Sociální demokracie - Vsetín

Sociální demokracie - Vsetín Sociální demokracie – Vsetín Úřední hodiny OVV ČSSD Vsetín

Po 10 - 12 / 13 -16 hod
St 10 - 12 / 13 -16 hod
Čt 10 - 12 hod

👍
09/10/2025

👍

✅ 30. září: “Ze strany nás i ze strany odborů je 9 % hodnota, na které by se snad dal kompromis najít."

❌ 8. října: "My jsme tady dneska byli čtyři zástupci vlády, na tom jednání, a říkali jsme, že prostě k tomu my ten prostor nevidíme, ty finanční prostředky tam nejsou."

¯\_(ツ)_/¯

❓ Co vy na to? Za nás to je už jen skutečně poslední tečka k "sociálnímu dialogu", jak si ho končící vláda po celé čtyři roky představovala. Jeden velký katalog nejen slibů, ale především dohod, které ze strany vlády pozbyly platnost v okamžik, kdy jsme opustili sál.

👍
04/10/2025

👍

🗳 Nestihli jste odvolit v pátek? Tak prosím jděte dnes. Nenechte za sebe rozhodovat jiné! Volební místnosti jsou otevřené až do 14 hodin.

Řekněte s námi Fialově vládě: STAČILO! 🔴

03/10/2025

👍

👍
01/10/2025

👍

Fialovy vlády STAČILO! 🔴 Volte kandidátku č. 25!

28/09/2025

👏👏👏

22/09/2025

❤️👏

👍❤️
20/09/2025

👍❤️

Přátelé, máme dva týdny do voleb a všechny politické strany zase slibují, co udělají s BYDLENÍM. Nejvíce slibují Piráti, tentokrát to prý klapne 😁.

1️⃣ Za prvé: když se bude podporovat jenom poptávka, například dotováním hypoték, bydlení ještě zdraží!

2️⃣ Za druhé: musí se masivně stavět. A stavět musí i ti, kteří nechtějí na bytech vydělávat. Tedy stát, obce a družstva.

O tom je vídeňský model. Kromě tržních aktérů staví i veřejná ruka. Vídeň nestaví byty proto, aby na nich někdo rejžoval, ale proto, aby lidé měli kde bydlet‼️ Polovina obyvatel tam žije v obecních nebo družstevních bytech pronajímaných za pevně dané nájmy. Je to prevence spekulací. Ve Vídni se dělá bytová politika s cílem, aby lidé bydleli. V Praze je bydlení hlavně byznys pro developery.

Proto chceme levné nájemní byty pro mladé rodiny, potřebné profese 👩‍🍳👨‍🚒, osamělé seniory 👵, hendikepované či samoživitelky 🤰, na které bytová krize dopadá nejhůře. A odmítáme jakoukoli formu segregace a diskriminace v oblasti bydlení.

Pokud budeme mít dostatek bytů s levnými nájmy, bydlení zlevní VŠEM. Nedostatek vždycky tlačí ceny nahoru ⬆️📈! Předpokladem je samozřejmě zrychlení a zjednodušení stavebních povolení a také daňové omezení spekulací s bydlením.

Ve Vídni je normální, že na bydlení dáváte pětinu rozpočtu. U nás za 2+kk v Praze zaplatíte klidně 20 tisíc a z výplaty nezbude nic. Vídeňská rodina si může dovolit normálně žít. Mají peníze na kvalitní jídlo, kulturu, sport i cestování. Česká rodina počítá každou korunu. Protože bydlení je u nás nejdražší v Evropě.

Proč? Protože stát a obce přestaly stavět a byty rozprodaly. Všechno nechaly developerům. A ti mají jediný cíl: co nejvyšší ZISK. Z bytů se stala komodita pro spekulace, ne domov pro normální lidi. Dnes potřebujete na průměrný byt v Praze trojnásobek průměrného příjmu. To je úplně postavené na hlavu 🤷‍♀️🤦‍♀️!

My to změníme! Chceme, aby stát, obce i družstva zase začaly stavět a to ve velkém. V roce 1970 se stavělo až 100 tisíc bytů ročně. Proč to nezvládneme dnes, když jsme technologicky mnohem dál? Založíme státní STAVEBNÍ HOLDING, který zajistí celý proces od dodávek surovin po samotnou výstavbu, a postavíme minimálně 40 tisíc bytů ročně.

Jak to zafinancujeme? Máme čtyři zdroje:

🔴 levné úvěry Evropské investiční banky – tak jako si Česko půjčuje na dopravní stavby, může si půjčovat i na bytové domy a splácet je z nájmů,

🔴 zdanění spekulantů včetně airbnb,

🔴 sektorová daň pro velké nadnárodní firmy s extrémními zisky,

🔴 postupné odbourávání dávek na bydlení. Jen letos vláda na dávky vydává 22 miliard, a za Fialovy vlády se částka ztrojnásobila!

A pozor! Nesmí se stavět pouze byty, ale i občanská vybavenost: jesle, školky, školy, zdravotnická zařízení, sociální služby, lékárny nebo svobodárny pro lidi, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou.

Bydlení je právo. A když to funguje ve Vídni, může to fungovat i u nás 🙏! Musíme jen říct jasné STAČILO KŠEFTŮM se vším ❌. A konečně ZAČÍT, protože naši političtí soupeři o bydlení jen mluví, ale za čtyři roky vládnutí neudělali vůbec nic.

Adresa

Dolní Náměstí 1356
Vsetín
75501

Telefon

+420725533561

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Sociální demokracie - Vsetín zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Sociální demokracie - Vsetín:

Sdílet