Velkopavlovičtí zastupitelé

Velkopavlovičtí zastupitelé Tato stránka slouží k informování občanů o aktuálním dění ve Velkých Pavlovicích.

28/01/2016

Vážením občané,

několik poznámek k jednání zastupitelstva 21. 1. 2016.

Předsedající byl na schůzi nepřipraven či problematice nerozumí, ryzí amatérismus viz nepřipravené odvolání bývalého starosty spojené s výkonem hlasovacích práv, nápověda pomocí lístečku apod.
Vysoce hodnotím vystoupení p. Zborovského a Bedřicha. Zcela jasně dali najevo, co si myslí o způsobu uchopení moci stávajícím vedením a uváděných důvodech puče.

To, že se stávající vedení města bojí nominovat do finančního výboru zástupce opozice, což historicky vždy bylo, svědčí o jejich úmyslech a záměrech s penězi města.
Zatím jsme se bohužel nedozvěděli jaké má vedení města plány a jakým směrem chce město vést. Běžné opravy jsou vydávány za cíl pro letošní rok!? Pěkný krok zpět!! Kde jsou slibované novinky?

P. Dostoupil, celou dobu zarytě mlčel a pouze v souladu s členy KSČM zvedal a nezvedal ruku.

Z vyjádření p. Otřela v Břeclavském deníku z 20. 1. 2016 vyplývá, že se díky němu již získala dotace na opravu chodníku od pekařství p. Pešáka k nádraží. Jde o jasnou lež, tuto dotaci získalo a „vysoutěžilo“ předchozí vedení v čele s p. Procházkou. Má to být investiční vrchol letošního roku. Dále je, dle p. Otřela, žádáno o dotaci na 12 bytů pro seniory. Žádost je však podána na příspěvek pro 8 bytů, ale kdo by hrách počítal. Též vyřizováno za p. ing. Procházky.

Více podrobností bude v zápisu z jednání zastupitelstva.

P. Novákovi odpovím a k příspěvku p. Hádlíkové se vyjádřím do konce příštího týdne z důvodu velkého pracovního vytížení.

Velké Pavlovice 22.1.2016
Zdeněk Hicl

22/01/2016
20/01/2016

Jaké tedy místo budu v obci zaujímat? Takové, na jaké stačíš, zachováš-li přitom svou věrnost a čest.
Epiktétos

Ve všech zprávách posledních dnů nějak zaniká jedna velmi podstatná věc. Pan Josef Dostoupil, zvolený do zastupitelstva za KDU-ČSL, hlasoval spolu se zástupci KSČM pro odvolání stávajícího vedení města. Jde o jasnou podporu komunistické strany a legalizace její dřívější činnosti, či si to místní vedení KDU-ČSL nemyslí? Je i nadále představitelem politiky KDU-ČSL? Souhlasí snad členové KDU-ČSL na místní úrovni s podporou KSČM?

Lidovci mají ze své historie velké zkušenosti s bojem proti nesvobodě a totalitním praktikám. Vždyť kolik perzekuovaných našich předků ze sedláckých rodin – např. Nesvadbovi, Horáčkovi, Veverkovi, Hiclovi, Kostrhunovi, Melicharovi, Dostoupilovi (všichni se musí v hrobech obracet) atd. zakusilo vládu KSČ – zabírání majetku, hlad, vězení, odsuny….

Pan Dostoupil pošpinil památku těchto utlačovaných a komunisty trýzněných lidí a vlastním rodičům tímto činem zneuctil jejich odkaz poctivých hospodářů. Člověk beze cti a morálních zábran, viz jeho nedodržení povolebních dohod, stvrzených na jeho návrh pouze stiskem ruky a pohledem do očí. Zřejmě již tehdy věděl, proč to zrovna tak navrhuje! Bez jakéhokoliv vysvětlení, špetky pokory a úcty k dílu druhých. Jenom vlastní ego, komplexy a touha po pomstě.

