16/07/2024
Da ne ispada da samo kritiziram, trebam i pohvaliti. Ekipa iz Inicijative i ja osobno smo dobili blagi osjećaj olakšanja/zadovoljstva. Naime, ministrica Vuckovic je raspisala natječaj za praćenje kvalitete zraka u lukama gdje se može prijaviti i Lučka Uprava Ploče te joj na tome hvala. Lijepo je što je država pružila nekakvu ruku pomirenja kao posrednik između nas iz Inicijative i luke te nekakav nadzor problema, ali ne i rješenja istog.
Eventualni problem ovog natječaja je pojam MOŽE, dakle Lučka Uprava Ploče se može prijaviti, ali i ne mora. Nije obvezujuće. Dakle ovisimo o našim lokalnim ljudima. A ne znan da li se veseliti tome jer u nadzornom odboru Luke d.d. također sjede Pločani ili njihovi supružnici pa smo evo tu gdje jesmo. Ali ne žive ovdje pa ih nije briga za zrak, more, tlo, vode i radnike. Kolektivni ugovor koji je na granici legalnosti, kriminalne radnje skladištenja i manipulacije rasutim teretima, mobbing i slično - očito im ne smeta. Niti smeta lučkoj upravi, a čiji je posao da nadzire luku d.d.. Tako da nemam osjećaj povjerenja da će nas "naši" ljudi spasiti. Dao Bog da se varam. Isto tako su nas preveslali Marevic i Krstičević rekavši da će do ljeta biti postavljena stanica za mjerenje kvalitete zraka od strane DHMZ, pa ju evo još uvijek čekamo i svi skupa se pravimo mutavi da ne vidimo 44 000 tona radioaktivne bijele troske i preko 5500 tona crne troske kako praši po gradu, balkonima, autima. Da pobliže objasnim to laiku - povucite paralelu s azbestom i dobijete trosku. Kao da se Neretva uporno trudi ostati vodeća u RH po pitanju onkoloških bolesnika.
Volio bih da nam je svima bar za 10% više stalo do kvalitete lokalnog života nego rezultata na Euru. Volio bih da gospodarski subjekti budu partneri građanima. Volio bih imati lidere koji ne žderu s protivnicima i koji su prvi među nama da nas brane i usmjere, da nemaju cijenu. Sve što tražimo je ono što ima Europa - zatvorena skladišta i adekvatnu manipulaciju rasutim teretima. Novaca imaju, i sami se hvale da imaju preko 10 milijuna eura profita.
Treba vratiti ponos i posao u Ploče, jebli vas murali i Severina.
Dom zdravlja u Pločama u roku DVIJE GODINE se zatvara! Svi ćemo ići pišat u Metković ili Vrgorac, ići snimiti ultrazvuk, vodit dicu i bake. Naš doktor nas je davno ostavio. Također pitanje problema s doktorima prebaciva na Županiju (što u suštini i jest njena nadležnost), ali ne otići na sastanak s Županom?! U 4 godine NULA p**a umjesto da mu dva p**a tjedno lupa na vrata. Pa jel možemo napravit 4 stana i dat ih ljudima da dođu ode pa da Grad tako olakša odluku nekom doktoru iz Osijeka? Kad mislimo nešto poduzeti, mi, građani?! Dobro, sad kad prođe Olimpijada onda ćemo. I ne dok je sezona kupanja. A onda je loza, pa mandarine, pa masline, pa Advent. E onda malo da odmorimo poslije Nove, pa odma poslije korizme, ali prije ljeta jer su onda smokve i lubenice i sezona kupanja...
Nemamo vrimena! Odmah sad djelovati! Skupa! Da Ploče preživi!
Grad Ploče Lučka uprava Ploče Luka Ploče d.d. Marija Vučković GI Zdrav život Građanska inicijativa - Zdrav Život