19/10/2022
1️⃣ ustavující zasedání zastupitelstva města je za námi. Bylo ukončeno před🕖 19 hodinou . Bodů bylo jen 8 a projednávání bylo velmi rychlé, proto i následující shrnutí nebude zdlouhavé :)
➡bod 4 : volba starosty. Jediným navrženým zastupitelem byl Aleš Vaníček, pokud se nepletu dostal všech 17 hlasů a pokračuje ve funkci.
➡bod 5 :volba místostarosty. Opět jediný navržený, Valentin Herman, který také obdržel hlasy všech zastupitelů a pokračuje dále.
➡bod 6 : Volba členů rady města. Pro volební období 2022 - 2026 proběhlo zvolení těchto zastupitelů. Radek Kotyk, Eva Rennerová, Marek Gracík. Nikdo ze zvolených radních nedostal hlasy všech zastupitelů. Do funkce radního byl také navržen Martin Vlasák, ale nezískal potřebný počet hlasů.
➡bod 7: zřízení Finančního a Kontrolního výboru. Výbory města byly zřízeny pětičlenné a to ve složení :
🧐 Kontrolní výbor - předseda Martin Vlasák, členové Klára Ertnerová, Miroslav Ernst, Oldřich Ježo, Adam Mačo
🪙 Finanční výbor - předseda Miroslav Polák, členové Lukáš Vít, Petr Sychra, Markéta Zárečná, Radka Luštincová Kovačíková.
Bohužel nás překvapila uplně minimalní účast ze strany veřejnosti, ustavující zasedání se vždy těšilo velké účasti. Možná tentokrát obyvatele odradilo počasí nebo něco jiného ❓❓. Bohužel.
Příští zastupitelstvo se bude konat dne 13.12.2022