Bruno Perković - vijećnik Općine Stupnik

Bruno Perković - vijećnik Općine Stupnik Načelnik Općine Stupnik 2017 - 2025

Nakon otvorenja prevelikog i preskupog nogometnog igrališta s umjetnom travom u nedjelju 22. ožujka, za koje sam pre brz...
01/04/2026

Nakon otvorenja prevelikog i preskupog nogometnog igrališta s umjetnom travom u nedjelju 22. ožujka, za koje sam pre brzo napravio preveliki projekt , danas je u Stupniku otvoreno još jedno "skraćeno" nogometno igralište podno stupničke šume. Ovaj patent je, kako bi se uštedilo na razvoju nogometa u Stupniku, genijalno i nakon pomnog razmatranja opcija, zamislila i "from skreč" provela nova stupnička vlast.
Kako je navela legenda kluba Aleksandar Tomačak "bilo je puno izazova provesti ovu ideju"! Iako su se malo nećkali, genijalna ideja se naposlijetku toliko svidjela FIFA-i, te je odlučila u nogometne propozicije uvesti pravilo po kojem svi klubovi u svijetu odmah moraju skratiti igrališta na 70 m dužine pa čak i manje. Poželjno je skresati i upola čime se odma dobiju dva nogometna terena na jednom. Jako praktično, svrsishodno i nadasve ekonomično.
Otvorenju su nazočile i mnoge druge stupničke nogometne legende. Nabrojaću samo one najveće: Anđelka Smolčec prvi strijelac kluba svih vremena i Aleksandar Tomačak kojem je ovaj nastup ujedno bio i jubilarni stoti za sveti stupnički grb. Njima uz rame ponosno je stajala i Nejasna Platežić Čaćković dugogodišnji fizioterapeut i klupski zubar. Niko ne zna zakaj na otvorenje nije pozvan golman s najviše nastupa za sveti dres, g. Dejo Prgoć Prgavi. Nadamo se da će ova nepravda biti adekvatno ispravljena prigodom otvaranja nekih novih kapitalnih sportskih investicija.

Cijelu ceremoniju otvaranja vodila je naša poznata sportska voditeljica Antoneta Blabla, poznata po ispadanju u devetom krugu prve sezone Velikog Brata u Hrvata. Daj bože da Stupnik toliko izdrži u županijskom kupu.
Od danas se tako stupnički nogometaši više neće mukotrpno mučiti šprintanjem po predugačkim terenima, već će razborito štedjeti teško stećenu formu i općinske novce. Ideja je ne stati na ovome već nastaviti s uspješnim "skraćivanjem" na svim poljima. Manja lopta, manji golovi, poluvrijeme od 15 minuta itd.
A onda, mala škola, mali vrtić, mala cesta, sve bu malo i svrsishodno.

Otvorenju je nazočio i novopečeni predsjednik kluba koji od trenutka kad je obukao kopačke, pa do dana današnjeg svoj sportski put kroči stazom Stupnika, a da zato ni Australskog dolara primio za plaću nije.

Uglavnom Stupnik zaslužuje manje i kraće.

17/03/2026

Jučer je održana prva sjednica Općinskog vijeća u ovoj godini. Sažetak izlaganja Crnečkog o napretku svih općinskih projekata je taj da se svi pokrenuti projekti u prošlom mandatu moraju izmijeniti jer su preskupi. Za vrtić koji je trebao krenuti odmah, kao i sve ostalo, na lokaciji sadašnje područne škole, nakon što je i škola krenula odmah, se gle čuda odustalo. Pa će ipak to biti u Stupničkom obrežu, gdje je u mom mandatu ishođena lokacijska dozvola i pokrenut postupak darovanja državnog zemljišta. Nedavno je to zemljište i upisano na Općinu Stupnik, pa su se sad stekli uvjeti za izradu glavnog projekta i ishođenje građevinske dozvole.
Ali, ali spomenuti idejni projekt navodno ima prevelike hodnike i servisne prostorije, pa bi troškovi energije bili preveliki. I sad će isti arhitekt koji je to radio racionalizirati te nedostatke.
Da razjasnim ovu besmislicu moram objasniti postupak izrade projektne dokumentacije i odnosa općine kao naručitelja projekta i izvođača koji ga izrađuje. Općina u tom postupku izrađuje projektni zadatak u kojem općenito definira zahtjeve objekta ili građevine za koju naručuje projekt.
To je prije svega broj djece za koji se planira sagraditi vrtić i tko će biti osnivač vrtića. Pa će nakon definiranja novog projektnog zadatka biti jasno kakve su namjere ove zakulisne igre.
Arhitekt na osnovu projektnog zadatka, a u skladu s odgovarajućim propisima, definira i dimenzionira objekt i prostorije u njemu.
Ne radi načelnik kvadrature i dimenzije prostora. Nejasno je zakaj je projektant odredio citiram "prevelike hodnike", a sad je videć ovu sposobnu garnituru došel sebi pa bu odjednom to popravljal i racionalizeral? Izmjena projekta se naravno mora dodatno platiti kaj ide u korist projektanta, pa vrijedi razmisliti koji i kakvi su motivi skriveni iza ovoga.
Na moje pitanje, kako idejni projekt ne sadrži troškovnik, na koji način su ovi "znalci" došli do zaključka da bu trošak energije bil preveliki , nisam dobil konkretan odgovor. Preveliki buju sigurno, al niko ne zna zakaj i kolko! He , he .....