Svým odstoupením z funkce v radě města a vzdání se funkce zastupitele by však mohl zabránit dalším škodám na majetku města, zachovat respekt k vůli voličů a dát příležitost KDU-ČSL nechť si sama současnou situaci vyřeší. Jde přeci o naše město a ne o osobní ambice. Předpokládaný propad v příjmech města jenom za letošní rok činí cca 20 – 25 mil. Kč!!!
Dění v poslední době nutně nezadržitelně směřuje k vyhrocení situace ve městě. Snad si to uvědomí i ti, kteří to způsobili (Velkopavlovičtí nezávislí + pan Dostoupil) a dostanou konečně odvahu s tím něco reálného udělat.

Velké Pavlovice 20. ledna 2016
Ing. Zdeněk Hicl, Ph.D.

20/01/2016

Vážení spoluobčané,

dovolte nám předložit vyjádření k událostem, které proběhly 17. 12. 2015 na IX. zasedání zastupitelstva města Velké Pavlovice.
Naše sdružení vstupovalo do komunálních voleb s vizí, že město Velké Pavlovice je bezesporu krásné a neustále se rozvíjející, ale že některé věci je třeba dělat jinak, některé naopak vůbec a některé věci je třeba začít dělat.

Po roce fungování povolební koalice, kterou vytvořili Velkopavlovičtí nezávislí, ODS a KDU-ČSL, bohužel nepracovala rada města tak, jak by se očekávalo od tří demokratických subjektů. Po obsáhlé diskusi, která probíhala na našich pravidelných setkáních, jsme dospěli k názoru, že je opravdu nutná změna. Přistoupili jsme na návrh jednoho z politických subjektů odvolat radu města a pevně věříme, že změny ve vedení budou ku prospěchu celého města Velké Pavlovice.
Hlavní důvody, které nás vedly k tomuto rozhodnutí, jsou následující:
* problematická až nemožná komunikace s bývalým starostou města,
* autoritativní styl vedení při jednání v radě města,
* naprostá ignorace koaličních partnerů při sestavování rozpočtu na rok 2016,
Pevně věříme tomu, že naše město bude i nadále vzkvétat a budeme všechno úsilí směřovat k tomu, aby se Velké Pavlovice stále posouvaly vpřed!
Velkopavlovičtí nezávislí

20/01/2016

Vyjádření - ing. Pavel Lacina

17.prosinec 2015 se zapsal tučným písmem do dějin našeho města. Změna dvou jmen v radě nabývá několik rozměrů:

1) POLITOLOGICKÝ - svobodná vůle občana byla demokraticky potlačena
1 kandidátka se ziskem 15,42% hlasů ve volbách ( = 3 mandáty) získala většinu v radě. 84,58% občanů, kteří přišli k volbám, dnes nemají své zastoupení ve většině výkonné moci!!! Nedivím se, že si pak volič připadá jako „vůlič“ a ztrácí chuť jít k volbám.
Doposud jsem si myslel, že máme demokracii jako prostředek k naplnění svobodné vůle. Jenže v našem městě zastupitelská demokracie posloužila jako prostředek k pokřivení svobodné vůle občanů projevené ve volbách. Myslím, že pro každého študáka politologie máme výživné téma k diplomové práci.

2) VÁŽENÝ – neumíme si vážit dobrých starostů
V novodobé historii jsme měli 2 dobré starosty, z jejichž práce jsme těžili, těžíme a budeme těžit ještě dlouho. Cítím, že dodnes je nedoceněný starosta ing. Martin Bálka. Měl lví podíl např. na založení hantálů, ze kterých do našeho města dodnes každým rokem přitékají pěkné peníze. Pan starosta ing. Pavel Procházka se pak uměl těchto „extra“ příjmů v rozpočtu zhostit k financování dluhů a financování dotačních projektů. Nepromarnil historickou příležitost, kterou dotační tituly představovaly pro rozvoj obce. K tomu měl dar přesvědčit investory, aby investovali právě v našem městě. Namísto vděku, za to co tito lidé vykonali pro naše město, jsou výsledky jejich práce často nazývány „pomníčky“. K tomu lynč na sociálních sítích a odvolání do půl hodiny bez udání důvodu. Asi za to, že z cca 50 milionového rozpočtu (bez dotací) uměl vytvořit rozpočty vyšší; v jednom roce dokonce přes 100 milionů!!! A k tomu ještě snižovat zadlužení obce. Zkrátka dáte někomu peníze na nákup jednoho mléka a on vám za ty peníze přinese mléka dvě. V prostředí firmy by takový manažer neodešel, protože by byl dobře zaplacen majitelem. U nás však je takový manažer během půlhodiny odvolán. Starosta byl v dobách minulých v obci tou nejváženější osobou; stejně jako byli pan učitel a pan farář. Krize hodnot společnosti? Jinak si plivanec namísto vděku vysvětlit neumím…

