22/06/2026
Сьогодні в Україні – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Для України Друга світова війна розпочалася ще у 1939 році та принесла окупацію, масові злочини і колосальні людські втрати. Але саме влітку 1941 року бойові дії охопили всю територію нашої країни, яка стала епіцентром кривавого зіткнення двох тоталітарних режимів.
Український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом. Водночас ціна цієї перемоги була страшною: від 8 до 10 мільйонів українців загинули внаслідок цієї війни.
Пам’ять про ті події має нагадувати світові про головний урок ХХ століття: людське життя є найвищою цінністю. Світові війни стають можливими тоді, коли агресори ставлять імперські амбіції понад людську гідність та право на життя.
Сьогодні, через понад вісім десятиліть після тих подій, Росія знову веде проти України загарбницьку війну. Держава, яка багато говорить про пам’ять жертв Другої світової, продовжує щодня вбивати цивільних та руйнувати цілі міста і села. Цей день Росія зустріла новими ударами по українських містах і громадах. Загинули та були поранені цивільні, зокрема діти.
Сьогодні ми згадуємо всіх жертв Другої світової війни та всіх українців, які віддали життя за свободу і незалежність нашої держави.
Україна вивчила гіркі уроки історії. Ми знаємо ціну миру і свободи та продовжуємо боротися за право жити у власній незалежній державі.