14/05/2025
🔴 DOK SE NA FACEBOOKU STVARA SLIKA “UREĐENE OPĆINE” – STVARNOST JE DRUGAČIJA
📸 Pogledajte fotografije. Zapušteni putovi, obrasla vegetacija, poduzetnička zona pretvorena u divlje odlagalište. Sve ovo govori samo jedno – komunalni sustav ne funkcionira. Godinama slušamo ista obećanja, a problemi ostaju isti. Teren se ne obilazi dok se ne digne prašina, a reakcije dolaze tek nakon javnog pritiska.
🔧 Komunalni poslovi se ne smiju rješavati po dojavi ili samo pred izbore. Potrebno nam je lokalno komunalno poduzeće koje će redovito i odgovorno održavati sve dijelove općine – ne samo centar. Vrijeme je za sustavno, a ne selektivno djelovanje.
📉 Poduzetnička zona, umjesto prostora za razvoj, nova radna mjesta i privlačenje investitora, danas je simbol nebrige. A da stvar bude gora – ni ITU mehanizam, koji je bio prilika da se povežemo prema Koprivnici i poboljšamo pješačko – biciklističku infrastrukturu, nije iskorišten. Promašena šansa zbog svojeglavosti dosadašnjeg načelnika. Još jedna u nizu.
🚸 Kad govorimo o vrtiću – osluškivanje roditelja i njihovih potreba treba biti stalna praksa, a ne povremena forma. Poboljšanje uvjeta u vrtiću, moraju biti prioritet, ne tema za samopromociju.
🟡 A program za mlade? Podsjećamo: načelnik je godinama ODBIJAO naš prijedlog za donošenje tog programa govoreći da je nepotreban, da bi ga tek nakon tri godine našeg pritiska i rasprava u vijeću – usvojio. I sada se njime hvali kao da je njegov? Takvo ponašanje govori o pravim namjerama te poštovanju prema mladima i poboljšanju demografske politike.
💧 Problemi s kanalizacijom u cjelokupnoj općini ? Nisu riješeni. Niti na vidiku. Dok se ne riješi pitanje priključka, općina mora preuzeti odgovornost i financirati pražnjenje septičkih jama – jer to je osnovna komunalna potreba i pravo svakog domaćinstva.
🗣️ U razgovorima s građanima na terenu sa svih strana naše općine jasno se čuje jedno: nezadovoljstvo komunalnim poslovima, izostankom konkretnih rješenja i ignoriranjem stvarnih potreba ljudi.
Vrijeme je da projekti prestanu biti samo hvalospjevi na Facebooku, a postanu stvarnost na terenu. Vrijeme je da prestanemo "tjerati po svom", već da počnemo slušati građane – roditelje, mlade, starije, poljoprivrednike, poduzetnike. Svi oni žele samo jedno – funkcionalnu, aktivnu i poštenu općinu.
💡 Vrijeme je za novu snagu. Za one koji ne hodaju po terenu samo s kamerama, već s bilježnicom, slušaju i djeluju. Vrijeme je da se općina vrati svojim ljudima.