06/06/2026
ODRŽIVI RAZVOJ - SURADNJA RODITELJA, ŠKOLE i VELEUČILIŠTA Sukladno prethodnom dogovoru, razredne zajednice 2.a, učiteljice Vere Menčik i roditelja, Anastazijin tata, dr. sc. Božidar Jaković, prof. struč. stud., pročelnik Odjela za turizam na Veleučilištu u Virovitici, u srijedu, 3.6.2026., učenicima je održao predavanje i Radionicu. Budući da su učenici 2.a već sudjelovali i u projektu Nacionalne zaklade za održivi razvoj, tema "Djelujem i odgovorno i postupam mudro – čuvam Zemlju, mislim na sebe i svoje", bila im je dodatni izazov. Na satu su radoznalo pratili nove spoznaje o održivom razvoju koje im je na dopadljiv način prenosio profesor Jaković. Nastavno predavanju, aktivno su sudjelovali u Radionici, a unutar svojih skupina suradnički su kreirali zaključke važne za budućnost Zemlje. Profesor Jaković ih je pohvalio za iznimnu zrelost koju su pokazali u radu. Osvijestili su ponašanje sebe kao pojedinca, te shvatili odgovornost za svoje postupke u obitelji, školi i lokalnoj zajednici. Veliko hvala profesoru Jakoviću na ovoj suradnji koja zacijelo ostavlja značajan trag kod naših učenika.
Učiteljica: Vera Menčik