28/02/2026
[KOLIKO JE POTREBNO DA STANOVNICI OBŽ IMAJU ISTI ŽIVOTNI STANDARD KAO STANOVNICI NAJRAZVIJENIJIH ŽUPANIJA?]
Gotovo svakodnevno posljednih mjeseci čitamo PR članke o “sjajnom stanju” u Osječko-baranjskoj županiji. Zato sam na današnjoj sjednici Skupštine OBŽ postavila vrlo jednostavna i konkretna pitanja.
Koliko je mladih do 35 godina iselilo iz naše županije u posljednje četiri godine? Koliko je novih radnih mjesta otvoreno s plaćom iznad županijskog prosjeka i u kojim sektorima? I još važnije, ako prosječna plaća u OBŽ i dalje zaostaje za državnim prosjekom, koje je točno mjere Županija poduzela kako bi se podigla razina plaća, a ne samo broj zaposlenih?
I umjesto da županijska vlast u tim pitanjima prepozna dobronamjerne prijedloge i uspostavi sustav poticaja kojima će izjednačiti radni i životni standar naših sugrađana s onima u razvijenim županijama, oni u maniri svog stranačkog šefa nastavljaju u obmanjivanju i samoobmanjivanju. A toliko malo je potrebno da se stvari okrenu u korist svih u županiji.
Foto: HRT radio Osijek