18/06/2026
#ІсторіяНашоїДипломатії У цей день 107 років тому розпочалася перша в історії сучасної дипломатії нарада керівників українських дипломатичних місій 🇺🇦 Вона пройшла 18–22 червня 1919 року у Відні.
Нараду скликав міністр закордонних справ Української Народної Республіки Володимир Темницький для обговорення основних засад зовнішньої політики в умовах складної міжнародної ситуації. Ця зустріч стала важливим кроком для системної координації українських дипломатичних представництв за кордоном.
Такі зустрічі фактично виконували функцію з’їздів керівного складу української дипломатичної служби.
Серед ключових рішень першої наради були:
🔸 підтвердження незмінної мети УНР – забезпечення державної незалежності українських земель;
🔹 утвердження курсу на соборність України;
🔸 спрямування діяльності закордонних представництв виключно на досягнення державної самостійності;
🔹 підтримка культурної дипломатії шляхом додаткового фінансування Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця для продовження міжнародного гастрольного туру.
Сьогодні, через 107 років після першої наради українських дипломатів, фундаментальні цілі нашої держави залишаються незмінними: захист незалежності та територіальної цілісності України, зміцнення її міжнародних позицій і відстоювання національних інтересів у світі.
Саме ці завдання вже крізь століття продовжують об’єднувати українську дипломатичну службу та визначати її діяльність в умовах сучасних викликів.