Cilj ovih diletanata i njihovih izgovora je zapravo zavlačenje i odgađanje svega za kaj su tvrdili da bu krenulo odma. Razlog tomu je razjebavanje rashoda proračuna i nerealno povećanih troškova novo ustrojenih upravnih odjela i ne potrebnih socijalnih ustupaka zbog kojih je sada u pitanje dovedena provedba svih infrastrukturnih projekata.
Glavni dirigent i "projektant" ovih izmotavanja je Ivan Trgovec, iskusni manipulator "dokazana dobrota i poštenje". Opet je našel kritičnu masu mulaca koji budu bez razmišljanja pratili njegove genijalne zamisli. Čemu to služi zaklučite sami.
Tako u ovoj bajci nisu samo sedmorica veličanstvenih, devet njih puše u isti rog, a čuju se samo prazne priče.
A lijepo sam govorio...

Najžustrija rasprava vodila se oko nabave vatrogasnog vozila, nove cisterne za DVD STUPNIK. Prema Crnečkom ta nabava je dio moje predizborne kampanje i navodno sam je ja "usmeno" odobrio. To je vele najskuplje vozilo cisterna koje će se nabaviti u hrvatskoj.
Ali namjerno prešućuju da to vozilo nije samo cisterna već ima karakteristike drugog navalnog vozila u našem DVD-u i zbog toga je skuplje od obične cisterne.
Kad se usporedi financijski iznos koji je općina uložila u zadnjih 10 godina u zaštitu od požara mi smo vjerojatno ispod hrvatskog prosjeka. Ali sad je bitna samo cijena jednog vozila!
Važno je naglasiti da DVD ima svog predsjednika i upravni odbor. Ja kao čelnik, a i nijedan drugi to ne radi, nisam utjecao na njihove odluke i način na koji se one donose. U razgovorima s DVD Stupnik načelno sam se složio s potrebom nabave novog vozila, što i nalažu službeni dokumenti, ali sam jasno odgovornima u DVDu dao do znanja da ta nabava nije sadržana u važećem proračunu.
Godišnja rata od 60.000,00 Eura , na proračun koji će ove godine iznositi preko 8 milijuna Eura, je sad veliki općinski problem.
Uglavnom, sve bi bilo odma, da se početak svijeta desio kad su ovi nesposobnjakovići došli na vlast.
A glavni likovi su bili dio te priče puno prije nego su sa jeb.nim samopouzdanjem najavljivali "sve bu odma".
A sad ide neka druga priča..... i slušali bute ju, bez ikakvih rezultata, dok god su oni na vlasti.
A ja bum za sve kriv....

Drage dame od srca Vam čestitam Međunarodni dan žena!
08/03/2026

Drage dame od srca Vam čestitam Međunarodni dan žena!

03/03/2026

Dobra vijest za naciju, loša za destruktivnu ljevicu. 🇭🇷 izuzetno snažno i ubrzano raste - na žaljenje SDP-a & možemosa❗

3,6% - toliko je u 4. tromjesečju 2025. naša nacionalna ekonomija REALNO porasla u odnosu na isto razdoblje 2024. godine!