3) SMĚROVÝ - otazníky nad změnou kurzu
Pavel Procházka od roku 2006 celkem 3x vzešel z voleb jako starosta. Chápu, že třetí řízek se už může mnohým zajídat. I tak Pavel Procházka jako starosta byl budovatel s jasnou vizí rozvoje našeho města. Jako takový se osvědčil, i když nikdo nejsme bez chyby a čím více toho děláte, tím více chyb také můžete nasekat. Naše město má všechno, co by moderní městečko mělo mít. Jen snad jedno/dvě pořádná dětská hřiště stále zůstávají dluhem našim dětem. Nebo také náměstí s koncentrací takových služeb, které mu zajistí život. V době, kdy se naše město zdálo turisticky nedostatečně atraktivní (chybí významné památky atd.), vsadili jsme na budování infrastruktury, která dnes našemu městu zajišťuje desítky tisíc turistů ročně. To a mnoho dalších podporují ekonomický rozvoj obce. Naše město se navíc stalo tahounem regionu a respektovaným partnerem.
Naproti tomu nová vláda na radnici zatím jasnější vizi nesdělila. Už i samotné mlčení spíše svědčí o neexistenci vize. Sdělení typu ‚budeme tu především pro občany a také budeme využívat dotací‘, mně nestačí. Udržování stavajícího je věc nutná, nikoli ale postačující. Například za krátkou dobu „drůbežárny“ propustí cca 65 zaměstnanců. Je třeba podporovat tvorbu nových pracovních míst. Před několika měsíci začaly přicházet první výzvy k žádostem v dotačním v období 2014-2020. Stojíme tváří v tvář zřejmě poslední štědré historické příležitosti k rozvoji obce. Ano, po skončení tohoto období pak můžeme udržovat, protože nám zřejmě opravdu nic jiného nezbyde. Proto mě neuklidňují pěkná slova o tom, že „jsme tady pro občany“ apod. Jirkovi Otřelovi po dobu starostování přeji úspěch. Vidím snahu. A budu mu pomáhat. I tak, pokud ale budu mít příležitost v tomto historickém období vrátit Pavlovi Procházkovi klíčky od radnice, udělám to.

4) BLBONÁLADOVSKÝ – blbá nálada mezi občany
Havlovo okřídlené pojmenování „blbá nálada“ se v našem městě zabydlelo již dříve. Vzrostl však počet osob, které se cítí být politikou ve městě unaveni. Už je to prostě nebaví. K tomu se objevila velká část občanů, kteří byli podvedeni. A cítí se tak právem. Blbá nálada panuje i na radnici. Lidé ztrácejí motivaci/chuť; začíná chybět radost z práce.

Apel
Všem občanům a především zastupitelům by mělo jít o dobro našeho městečka. Všichni přece chceme, aby dále vzkvétalo, bylo čisté, zdravé a rozvíjelo se. Ve Velkých Bílovicích se po volbách dohodli, že v koalici budou vlastně všichni, protože stejně mají jeden společný cíl. Táhnou za jeden provaz. A to je silná věc.

U každého, zdůrazňuji každého, zastupitele v našem městě najdu důvod, proč si ho/jí vážit. Můžeme se lišit ve vizích, ale to by nemělo bránit tomu, abychom se nemohli všichni scházet i neformálně třeba u skleničky vína. Pokud by zastupitelé k sobě našli cestu, hodně by to pomohlo zklidnit atmosféru nejen v zastupitelstvu, ale i v ulicích našeho městečka. Víno spojuje, pokud se to nepřežene :-) .

