Závislí na občanech Vrané nad Vltavou

Závislí na občanech Vrané nad Vltavou Strana Nezávislých kandidátů - Závislí na Občanech Vrané nad Vltavou

26/08/2020

Technická správa komunikací k dostavbě cyklostezky Zbraslav - Jarov:
"na akci je zažádáno o stavební povolení. Samotné realizaci musí předcházet i kácení zeleně, které je ovlivněno dobou vegetačního klidu. Tj. kácení proběhne s největší pravděpodobností ještě letos a samotná realizace pak na jaře 2021"

22/05/2018

Napsali jsme na TSK ohledne najezdu na Most Zavodu Miru a zde komplet odpoved (ve zkratce mame si pockat na stavbu nove Komoranske):



děkujeme Vám za zaslaný podnět týkající se křižovatky most Závodu míru - Komořanská.

Situaci jsme na místě prověřili opakovaným místním šetřením. Vzhledem k přitížení intenzit v důsledku uzavírky Libušské ulice je nyní křižovatka kapacitně značně přetížená.

Vzhledem k dostupnosti aktuálních stávajících intenzit dopravy z 9/2017 jsme zpracovali posouzení účelnosti světelné signalizace dle ČSN 73 6102 a TP 81 na řešené křižovatce. Z posouzení vyplynulo, že křižovatka na stávající intenzity dopravy již jako neřízená nevyhoví, a to na vjezdu z Břežanského údolí (úroveň kvality dopravy F, nedostatek kapacity cca 50 voz/h).

Proto jsme křižovatku orientačně posoudili i jako řízenou na intenzity dopravy z 9/2017, tedy bez vlivu uzavírky Libušské ulice. Situačně i dopravně z hlediska předností se jedná o problematickou dvojici křižovatek s velmi malou vzdáleností. Vzhledem k umístění na mostním objektu a v sousedství skály není možné rozšíření vjezdu z mostu Závodu míru a z Břežanského údolí tak, aby zde byly získány dva potřebné řadicí pruhy. Pro řízení jsme navrhli krátký řadicí pruh pro levé odbočení z Komořanské ulice. Uspořádání křižovatky s odsazenými vjezdy komplikuje možnosti řízení. Křižovatka by byla jako řízená kapacitně nevyhovující (úroveň kvality dopravy F – překročená kapacita na třech vjezdech při vyrovnání kapacitních nedostatků). Výstavbu kapacitně nevyhovujícího světelného signalizačního zařízení nemůžeme doporučit.

Byla proto prověřena i možnost umístění okružní křižovatky. Vzhledem k umístění nad tratí a nemožnosti posunout napojení silnice III/1043 by okružní křižovatka s napojením všech 4 vjezdů nebyla možná.

Pro zabezpečení dostatečné kapacity v této lokalitě je nezbytná výstavba tzv. „nové Komořanské“. Z dopravního modelu vyplývá, že po této výstavbě zde dojde k poklesu intenzit. Křižovatka most Závodu Míru – Komořanská pak vyhoví jako neřízená s velkou rezervou kapacity (úroveň kvality dopravy bude C na vjezdu z Břežanského údolí a B na vjezdu od nádraží Zbraslav).

Sdělujeme Vám, že jsme v odpovědi na žádost paní starostky obce Vrané nad Vltavou řešit situaci na křižovatce most Závodu míru - Komořanská - Břežanské údolí - komunikace III/1043 doporučili do doby, než se situace vrátí do stavu bez uzavření Libušské ulice, zvýšený dohled PČR v době špičkových intenzit, případně zprovoznit i další pohyby na křižovatce Pražský okruh s rampami Libušské ulice, kde po částečném zprovoznění stále zůstalo v současné době uzavřené připojení z Pražského okruhu od Lochkova na Dolní Břežany a opačně.



S pozdravem



Ing. Eva Kosteasová

ved.odd. řízení dopravy

A je to tady :-)
19/04/2018

A je to tady :-)

16/04/2018

Doplňujeme - bankomat na křižovatce ulic U Pošty a Nádražní bude umístěn ve středu 18.4. Bude se jednat o soukromého poskytovatele firmu Euronet. Děkujeme firmě Euronet, která jako jediná souhlasila s umístěním bankomatu u nás v obci. Žádná z bank neměla dlouhodobě zájem.