Sigurno, stabilno, kontinuirano & pouzdano!

PVRH/PHDZ Andrej Plenković ➡️

✅ 🇭🇷 raste i više nego dvostruko snažnije od Europske unije (1,5%), a gotovo trostruko od (1,3%). Među 4 smo najbrže rastuća gospodarstva u - uz Irsku, Maltu i Cipar!

✔️ Osim toga, 🇭🇷 je 1 od samo 4 🇪🇺 države čiji neprekidno raste još od početka 2021. - čak 20 kvartala zaredom!

✅ Gospodarstvo nam je i dalje u punom zamahu zahvaljujući povećanju stranih i domaćih investicija, izvoza i primanja 🇭🇷 građana & učinkovitom povlačenju sredstava iz i .

✅ Rast u cijeloj 2025. iznosi 3,2% u odnosu na 2024. - ostvarili smo ambiciozni cilj iz Programa rada Vlada Republike Hrvatske.

✔️ Očekujemo pozitivni trend I u 2026. - 🇭🇷 će se iz kvartala u kvartal nastaviti približavati prosječnoj razvijenosti EU-a! Mnoge starije članice već smo ne samo sustigli, nego i preskočili…

Na ove premijerove riječi dodajmo da Hajdaš 🤦🏻‍♂️ - najgori ministar u najgoroj u povijesti zemlje - tvrdi da je „🇭🇷 gospodarstvo manje zdravo, moderno i razvojno orijentirano nego prije 10 godina“. Neka nama što duže toga tragikomičnog lika na čelu …

Nedavno Stupnik,  sada Sv. Nedelja. Uglavnom ne treba cisterna ......👍
04/11/2025

Nedavno Stupnik, sada Sv. Nedelja. Uglavnom ne treba cisterna ......👍

24/10/2025

Evo bio sam pristojan i nisam spomenul da su je..... i la.....

U toj je priči i kanalizacija u Donjem Stupniku, još smo prije 7 godina uvrstili tu dozvolu u Projekt Zagreb jer je to b...
06/10/2025

U toj je priči i kanalizacija u Donjem Stupniku, još smo prije 7 godina uvrstili tu dozvolu u Projekt Zagreb jer je to bila jedina opcija za dobivanje EU novca. Općina nije mogla i ne može niti danas sama prijaviti ovaj projekt za EU financiranje. Ne bude li ZG tj. Vodoopskrba uspješno odradila prijavu još dugo će se čekati ......

Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević najavio je da će se Grad ponovno prijaviti na natječaj Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije za Projekt Zagreb, vrijedan

04/10/2025

Kaj da danas delam?

Zima je, odmoran sam, imam vremena ......

Plata ide ....

Aj idem huškat ove iz D**a da kupe neki skupi kamion... koji im uopće ne treba.
Bumo u toj vražjoj cisterni vino čuvali...

Tak da dragi vođa ne može ispuniti svoja realna predizborna obećanja.

A za te velke nofce se mogla škola napraviti. Još da nema tolko dječjih igrališta mi bi imali starački dom i tržnicu i vrtić i kanalizaciju i dom kulture i dom zdravlja i komunalni pogon umjesto firme, i bili bi svi zajedno sretni na jednom mjestu u općinskoj zgradi na tri kata i sve bi udruge imale svoje kancelarije s kožnim foteljama, a njihovi precjednici po tri mobitela.....

Jbm ti ovog HDZOVCA ,sve je zaj.al

A sad bu nam Tomašević moral školu delati......
Vrtić bu Zurovec napravil....
Za nekulturni dom bumo išli pitati u Split....
I tak pomalo....

Ne znam je sam li spomenuo da ja posle prestanka mandata još primam plaću 6 mjeseci. To Vam je sve do 18. studenog ove godine....

Parazitiram na općinskom proračunu ali se zato aktivno trudim nagovarat našeg vladeka da počne delat svoj posel.

Mislim da i on prima plaću iz proračuna, bar mi se čini. A isto ko i ja niš ne dela ...... :)

04/10/2025

Jedan od velikih problema zakaj aktualna općinska vlast ne ispunjava svoja predizborna obećanja je taj da na ovom profilu na kojem vam pišem još uvijek piše "Načelnik Općine Stupnik". Dok se ja tako lažno predstavljam, oni ne mogu mrdnuti s mjesta.

