24/05/2026
Kilka wrażeń z wczorajszego 20. spotkania przewodniczących Ausschüsse für Chancengerechtigkeit und Integration (ACI) z całego NRW w Düsseldorfie.
W centrum rozmów znalazły się ważne i aktualne tematy: wzmacnianie demokracji, spójność społeczną, wyraźna postawa wobec ekstremizmu oraz wymiana doświadczeń między miastami i gminami.
Takie spotkania i sieci współpracy są bardzo cenne również dla naszej lokalnej działalności w Gütersloh. Integracja, uczestnictwo społeczne i dialog budują się nie tylko lokalnie, ale także poprzez wymianę doświadczeń i współpracę z innymi.
Jako przewodnicząca ACI Gütersloh cieszę się, że mogę przywieźć te inspiracje i impulsy do naszej lokalnej społeczności 🇵🇱🇩🇪