25/03/2026
Snažan početak i poduzetnička energija na konstituirajućoj sjednici 🤝🏼
Održana je konstituirajuća sjednica Izvršnog odbora ZPO-a HDZ-a Grada Zagreba, uz aktivnu raspravu i izrazito poduzetničku atmosferu koja je obilježila cijeli sastanak.
Na netom održanim unutarstranačkim izborima, u izbornoj utakmici sa više kandidata i nikad većom izlaznošću 266 poduzetnika i obrtnika, novi stari predsjednik Mate Ćurić dobio je potporu 162 birača. Osim toga, svi kandidirani članovi ranijeg saziva Izvršnog odbora dobili su povjerenje za još jedan mandat za vođenje Zajednice i time dodatno potvrdili legitimitet te učvrstili kontinuitet i smjer rada organizacije.
Za potpredsjednike su izabrani Tamara Tuđman Šuk, Damir Barun i Filip Rogožar, za tajnika Izvršnog odbora Nikolina Frklić, za rizničara Ivan Sesar, a za međunarodnog tajnika Jakša Bilić.
Izabrani članovi Izvršnog odbora, uz prethodno navedene, na održanim unutarstranačkim izborima su:
✅Jakov Petričević
✅Matej Bagarić
✅Sebastijan Berišić
✅Tomislav Bubalo
✅Igor Bublić
✅Velimir Čerkez
✅Jure Ivančić
✅Ante Kljajic
✅Mirko Kolak
✅Ivan Kujundžić
✅Ivan Kuštra
Odbor je dodatno ojačan kooptacijom Domagoj Ivankovića i Ilije Bulića.
Posebni gosti bili su Ivan Matijević, predsjednik HDZ Zagreb, te Ljiljana Šapina, rizničarka Zajednica poduzetnika i obrtnika HDZ, koji su dali snažnu potporu radu i daljnjem razvoju organizacije.
Zahvaljujemo im na vremenu, podršci i vrijednim porukama koje su dodatno osnažile naš rad.
Čestitke svim izabranima i hvala članovima na konstruktivnom, energičnom i motivirajućem početku mandata.👏🏽👏🏽👏🏽