28/09/2017

Uvitali byste ve Vranem bankomat?
Ano = to se mi libi
Ne = mracici smajlik
Je mi to jedno = srdce

Dekujeme za nazory :-)

31/07/2017

Zvole - ze Zoo ve Zvoli uteklo mládě pumy. Doporučuje se nechodit do lesa. Mládě je fixovane na ošetřovatele, ale může být vystrasene.

28/02/2017

[WEB]

29/11/2016

Bude starosta Dolních Břežan mnohoobročníkem?

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva Středočeského kraje jsem byl za STAN zvolen radním, který má mít zodpovědnost za hospodářský a regionální rozvoj, evropské fondy a rozvoj venkova. Nezakrývám, že je to problematika, které se dlouhodobě věnuji a která mně zajímá. V této souvislosti se řada z vás ptá na to, zda budu nadále vykonávat funkci starosty Dolních Břežan, a pokud ano, tak zda to zvládnu. A pokud bych zastával obě funkce, není to v rozporu s tím, že jsem v minulosti z opozičních lavic kritizoval řadu lidí z vedení kraje přesně za totéž?
Podívejme se co jsem k tomu napsal téměř před dvěma roky. „Mezi našimi krajskými funkcionáři jsou tací, co současně zastávají více funkcí. Kumulace funkcí jako taková by až tak nevadila. Pokud dotyčný vykonává zároveň funkci řadového zastupitele v obci, či dokonce radního, nebo sedí v dozorčí radě nějakého městského podniku, která zasedá jednou za tři měsíce, je to možné a zvládnutelné. To co je nepřijatelné, je pobírání mzdy z několika plnohodnotných "pracovních poměrů", u kterých se předpokládá výkon na plný úvazek. Nejen, že je to nepřijatelné, ale je to i velmi neetické. Je to jeden z mnoha projevů stále přežívající bolševické politické nekultury. Je to stejně neetické jako bylo neetické mnohoobročnictví v době Jana Husa, kdy jeden církevní hodnostář obsadil několik výnosných úřadů a far, které samozřejmě nestačil obhospodařit.“
Chci Vás všechny ujistit, že nebudu pobírat dvě mzdy za dva plné úvazky. Neudělá to ani nikdo z dalších krajských zastupitelů zvolených za STAN. V Dolních Břežanech jsem z osobních důvodů vždy byl pouze neuvolněným starostou (tedy starostou, který za výkon své funkce pobírá jen část mzdy) a tak to zůstane i nadále. Abych mohl vykonávat funkci krajského radního, utlumím jiné aktivity a získaný čas budu věnovat rozvoji Středočeského kraje.
Chci všechny občany Dolních Břežan ujistit, že se obci budu věnovat stejně jako v minulosti. Obec má dlouhodobý plán a sehraný tým, který ho realizuje. Nevidím žádné velké překážky, proč bychom měli kvůli mému angažmá na kraji jakkoli ohrozit splnění předvolebních slibů z roku 2014. Chci také ujistit občany celého Dolnobřežanska, že se cítím ve středočeském krajském zastupitelstvu být reprezentantem tohoto regionu. Obcím, spolkům, organizacím i občanům z našeho regionu jsem se v mezích možností opozičního zastupitele snažil pomáhat i v minulém zastupitelstvu. O to více budu chtít pomoci v roli radního Středočeského kraje. Ale nebude to pomoc klientelistická a neférová. Rozhodně nechci v tomto směru opakovat chyby mých předchůdců. Budu pomáhat transparentně a v mezích fair play.
A do třetice chci ujistit všechny občany Středočeského kraje, že mně zajímá hospodářský a regionální rozvoj kraje jako celku. Budu na všech úrovních prosazovat vizi moderních, bohatých a konkurenceschopných Středních Čech.

Adresa

Vrané Nad Vltavou
25246

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Závislí na občanech Vrané nad Vltavou zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet