29/05/2026
🥈🏆 2. mjesto na državnom natjecanju u graničaru! 🇭🇷👏
Naši učenici ostvarili su izvanredan uspjeh osvojivši drugo mjesto na završnici državnog prvenstva u graničaru, održanoj u Vinkovcima od 26. do 28. svibnja. 🔥
Ovo je ujedno i prvi nastup jedne naše školske sportske ekipe na državnom prvenstvu nakon više od dva desetljeća! 🎉💙
Nakon pet pobjeda na prvenstvu Zagreba te tri uvjerljive pobjede na poluzavršnici državnog prvenstva skupine Sjever u Maloj Subotici, na državnoj završnici čekale su nas najbolje ekipe iz cijele Hrvatske: predstavnici skupine Jug - OŠ Jure Turića iz Gospića, skupine Zapad - OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice, te skupine Istok - OŠ Retfala iz Osijeka. 🇭🇷🏅
U polufinalnom susretu naši su učenici svladali ekipu iz Osijeka rezultatom 2:0 💪, dok nas je u velikom finalu, nakon iscrpljujuće i napete borbe, pobijedila ekipa iz Velika Gorica rezultatom 2:1. 🥈👏
Našu školu predstavljali su:
✨ Franka Antea Zoričić
✨ Klara Kelava
✨ Lota Škreb
✨ Lea Vrdoljak
✨ Nika Augustinčić Arsenović
✨ Avrora Štih
✨ Borna Bujas
✨ Petar Pavlinić
✨ Tibor Mihić
✨ Roko Videc
✨ Patrik Šćuric
✨ Luka Benšak
Na prvenstvu Zagreb sudjelovala je i Lara Cuculić. 👏
Uz natjecanje, učenici su imali priliku upoznati Vinkovce te se družiti s vršnjacima iz raznih dijelova Hrvatske. 🤝😊 Uz graničar, održavale su se i završnice državnih prvenstava u futsalu, nogometu, rukometu, košarci i odbojci. ⚽🏀🤾🏐
Veliko hvala roditeljima koji su tijekom cijelog natjecanja podržavali našu ekipu te su nas bodrili i u Vinkovcima! ❤️👏
👩🏫 Voditelji: Lucija Barišec i Juraj Horžić