Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie jest szkołą publiczną (oddziały dziecięce, szkoła podstawowa oraz liceum). Janusza Kurtyki 4 w Warszawie. S.

Prowadzi nauczanie uzupełniające w zakresie: edukacja wczesnoszkolna, język polski, geografia i historia Polski. Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie podlega Ministerstwu Edukacji Narodowej w Polsce. Pracę szkoły koordynuje Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) z siedzibą przy ul. Nauka w Szkole jest bezpłatna. Szkoła wydaje oficjalne polskie świadectwa. Zajęcia odbywają się

w piątki po południu. W placówce działa Rada Rodziców. Składki na fundusz Rady Rodziców mają charakter dobrowolny. Adres szkoły: (NIE do korespondencji)
I.E. Arturo Soriac
Calle Somontin, 59
28033 Madryt

Metro: Manoteras (Linia 4) - 4 min. pieszo od szkoły. Dogodne, bezpłatne parkowanie samochodu tuż obok budynku szkolnego. Mapka

https://goo.gl/maps/nZQdTKqWvdD2

Adres do korespondencji:
[email protected]

Dyrektorem Szkoły od 1 września 2010 r. do 31 sierpnia 2025 r. jest pani Małgorzata Małaśnicka.

01/06/2026
Z okazji Dnia Matki składamy Wszystkim Mamom najpiękniejsze życzenia!Dziękujemy, że z taką miłością dbacie o to, by mimo...
26/05/2026

Z okazji Dnia Matki składamy Wszystkim Mamom najpiękniejsze życzenia!

Dziękujemy, że z taką miłością dbacie o to, by mimo setek kilometrów od kraju w Waszych domach brzmiał język polski. Życzymy Wam oceanu cierpliwości, dumy z każdego małego kroku Waszych pociech i chwil tylko dla siebie!

Z dumą ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły, Marco B***d Zys, zdobył prestiżowe wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie H...
06/05/2026

Z dumą ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły, Marco B***d Zys, zdobył prestiżowe wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami Historii Polski – skąd nasz ród”!

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – nadesłano ponad 1600 prac z całego świata. Marco zdobył nagrodę w kategorii praca plastyczna (klasy 0-3 szkoły podstawowej).

24 kwietnia 2026 r. w Kobyłce odbyła się uroczysta gala finałowa. Był to moment szczególny nie tylko dla Marco, ale i dla całej naszej społeczności. Mama naszego laureata, Pani Anna Zys, została poproszona o zabranie głosu, by opowiedzieć o pielęgnowaniu polskości z perspektywy szkoły polskiej działającej poza granicami kraju.

Marco, serdecznie gratulujemy i życzymy Ci kolejnych sukcesów!

🇵🇱 Majowe święta tuż, tuż! 🇵🇱W naszej szkole już czuć patriotyczną atmosferę! Z okazji nadchodzącego Dnia Flagi i Święta...
30/04/2026

🇵🇱 Majowe święta tuż, tuż! 🇵🇱

W naszej szkole już czuć patriotyczną atmosferę! Z okazji nadchodzącego Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w ostatni piątek zajęcia, które w ciekawy i angażujący sposób przybliżyły uczniom historię oraz symbole naszej Ojczyzny.

Najmłodsi (Oddział Dziecięcy) zamienili się w odkrywców! Podczas gry terenowej podróżowali po mapie Polski, rozwiązywali quizy i zdobywali litery, które utworzyły najważniejsze hasło: POLSKA. Brawo za współpracę!

Klasy 1-3 SP wykazały się talentem plastycznym, tworząc piękne prace inspirowane naszymi symbolami narodowymi.

Było radośnie, twórczo i bardzo biało-czerwono! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

29/04/2026

Przedstawiamy krótką relację z Konkursu Ortograficznego dla klas 2 i 3 SP "Biegane Dyktando". Było to nietypowe dyktando w formie zabawy ruchowej. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że ortografia wcale nie musi być nudna – może być pełna śmiechu, energii i dobrej zabawy!

Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami XVII edycji konkursu „Być Polakiem”. Oto nasi zwyci...
23/04/2026

Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami XVII edycji konkursu „Być Polakiem”.

Oto nasi zwycięzcy i wyróżnieni:

NAGRODA GŁÓWNA

Carlos B***d Zys (klasa 2 LO) – zdobył nagrodę za najlepszą pracę literacką pt. „Nie pytaj, co Polska zrobi dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla Polski!” (Grupa wiekowa IV).

WYRÓŻNIENIA

Marco B***d Zys (klasa 2 SP) – za pracę plastyczną pt. „Niesamowita, niezwykła polska (historia, wydarzenie, miejsce)” (Grupa I).

Blanka Amaya Pustuła (klasa 6 SP) – za pracę literacką pt. „Opowieść rodzinna sprzed lat z Polską w tle” (Grupa II).

Jan B***d Zys (klasa 1 LO) – za pracę literacką pt. „Moja Polska między tradycją a nowoczesnością” (Grupa III).

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Jesteśmy z Was dumni!

Akcja Żonkile to coroczna inicjatywa społeczno-edukacyjna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Upami...
22/04/2026

Akcja Żonkile to coroczna inicjatywa społeczno-edukacyjna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Upamiętnia ona powstanie w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Celem akcji, odbywającej się pod hasłem „Łączy nas pamięć”, jest szerzenie wiedzy o powstaniu oraz kształtowanie empatii i pamięci historycznej. Nasza Szkoła od lat aktywnie włącza się w te obchody. Uczniowie własnoręcznie przygotowują papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach, nawiązujący do tradycji Marka Edelmana, ostatniego przywódcy zrywu. Na zdjęciach prezentujemy migawki z lekcji w klasie 5 SP.

22 kwietnia to wyjątkowa data – Międzynarodowy Dzień Ziemi. To idealny moment, by promować postawy proekologiczne i uczy...
22/04/2026

22 kwietnia to wyjątkowa data – Międzynarodowy Dzień Ziemi. To idealny moment, by promować postawy proekologiczne i uczyć się, jak dbać o naszą planetę. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 2 SP oraz Oddziału Dziecięcego świętowali ten dzień bardzo aktywnie. Na szkolnym podwórku szukali liści, kwiatów i kamieni, odkrywając piękno natury z bliska, a po powrocie do klas tworzyli piękne prace plastyczne pt. „Ziemia w naszych rękach”. Uczyli się również poprawnej segregacji odpadów. To był dzień pełen ważnych lekcji i świetnej zabawy! Pamiętajmy – o Ziemię dbamy każdego dnia!

Uczniowie klasy 2 SP, omawiając lekturę „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej, stworzyli własne Plastusie. Choć książka ...
21/04/2026

Uczniowie klasy 2 SP, omawiając lekturę „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej, stworzyli własne Plastusie. Choć książka została wydana po raz pierwszy w 1936 roku, wciąż wywołuje uśmiech na twarzach dzieci, a Plastuś dzielnie towarzyszy im w szkolnych przygodach.

Przypominamy o zapisach i zapraszamy do obejrzenia filmiku o naszej szkole.
16/04/2026

Przypominamy o zapisach i zapraszamy do obejrzenia filmiku o naszej szkole.

Zapraszamy do Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Madrycie. Prowadzimy nauczanie na poziomie szkoły podstawowej i liceum, mamy też oddział dziecięcy dla 5- ...

Dirección

I. E. S. Arturo Soria, Calle Somontín, 59
Madrid
28033

Horario de Apertura

17:00 - 21:00

Notificaciones

Sé el primero en enterarse y déjanos enviarle un correo electrónico cuando Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie publique noticias y promociones. Su dirección de correo electrónico no se utilizará para ningún otro fin, y puede darse de baja en cualquier momento.

Contacto La Organización

Enviar un mensaje a Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie:

Compartir

Categoría