05/11/2023
Poštovane Račiške i Račišćani,
sljedeću nedjelju biramo nove članice i članove za naš Mjesni odbor Račišće. Za vašu naklonost bore se dvije liste, svaka na svoj način za koji misli da je najbolje pristupiti biračima. Ovim putem želim vam se obratiti, ne kao vaša gradonačelnica, nego upravo kao vaša sumještanka koju ste dva p**a izabrali za predsjednicu Mjesnog odbora Račišće.
Došavši u Mjesni odbor Račišće znala sam da je sve zapušteno i neodržavano, ali krivca za to nisam tražila među našim sumještanima, nego u lošem odnosu Grada i službi prema našem mjestu. To su bili moji motivi za kandidaturu za Mjesni odbor, a kasnije i za gradonačelnicu da se stvari konačno pokrenu na bolje.
Otkad znam za sebe, Račišće je bilo mjesto o kojemu Grad nije dovoljno vodio brigu. U najtežim trenucima pronalazili smo načine s kojima ćemo unijeti malo veselja u mjesto i među ljude. Sami smo kupovali božićne ukrase jer za nas u gradskom proračunu nikada nije bilo mjesta. Dvije pahulje i dva morska konjića tužno su visili na stupovima javne rasvjete. Sami smo održavali groblje, dječje igralište, kupovali igračke za dječji vrtić, kao da nismo dio Grada.
Iza nas je puno ostvarenih komunalnih projekata, asfaltiranih ulica, sakupljenog smeća i posađenog cvijeća. Oduvijek me veselila dobra suradnja sa svima u mjestu, s udrugama i našom Župom.
U Mjesnom odboru dobro smo surađivali i s “oporbom”, kako HDZ naziva svoje članove, premda mi na to nikad nismo tako gledali. U trenutku kada sam prestala obnašati funkciju predsjednice Mjesnog odbora Račišće i postala gradonačelnica, ta suradnja se bitno smanjila, ali ne na našu inicijativu. Na prošli proračun Mjesnog odbora, HDZ nije imao nikakve primjedbe niti prijedloge, a još manje da je pokazao interes za bilo kakvim radom.
Smatram da je Mjesni odbor dobro ispunjavao svoje zadaće, rukovodio mjesnim proračunom, komunicirao sa službama, organizirao i sudjelovao u brojnim programima i akcijama. Nema događanja u kojemu naš Mjesni odbor nije sudjelovao.
Izborili smo se da gradske službe obavljaju poslove i u našem mjestu. Uveli smo dvije autobusne linije. Izborili smo se da projekt kanalizacije ide brže i bolje naprijed jer smo itekako svjesni koliko nam je to svima važno. Vratili smo manifestaciju Mornarevu noć pod pokroviteljstvo Grada te uveli zasluženu proslavu Dana Mjesta o blagdanu Sv. Nikole. Također smo i barokni festival doveli u mjesto. Organizirali smo i maškare za odrasle i djecu, sponzorirajući iz svog programa dio troškova.
Odlaskom na mjesto gradonačelnice, svim srcem nastavila sam pomagati u vođenju Mjesnog odbora jer je konačno došlo pravo vrijeme kada možemo napraviti velike promjene u Račišću koje će unijeti novi dašak života u naše mjesto! Mjesni odbor Račišće više nije taoc politike u kojoj se naše postojanje svodilo isključivo na radne akcije. Premda su radne akcije poželjne, i mi smo ih provodili, one nisu nositelj razvoja mjesta.
S dodatnim vjetrom u leđa, nastavili smo raditi na ostvarenju projekata koji bi mogli donijeti bitne životne promjene svim stanovnicima Račišća. Projekti koje želimo ostvariti zadržat će mlade obitelji s djecom jer će im naše mjesto imati što ponuditi da ostanu. Ako smo u toj želji da napravimo pozitivnu promjenu zanemarili komunikaciju s pojedincima, ili ako smo premalo o svemu razgovarali, iza toga ne stoji nikakva loša namjera. Oduvijek smatram da je dobra komunikacija ključ uspjeha jer samo kvalitetnom komunikacijom možemo ostvariti dobru i iskrenu suradnju.
Račišće su njegovi ljudi, a kvaliteta života naših sumještana oduvijek nam je bila na prvom mjestu. Žao mi je vidjeti da se ova kampanja svela na osobna podbadanja i blaćenje ugleda moje obitelji. Ali unatoč tome, moja želja za napretkom Račišća ostaje čvrsta i neokrznuta.
Posebno me veseli vidjeti što su danas na našoj listi SDP-a neka nova lica koja su spremna preuzeti odgovornost kroz naš Mjesni odbor, zasukati rukave i nastaviti dobru suradnju sa svima kako bi zajedničkim naporima nastavili raditi na razvoju našeg mjesta. Stoga Vas pozivam da ih podržite u nedjelju na izborima!
Od srca veliko hvala svima na suradnji kroz sve ove godine, na podršci i na ruci kojom ste pomogli kada je bilo najpotrebnije da naše mjesto učinimo veselijim i ugodnijim za život!
Vaša
Nika Silić Maroević