17/06/2026
💙🎶U školskoj godini 2025./26. u sklopu nastave Glazbene umjetnosti učenici 3. a, 3. c , 3. d i 3. e razreda sudjelovali su u SES laboratoriju utemeljenom na načelima spoznajno-emocionalnog slušanja glazbe. SES laboratorije provodi Centar za kompetencije u obrazovanju Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli pod vodstvom koordinatorice prof. dr. sc. Sabine Vidulin. Cilj SES metode je da učenici svjesno dožive emocije koje pobuđuje glazba. Za razliku od tradicionalnog pristupa u kojem se naglasak stavlja na prepoznavanje glazbenih sastavnica, glazbala, oblika i skladatelja, SES povezuje slušanje glazbe, emocionalni doživljaj, maštu i asocijacije, razgovor o osjećajima, likovne, verbalne i druge aktivnosti. Laboratorij predstavlja nastavak uspješne višegodišnje uspješne suradnje tijekom koje je I. gimnazija sudjelovala u istraživanjima usmjerenima na primjenu i vrednovanje ove inovativne metode.