03/06/2026
Výstava Naše Veselí zahájila jubilejní rok našeho města! 🙂
⏳ V letošním roce si Veselí nad Moravou připomíná 770 let od první pečetní zmínky. Toto významné výročí oslaví naše město během roku řadou kulturních, vzdělávacích i společenských akcí. Jednou z nich byla o víkendu také vernisáž výstavy historických fotografií Naše Veselí, která symbolicky proběhla v nejstarší dochované sakrální památce města – kostele Panny Marie.
⛪ Součástí vernisáže byl také podpis smlouvy o spolupráci mezi městem, Veselským kulturním centrem a místní farností. Na jejím základě by měla v interiéru kostela Panny Marie postupně vzniknout stálá výstavní expozice „Centrum sakrální kultury Veselska“.
Kompletní fotogalerie od Vojty Peši: https://eu.zonerama.com/pessak/Album/15471180