21/03/2020
Nažalost situacija vezana uz Coronavirus ( COVID - 19) je polako sve gora i gora.
Od sutra će na cestama često biti viđena policijska i vatrogasna vozila s upaljenim svjetlosnim obilježjima ( rotirke, bljeskalice ). ❗🚨 ❗
Razlog tome je sljedeći :
- radi provođenja mjera svi stožeri civilne zaštite dužni su organizirati ispomoć policijskim službenicima na način da odmah uključe operativne snage civilne zaštite, (vatrogastvo i HGSS) tako da isti patroliraju naseljenim mjestima te prilikom uočavanja građana koji se ne pridržavaju mjera, iste upozore, a nakon njihovog upozorenja ukoliko se isti ogluše o upozorenje, o tome obavijeste policiju.
- pripadnici civilne zaštite i operativnih snaga CZ , prilikom postupanja, biti će u službenim odorama ili sa vidno istaknutim obilježjima CZ.'
Od srca molimo mještane i sugrađane za pridržavanje mjera zaštite, te da se ne okupljate u grupama.
Olakšajte nam! 🙂
💪🤗🚒🚒🚓🚑🚔