29/05/2026
🇲🇩🇫🇷 La sfârșitul săptămânii, am avut deosebita plăcere să ne revedem cu domnul Geoffroy Boulard, primarul sectorului 17 din Paris.
Întâlnirea a fost o bună ocazie pentru a-i mulțumi, în primul rând, pentru sprijinul și deschiderea constantă acordate cetățenilor noștri din diaspora, dar și pentru a planifica acțiuni concrete menite să promoveze cultura și tradițiile Republicii Moldova la Paris.
În perioada următoare, ne propunem să organizăm evenimente culturale emblematice, care să aducă mai aproape comunitatea de moldoveni și publicul francez, prin valorificarea patrimoniului cultural și a dialogului intercultural.