29/04/2026
28. travnja u Nijemcima, destinaciji u srcu Spačvanske šume i na obalama Bosuta u Vukovarsko - srijemskoj županiji, održana je sjednica Strukovne grupe nautičkog turizma na unutranjim vodama HGK županijske komore Osijek.
Sjednici je predsjedala gđa Božana Matoš, a sjednici su, osim članova Strukovne grupe nazočili i brojni partneri i dionici razvoja turističkog proizvoda. Na sjednici je načelnik u Upravi unutarnje plovidbe Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, gosp. Željko Sić, predstavio brojna ulaganja u infrastrukturu riječnih pristaništa i marina na unutranjim vodama Hrvatske. O ulaganjima u nadležnosti Lučke uprave Vukovar podatke je iznio gosp. Đuro Bićanić.
Izneseni su i rezultati broja pristajanja i broja putnika u riječnom prometu koji, osim kontinuiranog rasta turističkog prometa, pokazuju i podatak da je broj pristajanja putničkih brodova u međunarodnim krstarenjima veći na Dunavu nego u nekim od najvećih jadranskih luka.
Svi prezentirani podaci potvrđuju opravdanost brojnih ulaganja u infrastrukturu putničkog prometa na unutrnjim vodama i niz marketinških aktivnosti na promociji riječnih krstarenja i izletničkih tura.
Brodsko - posavska županija u narednom razdoblju biti će bogatija za riječna pristaništa u Slavonskom Brodu, Davoru i Slavonskom Kobašu, čime ćemo postati prepoznatljivija destinacija na karti turističkih putovanja rijekama Hrvatske.
Kao primjer dobre prakse nautičkog turizma na unutarnjim vodama, sudionici su u organizaciji TZ općine Nijemci obišli pristanište u Nijemcima uz kratki plovidbu rijekom Bosut izletničkim brodom Sveta Katarina.
⛴️🛥🌳🌿
Foto: TZ općine Nijemci