Ako pažljivo krenete čitati dalje, odmah ispod piše i u kom razdoblju sam bio načelnik. Svejedno, oni su gledajući u moj profil već dobili dioptriju.

Ja sam zbog tog ozbiljnog hendikepa odlučio ipak promijeniti ime svoje stranice.

Od sada će se zvati "KLUB OBOŽAVATELJA V. CRNEČKOG"

I to budem napravio odma.

Odma kad naš uvrijeđeni vođa ispuni sva svoja obećanja.
Napravil sam popis, nije velik. Tvrdi uvez, 130 stranica, sa posvetom.

Imam vremena, pijuckam pivce u debeloj ladovini.

A plata ide .....

04/10/2025

Eto dočekali smo i tolko najavljivani rebalans. Od sile najavljivanih "akcija" desilo se .... baš ništa!
Nije baš ništa. Osigurana su nova zapošljavanja u općini i povećana je subvencija za vrtiće. Besplatni budu iduće .......

A bilo je , odma na prvoj sjednici poslije izbora, i to za puno toga...... Ova je bila 5.

Viš Mara, na plotu piše "Sve bu gotovo u jednom mandatu, a onda sjedi u ladovinu i uživaj. Peci volove, vadi harmoniku.... i dijeli Eure."

Udica je progutana.......

Jebivetri ostaju lažovi ne brinite!Objavom isprike od neki dan samo pokazujem kako laž ispričana na lijep način i dalje ...
02/10/2025

Jebivetri ostaju lažovi ne brinite!

Objavom isprike od neki dan samo pokazujem kako laž ispričana na lijep način i dalje ostaje laž. Kod aktualne vlasti jedino je forma lažne pristojnosti bitna jer sadržaja nema.

Rebalansom nisu osigurali niti jedno najavljeno obećanje. Sve je u proračunu ostalo isto samo je osigurana mogućnost za novo zapošljavanje nepotrebnih djelatnika u općini. Besplatne vrtiće sam amandmanom predložio ja!!! A ovi kaj su to obećali su jednoglasno odbili prijedlog, zbog kojeg su jednim dobrim dijelom i dobili izbore, he he! Da svima bude jasnije besplatni vrtići bi Općinu do kraja godine koštali oko 50.000,00 Eura, što je prava sitnica. Pogotovo s obzirom na činjenicu da je iznos neutrošenih sredstava (višak) iz prošlih godina povećan za 185.665,58 Eura i sad iznosi 4.332.033,58 Eura. A nema se.
Navodi da sam preložio besplatne vrtiće smanjenjem plaća djelatnicima. Nemre jebivetar napisat istinu niti u jednoj rečenici koju piše. Predložio sam samo smanjenje 10.000,00 eura iz mase plaća , dio koji je povećan za nova zapošljavanja. Ostalih 40.000,00 sa stavke materijalnih rashoda i nabave dugotrajne imovine UO, koje su ovi povećali jer su do kraja rujna potrošili cijeli iznos koji sam ja planirao do kraja godine. Ugovore na koje su to potrošili sam tražio ali ih nisam dobio jer je očito muljaža u pitanju. To je ta u izborima najavljena transparentnost. Vrijedi naravno za sve, osim njih. Napominjem kako je u prošlom mandatu svaki traženi općinski dokument dostavljen vijećniku Crnečkom.

Da se razumijemo ja nisam za besplatne vrtiće i ne bi ih nudio ni u kojoj opciji jer mislim i dalje da su ti dodatni rashodi pogubni za investicije u prijeko potrebnu infrastrukturu i da će to znatno usporiti projekte. Prijedlog sam dao da pokažem kakvi diletanti su dobili upravljanje općinom u ruke. Najjednostavnije obećanje za ispuniti nisu u stanju bili napraviti odma. Izjava da je povećanje ekonomske cijene razlog za to nije nikakvo opravdanje. U prošlom mandatu se dva p**a dizala ekonomska cijena vrtića i općina je svaki p**a preuzela većinu tog povećanja. Crnečki je kao vijećnik vidio sve to. Već krajem prošle godine je većina vrtića digla po treći put ekonomske cijene i bilo je samo pitanje vremena kada će to napraviti i vrtić DIDI u Stupniku. Odgovoran neko bi te činjenice i prisutnu inflaciju uzeo u obzir i ne bi napamet lupetao, kao što je on to radio i sa svim ostalim općinskim potrebama i projektima.

