14/02/2023
🔵Navštívili sme Európsky parlament!
🔵Vďaka projektu Ambasádorských škôl Európskeho parlamentu sa nám 9. februára podarilo nazrieť do Európskeho parlamentu. Spolu so stovkami ďalších študentov z členských krajín EÚ sme sa zúčastnili bohatého programu, ktorý tam na nás čakal. 🔵Vypočuli sme si videoodkaz priamo od predsedníčky Európskeho parlamentu Roberty Metsoly, diskutovali sme s odborníkmi o životnom prostredí, klimatickej zmene a o dôležitosti prechodu na zelenú energiu. Venovali sme sa tiež téme vojny na Ukrajine a ruskej agresii. Po výbornom obede sme dostali jedinečnú príležitosť stať sa členmi Európskeho parlamentu a simulovať jeho fungovanie. Bola to veľmi prínosná skúsenosť a všetci sme si odtiaľ odniesli mnoho nových myšlienok.
🔵V Štrasburgu sme sa stretli aj s pani veľvyslankyňou Slovenskej republiky pri Rade Európy Oksanou Tomovou, s ktorou sme viedli obohacujúcu diskusiu o zahraničnej politike, virtuálnom svete, ekológii a mnohom inom.
🔵Jeden deň sme tiež venovali objavovaniu samotného mesta Štrasburg, ktorý dokázal celý náš tím úplne očariť.
🔵Náš výlet bol plný vtipných, nezabudnuteľných a poučných momentov. Ďakujeme všetkým, ktorí nám tento zážitok umožnili.
🇪🇺