitica dobiti 5 novih niskopodnih električnih autobusa.
Nakon što smo u prethodnoj financijskoj perspektivi nabavili više od 400 novih dizelskih autobusa, ovo je logičan i nužan korak dalje – prelazak na električna vozila ⚡️
To znači:
✅ manje prometnih gužvi
✅ čišći zrak i tiše ulice
✅ niže troškove održavanja
✅ kvalitetniju i ugodniju uslugu za građane
Današnjim potpisivanjem ugovora Virovitica se pridružuje gradovima poput Rijeke, Zagreba, Dubrovnika, Varaždina, Šibenika, Križevaca, Krapine i Ludbrega, koji su već krenuli putem javnog prijevoza na električni pogon 🚎
📊 Ovaj projekt dio je nacionalnog programa zelene tranzicije javnog prijevoza, koji obuhvaća 17 gradova, ukupne vrijednosti više od 163 milijuna eura, od čega se 130 milijuna eura financira iz NPOO-a.
👉 Njegovom provedbom nabavit će se ukupno 206 električnih autobusa diljem Hrvatske.
Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković boravio je u utorak, 27. siječnja 2026. godine u Virovitici gdje je potpisao Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Integrirana mobilnost na području grada Virovitice“ s ravnateljem SAFU-a Draganom Jeli....