20/12/2013
Božićni Tulum s(l)ova u Humu na Sutli
Tulum s(l)ova nastavlja se na novim lokacijama. Naša knjižnica izašla je iz školskih prostora te u subotu 14. prosinca organizirala druženje s mještanima na najprometnijem mjestu subotom ujutro, ispred Konzuma. Učenici sedmih i osmih razreda koji su uključeni u projekt čitali su naglas velikim i malim humčanima. Odabrali su knjige sa sadržajem kratkih, poučnih, veselih i pozitivnih poruka za velike i bajke za malene, a sve da se stvori ljepši božićni ugođaj. Da privučemo bolju pozornost na našu "misiju" i čitanje naglas pomogle su nam dvije učenice koje su nas popratile božićnom notama na flauti i harmonici. Unatoč minusu na termometru neki mještani su strpljivo i pozorno slušali naše čitače Tulumaše, no neki nisu za to imali vremena. Mali humčani su iz distance plašljivo pristupali našim čitačima no kad ih je zanimljiva bajka privukla zavirivali bi na šarene stranice knjige. Nesvakidašnje trenutke humčanima podarili su Mateja Bračun, Marta Števinović, Arijana Krizmanić, Monika Jurak, Karlo Imširović, Petar i Ema Štih, Sara Barukčić, Selena Škrnički i knjižničaraka.
Tulumu s(l)ova priključili su se i učenici Mali knjižničari koji su također s knjižničarkom organizirali sajam rabljenih knjiga. Lektirni naslovi kojima se više ne služimo zbog zastarjelosti te subote su dobili priliku da dođu u ruke onih koji su na svojim policama zaželjeli imat knjigu iz njihovog đačkog doba.
I tako je u lijepom ali pomalo hladnom ozračju završilo to subotnje druženje uz čitanje i sviranje s mještanima Huma na Sutli.