11/06/2026
Danas je na Trgu Petra Preradovića otvoren sajam „Srčeko zagrebačkih obrtnika“. Od 11. do 14. lipnja posjetitelji mogu birati među autentičnim ručno rađenim suvenirima 11 zagrebačkih obrtnika.
Sajam je posjetio i predsjednik Udruženja obrtnika grada Zagreba Ivica Zanetti, koji je s Ivanom Novak, pomoćnicom pročelnice Gradskog ureda za gospodarstvo, ekološku održivost i strategijsko planiranje, Adele Čapalijom iz Odjela za poticanje razvoja obrta i poduzetništva te pročelnicom Sekcije proizvođača suvenira Danijelom Halužan Glumbić obišao izlagače i podržao domaće majstore.
Sajam je otvoren svakog dana od 10 do 20 sati, ulaz je slobodan. Ovo je treći od četiri sajma koji se ove sezone održavaju na Cvjetnom trgu.
Na sajmu „Srčeko zagrebačkih obrtnika“ možete pronaći suvenire koji na poseban način pričaju najljepše priče o našem gradu. Rukotvorine lokalnih obrtnika predstavljaju savršen spoj majstorskog umijeća, bogate tradicije i originalne umjetnosti.