Još mi je pametoval kak sam ja sad tek došel k pameti da treba brinuti o Stupničkoj djeci! Sreća da se pojavil, naša bi djeca ostala kruha gladna da ga nema 🤮
Kriv sam i jer je općina sagradila dječjih igrališta za milijun eura. Napominjem da se ova infrastruktura većinom gradi iz strogo namjenskih prihoda (komunalna naknada i doprinos) koji se ne mogu koristiti za socijalne potpore poput subvencije vrtića. U 8 godina je to približno iznosilo 2,5% općinskih prihoda.
Sva su igrališta puna djece i intenzivno se koriste. Nisu samo djeca već ih i odrasli koriste, npr. sportske sadržaje. Sve se to gradilo na inicijativu mještana koji su tražili takve sadržaje. Isti je slučaj i sa igralištem u ulici Micani, projekt kojeg je zaustavljen i vraćeno približno 52.000,00 eura dodijeljenog EU novca s objašnjenjem da je to premalo sufinanciranje. Kakva glupost. Pa to je bila jedina mogućnost u to vrijeme da se dobije EU sufinanciranje.
Velika je zabluda ovih diletanata da budu za njihove velebne ideje curili EU novci kak se oni sjete. Još budu žalili za ovim novcima. Prijavljeno je u mom mandatu na drugi fond igralište u ulici Božići i tamo je iznos financiranja 100% ali odobrenje još nije dobiveno i ne zna se hoće li biti.
Sve se ostale općine i gradovi hvale svojim uređenim javnim prostorima jedino je to u Stupniku problem.
Sagrađeno je u moje vrijeme još puno toga kaj se prešućuje, a to kritizira lik koji još nije k..... mrdnul iako je najavil " sve mora krenuti odma". Pa di je sad to sve....
Ali moje ne valja, bumo još vidli kaj bu od tog njegovog svega.
Slažem se da pol godine nije mjera i da treba vremena ali način na koji su krenuli govori mi da je vrlo vjerojatno već prekasno.

Tu ne računam kanalizaciju u Donjem Stupniku jer je taj cijeli projekt odrađen u moje vrijeme i on s tim ima veze koliko i s pelješkim mostom. Još su mi on i Tomečak na preuzimanju objašnjavali da je Trgovec sa 8 km. kanalizacije i 10 priključaka bolji od mojih 25 km. i 800 priključaka. Jbt ko da su se našmrkali...

Uglavnom iz svih dosadašnjih jebivetarskih akcija lako je vidljiv potpis Trgovca & Co. Ovi čija je slika na naslovnici ne znaju kaj bi s tim, osim kaj polako odustaju od već dogovorenih projekata. I bave se mojim stranicama na društvenim mrežama, mojom plaćom koju prema zakonu primam 6 mjeseci nakon prestanka mandata, mojim novim zaposlenjem, unutarstranačkim izborima u HDZ-u, samo ne onime za kaj su dobili mandat.
Kad je glava operacije i glavni savjetnik Crnečkog, Trgovec, primal istu plaću nakon prestanka mandata, nije se jebivetar javljal i kritiziral svog frenda. Crnečki je najavljival da bu volonter, pa se naglo predomislil kad je došel na plaću...

Objavi dodajem par slika kao dokazni materijal. Vi koji mislite da sam bezobrazan, molim Vas nemojte više čitat objave jer....

nastavak slijedi ....... pišem ga dok čekam autobus .... sad ih tolko vozi Stupnikom da ne znaš u koji bi ušel, stupnari se svaki svojim busom voze v ZG. Njuškalo je preplavljen Stupničkim limuzinama, rastu cijene MANa i Mercedesa na svjetskim burzama..... vozi Miško pet kilometara u rikverc zavezanih očiju 🤭

Address

Gornjostupnička 33
Gornji Stupnik
10255

Opening Hours

Monday 08:00 - 17:00
Tuesday 08:00 - 16:00
Wednesday 08:00 - 16:00
Thursday 08:00 - 16:00
Friday 08:00 - 15:00

Telephone

+38516589300

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Bruno Perković - vijećnik Općine Stupnik posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share