28/05/2026
Přišel nám hezký email✉️:
Dobrý den,
právě jsem uklízela naši knihobudku a objevila knížku, která k nám od Vás přicestovala. Je to knížka Ústa plná oblázků od
Jiřího Medka. Byl v ní milý vzkaz z Vaší knihovny a přání dát vědět, kde se kniha nachází. Je tedy u nás v Autokemp Vikletice, Nechranice.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063789061060
JAK SE TAM NAŠE VYŘAZENÁ KNÍŽKA DOSTALA?
Pro pochopení musíme zavzpomínat na dobu před covidem, na dobu tak dávnou, kdy ve Valticích byla ještě otevřená čekárna na vlakové zastávce Valtice - město a dokonce jste si tam mohli od paní v okýnku koupit jízdenku. Tak v těch dávných časech jsme měli v čekárně umístěnou poličku s vyřazenými knížkami (ale mohli jste tam nosit i knížky vlastní) a v každé z nich byl nalepený vzkaz s prosbou, aby nám nový čtenář napsal, kam až knížka s ním docestovala.
Tato polička byla součástí projektu Kniha do vlaku.
Bohužel, už tohoto projektu nejsme součástí...
Ale podobnou poličku (KnihoBudka) máme u TICu, kde si můžete bezplatně knížku půjčit a ne vrátit. A třeba ji vzít s sebou na výlet a nechat ji v jiné Knihobudce, kterou potkáte cestou 🙂