20/01/2016

Vyjádření Lubomíra Zborovského

Za KDU-ČSL jsem 3x kandidoval. O chystaném puči mne nikdo neinformoval a považuji to za nekorektní podražení i mé osoby.

Nesouhlasím s tím, jakým způsobem a že vůbec byl svržen starosta Pavel Procházka. Vzhledem k mému několikaletému působení v zastupitelstvu jsem mohl nahlédnout do jeho aktivit, které se ubíraly k rozvoji Velkých Pavlovic. Ve srovnání s ostatními obcemi v okolí bylo naše město velmi aktivní a nadstandardní. Kdo tady žije, musí vidět čistotu, dobré služby a infrastrukturu.

Musím také vyzdvihnout čerpání evropských fondů, které bývalé vedení oproti jiným dovedlo úspěšně využívat

Nicnedělání nikomu nepomůže!

Zvlášť v době stávajícího ekonomického růstu. Udržování, což je cílem současného vedení, NENÍ rozvoj.

20/01/2016

Prohlášení Ing. Dušana Bedřicha,
zastupitele Města Velké Pavlovice,
k aktuální situaci ve Velkých Pavlovicích
(52 let, ženatý, OSVČ, bez politické příslušnosti)

Vážení spoluobčané a zastupitelé Města Velké Pavlovice,
svými hlasy jste mne ve volebních obdobích výrazně podpořili, a proto cítím povinnost vyjádřit se k událostem, které se v našem městě staly. Velké Pavlovice jsou malé, ale pěkné městečko, kde se navzájem známe. Často se při různých situacích setkáváme a dá se říci, že naše životy jsou navzájem propojeny. A proto mě velice znepokojují události posledních dnů…
Od roku 2006 jsem zastupitelem a radním města. U všech důležitých jednání na radnici jsem byl osobně, a jsem tedy jejich přímým svědkem.

Původně jsem chtěl podrobně popsat události posledních týdnů a měsíců na internetových stránkách města. Nové vedení města však odstraňuje z těchto stránek tzv. nepohodlná vyjádření! Proto se k Vám obracím formou tohoto písemného prohlášení.
Na podzim roku 2014 se uskutečnily komunální volby. Jejich jasným vítězem bylo ODS v čele s Ing. Pavlem Procházkou. Podařilo se sestavit koaliční vedení města (ODS, Velkopavlovičtí nezávislí a KDU-ČSL). Složení Rady Města Velké Pavlovice v maximální možné míře respektovalo výsledky voleb (2 zástupci ODS, 2 zástupci Velkopavlovičtí nezávislí, 1 zástupce KDU-ČSL). Dohoda o čtyřleté spolupráci při řízení města byla, na přání koaličních partnerů, potvrzena ústně a podáním ruky.

Všechna větší i menší rozhodnutí se demokraticky odhlasovávala na zasedáních rady města nebo na zasedáních Zastupitelstva Města Velké Pavlovice. Vzhledem k tomu, že Velkopavlovičtí nezávislí měli v radě města své 2 zástupce (Petr Hasil a Ing. Roman Halm), KDU-ČSL svého 1 zástupce (Josef Dostoupil), mohli vždy svými 3 hlasy z 5 prosadit cokoliv, co by ovlivnilo dění ve Velkých Pavlovicích. Za celou roční dobu existence této koalice však nepřišli s žádným významným návrhem nebo projektem prospěšným pro naše město. Nikdy jsem od nich neslyšel žádnou vážnější připomínku k činnosti a existenci této koalice. O to překvapivější pro mě bylo jejich promyšlené a předem připravené zničení této koalice.

Je jistě nutné také připomenout některá veřejná prohlášení členů současného vedení města. Z úst Ing. Romana Halma jsem několikrát slyšel, že by nikdy neudělal to, co kdysi po revoluci udělali jeho otci - tj. v porevolučních volbách jeho otec, komunistický kandidát na starostu, nebyl jako vítěz voleb zvolen za starostu Města Velké Pavlovice.

20/01/2016

Vyjádření k odvolání zastupitelů za ODS
z vedení Města Velké Pavlovice

Vážení občané, přátelé, kolegové a příznivci,
chceme tímto reagovat na odvolání pana starosty Ing. Pavla Procházky a pana neuvolněného místostarosty Ing. Dušana Bedřicha z funkcí ve vedení Města Velké Pavlovice, které se uskutečnilo na zasedání Zastupitelstva Města Velké Pavlovice, dne 17. prosince 2015.

Pro připomenutí se musím vrátit k povolebním koaličním jednáním, kde jsme se dohodli na rozdělení funkcí a rámcovém programu pro celé volební období. Dohodu jsme na popud pana Dostoupila neuzavírali písemně, ale pouze ústně, podáním ruky a přímým pohledem do očí se všemi zúčastněnými. „To je více jak všechny papíry“ řekl pan Dostoupil. Též obsazení členů Rady se řešilo dohodou tak, že nebude mít žádná strana většinu. Šlo opět o návrh pana Dostoupila. I na toto jsme přistoupili. Návrh na obsazení postu starosty podali dokonce sami „nezávislí sportovci“. Koalice měla většinu 10 hlasů v 17ti členném zastupitelstvu.

Bez jakéhokoliv zpochybnění dohod, činnosti a hodnocení výsledků práce byli na základě iniciativy koaličních partnerů naši členové Rady odvoláni z funkcí. Během půl hodiny bylo „vymalováno“. Prostě puč. Žádný slušný výraz pro takové jednání mě nenapadá. Jidáš by se mohl přiučit!
Historicky poprvé se spojila KDU-ČSL s komunisty! Co na to místní vedení a členové KDU-ČSL, není to pošlapání jednoho ze základních principů fungování této strany? Nová koalice tak získala 9 hlasů v 17ti členném zastupitelstvu.
Jaké byly skutečné pohnutky se můžeme zatím pouze domnívat, resp. spekulovat. Nikdo neřekl jediný opravdový důvod odvolání úspěšného starosty a místostarosty. Bezmezná touha po moci či pomsta úspěšným? Kdo celou akci připravil je zřejmé.
Těžko můžeme předpokládat dost odborných a kvalifikačních předpokladů, včetně praxe z komunální sféry u nově zvoleného starosty Jiřího Otřela. Jistě hodný kluk, který se nechal vmanipulovat někam, kde bude poslušnou loutkou v rukou druhých. Kolik má reálných zkušeností z chodu města či obce? Nasedl do auta, které řídí někdo jiný. Nemá co ztratit, k práci ve státní správě se zase může kdykoliv vrátit. Škody, které může způsobit svým vedením města budou však trvalé a nenapravitelné. Dotace z EU brzy končí, co nezískáme nyní, to už později nepůjde.

Pan místostarosta Hasil vysílá prohlášení, že on za to nemůže, že se mu to nelíbí, že to udělala „jejich strana“ atd. Jsou to směšná a nehodná slova dospělého člověka, neboť se všeho aktivně a promyšleně účastnil. To už tady jednou bylo, že rozhodovala strana a ONI za to nemohli….

Sebevědomím, úskoky a drzostí se však peníze pro další rozvoj a existenci města nezískají. Pokud vůbec o něj mají tito lidé zájem.
Jsem pevně přesvědčen, že takové jednání většina našich občanů NESCHVALUJE!!!! Kde berou jistotu, že právě oni jsou TI schopní vést obec lépe než předchozí vedení? Co mohou nabídnout navíc? Budou pokračovat ve skryté, zákulisní a nereprezentativní politice nebo teď už to zase jsou seriózní osoby, jež jsou občanům dobrým partnerem při správě obce? Proč si mají občané myslet, že když dokázali podrazit své koaliční kolegy, budou se tito lidé obratem ruky chovat lépe k občanům? ODS a její zastupitelé, nyní v pozici konstruktivní opozice, bude důsledně dělat svoji práci: kontrolovat, upozorňovat, doporučovat, požadovat vysvětlení….

ODS Velké Pavlovice a jeho příznivci
Ing. Zdeněk Hicl, Ph.D. – předseda MS ODS V. Pavlovice

Adresa

Velké Pavlovice
69106

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Velkopavlovičtí zastupitelé zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet