Starostové a nezávislí Unhošť

Starostové a nezávislí Unhošť Kodex diskutujících

Rádi bychom vás upozornili na kodex diskutujících: http://bit.ly/1OoOIMI

Oficiální stránka Starostové pro Unhošť

Stojí za námi zkušení starostové

Podívejte se na náš volební program pro komunální volby 2026

> https://www.starostove-nezavisli.cz/unhost/volebni-program

10/04/2026

⚠️ AZBEST U ŠKOLY: Vědělo se o něm? ⚠️
Máme důkazy, které vyvolávají vážné otázky.
Přijďte si pro odpovědi přímo na zastupitelstvo!

📍 13. 4. v 18:00, Multifunkční sál Unhošť

⁉️Chceme opravdu věřit, že vedení města o výskytu azbestu nevědělo?⬇️⚠️Jasným sdělením krajské hygienické stanice ze dne...
08/04/2026

⁉️Chceme opravdu věřit, že vedení města o výskytu azbestu nevědělo?⬇️

⚠️Jasným sdělením krajské hygienické stanice ze dne 23. 4. 2025 městu Unhošť, byl potvrzen výskyt azbestu v již zdemolované trafostanici.

👉 Jak je možné, že demolici prováděla firma bez potřebné atestace k likvidaci nebezpečného odpadu?

👉 Jakým způsobem byla porušena ohlašovací povinnost, kterou zmiňuje mluvčí Krajské hygienické stanice?

👉 Byla řádně nahlášena demolice původní přístavby školy nebo pouze trafostanice?

👉 Také Vám přijde vítězná nabídková cena brněnské firmy podezřele nízká?

Na tyto a mnoho dalších otázek budeme chtít znát odpovědi přímo od vedení města.

⚠️📢🗣️ZVEME VÁS NA VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA
📅 Kdy: pondělí 13. dubna 2026
🕕 Čas: 18:00
📍 Kde: multifunkční sál, Pražská 377, Unhošť

14/03/2026

⚠️O takovou reklamu našeho města v TV určitě nestojíme❌.
☝️Pikantní na celé záležitosti je fakt, že město 2.12.2025 komunikovalo✍️ se zástupcem stavební firmy, kde vyvrací přítomnost azbestu. Jak důkladně byla tedy zpracována projektová dokumentace? Odstranění následků této katastrofy bude stát nemalé peníze🤦‍♂️. Budeme se🗣️ptát, chceme jasná, podložená a pravdivá vysvětlení. Kdo je viníkem⚖️ a kdo ohrozil zdraví našich dětí?

Vážení spoluobčané Unhoště,určitě jste v posledních dnech zaznamenali kauzu ohledně objevu azbestu při demolici přístavb...
12/03/2026

Vážení spoluobčané Unhoště,

určitě jste v posledních dnech zaznamenali kauzu ohledně objevu azbestu při demolici přístavby základní školy a jeho nebezpečné a neprofesionální likvidaci. Zdraví našich dětí a obyvatel Unhoště je pro nás prioritou, a to, k jakému závažnému pochybení tady dochází jak ze strany vedení města, tak ze strany stavební firmy, považujeme za naprosto neakceptovatelné.

Chceme Vás ujistit, že naši zastupitelé v čele s JUDr. Mgr. Michalem Turnhöferem a Liborem Makovským celou situaci od prvního zjištění aktivně řeší a nepřetržitě monitorují.

Od města jsme si již vyžádali veškerou dokumentaci k objektu demolované stavby, přípravě na demolici, dokumentaci k veřejné zakázce a k samotné realizaci stavby.

Jakmile tyto podklady obdržíme a zanalyzujeme, budeme neprodleně informovat veřejnost o našich zjištěních. Zaměříme se především na to, zda někdo disponoval informací o výskytu azbestu již před zahájením stavby a zda nedošlo k závažnému pochybení už při zpracování samotné projektové dokumentace. Dále budeme důsledně zjišťovat, kdo konkrétně nese odpovědnost za selhání bezpečnostních postupů přímo na staveništi.

Nedovolíme, aby se tato vážná situace ze strany města bagatelizovala a "vyšuměla" do ztracena.

Přijďte k volbám a volte Starosty č. 23.
03/10/2025

Přijďte k volbám a volte Starosty č. 23.

Pravda, láska a demokratická 1️⃣0️⃣1️⃣ zvítězí nad lží a nenávistí✌️️ Běžte prosím🙏zítra k volbám. A volte Starosty č.2️...
02/10/2025

Pravda, láska a demokratická 1️⃣0️⃣1️⃣ zvítězí nad lží a nenávistí✌️️ Běžte prosím🙏zítra k volbám. A volte Starosty č.2️⃣3️⃣
My z Unhoště kroužkujeme Věru Kovářovou.

04/06/2023

Nouzov – nedílná součást Unhoště, která si zaslouží pozornost ☝️

Leží sice na okraji Unhoště, ale zdaleka ne na periferii naší pozornosti 🔍. Zdánlivě skrytá za obrazem majetných občanů💲, vilová čtvrť Nouzov se stala zapomenutým dítětem městské politiky. A to i přesto, že je domovem téměř desetiny všech obyvatel Unhoště 🏠. Jako opozice prosazujeme nutnost více se věnovat problémům Nouzova a apelujeme na vedení města, aby tuto čtvrť bralo jako plnohodnotnou součást Unhoště❗

Začněme opět u bezpečnosti. Nouzovská hlavní komunikace představuje rizikové ☠️ místo pro všechny, kdo tady bydlí. Chybějící chodníky a přechody 🚸 znamenají, že obyvatelé musí chodit podél nebezpečné hlavní silnice 📉. O to víc alarmující je, že tudy prochází hlavně děti, které míří na zastávku autobusu ❗. Naše znepokojení umocňuje fakt, že pozemky vedle komunikace vlastní město, a nebylo by tak těžké chodníky vybudovat ⁉. Vědomi si toho, že řešení leží částečně i na krajské úrovni, vyzýváme starostku k otevření debaty 🗣️ a k jednání, které povede ke zlepšení stavu chodníků, zastávek a celkové bezpečnosti obyvatel Nouzova ✅.

Za velkou ostudu považujeme stav některých ulic v Nouzově, který je přímo katastrofální 💣. Ulice U Hájovny, Krátká, Zahradní a Smrková zůstaly po objízdné trase pro nákladní dopravu v dezolátním stavu 🕳. Zatímco město oslavuje rekonstrukci Hájecké ulice v Unhošti 🥳, na Nouzov se zřejmě opět zapomnělo ☹️.

Nakonec musíme zmínit místní dětské hřiště 🛝. Místo, které by mělo být centrem každé čtvrti, "oázou" 🌴pro naše děti a jejich bezstarostné hry, je dnes na Nouzově zarostlé a zanedbané, bez zajímavých herních prvků nebo atrakcí ⬇. Při procházce okolím je jasné, že se toto místo opomíjí. Obyvatelé, kteří se chtějí starat o své děti a nabídnout jim bezpečné hřiště ke hraní, jsou nuceni převzít roli města a například sekat zeleň 🪚. To je situace, kterou není možné dlouhodobě udržet☝️ .

Jako opozice budeme trvat na tom, aby byl Nouzov zařazen do rozvojových plánů města 📒 a aby se k jeho problémům přistupovalo s patřičnou vážností. Je zásadní si uvědomit, že Nouzov není jen sídlem obyvatel s vyššími příjmy, ale je to domov lidí, kteří jsou nedílnou součástí Unhoště jako takové❗. Tito občané si zaslouží, aby byl Nouzov brán jako plnohodnotná součást města ✅ .

Věříme, že patřičným úsilím, které však zatím u vedení města nevidíme 🧐, lze dosáhnout změn, jež Nouzov tak zoufale potřebuje 📈.

Vaši zastupitelé za STAN Michal (Turnhöfer) a Libor (Makovský)

04/06/2023

Vážení obyvatelé Unhoště,

rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že vydavatelem Unhošťských listů nám opět nebyl zveřejněn článek v dalším (červnovém) vydání Listů ❌. Nemáme tím na mysli pokračování článku z květnového vydání, ale nový článek 🆕, který jsme vám již rovněž avizovali 📢. Toto bereme jako pokračující podobu cenzury ❌, a opětovně 🔁 (a pro nás zcela zbytečně), budeme nuceni žádat město oficiální cestou o zveřejnění článku podle tiskového zákona ➡📖 v červencovém vydání Listů. Nezveřejnění článku nám nebylo ani ohlášeno, dozvěděli jsme se to až z oficiálního veřejného vydání Listů 🤔. Článek proto zveřejňujeme v dalším příspěvku ⬆.

26/05/2023

❗❗❗ Mimořádné sdělení ohledně dopravní nehody se zraněním dítěte, která se stala dnešního dne ❗❗❗

Vážení obyvatelé, níže ⬇⬇⬇ si Vám dovolíme, s výslovným souhlasem odesílatele, zveřejnit e-mail, který dnes obdrželi všichni zastupitelé. Tento e-mail již nevyžaduje žádný další doprovodný komentář, hovoří totiž sám za sebe.

--------------------------------------------------------------------
Vážená paní starostko,

píši Vám s dotazem, jak hodláte řešit dopravní bezpečnost v Unhošti? Vzhledem k tomu, co se dnes stalo, kdy auto srazilo 13 chlapce při přebíhání cesty do školy na náměstí mě to už bohužel nenechává chladným...

Opravdu to musí dojít tak daleko, že se čeká na větší průšvih? Doprava v Unhošti je katastrofální! Jsou zde velmi nebezpečná místa, u pekárny - denně tam někdo přebíhá v nejužším místě před projíždějícími vozidly, autobusové nádraží/Penny, opět přebíhání lidí přes vozovku do Penny nebo na autobus, navíc ráno svítí slunce do očí řidičům a není nic vidět (ve směru jízdy na Prahu), už se zde stalo několik vážných nehod. Přebíhají tam jak děti, tak rodiče s dětmi, což je neuvěřitelné. Přechod je bohužel opravdu daleko. Celkově je v Unhošti dopravní infrastruktura poddimenzovaná. Bohužel tomu nepomůže ani vámi prosazovaný obchvat, přes obydlenou severní část města - což mi přijde mj. úplně absurdní. Další velmi nebezpečné místo, křižovatka a přechod u Lidlu, proč tam už dávno není kruhový objezd? To se čeká na to, až tam někoho na přechodu pro chodce přejedou? Chodci nejsou vidět za stojícími auty od Jenče...

Není to jen o řidičích, jak tvrdíte ve svých veřejných vyjádřeních - nelze přenášet odpovědnost pouze na jednu stranu. Především město by se mělo starat o to, aby zde nebyly nebezpečná místa! Zatím jsem neviděl, nebo jsem si nevšiml, že by město konalo! Bohužel nevídám ani strážníky MP u přechodů, když děti chodí ráno do školy, nejsou vidět, proč?! za to MP umí poučovat o tom, jak se má parkovat před školou, když rodiče vozí děti do školy nebo je vyzvedávají...

Proč to v jiných obcích, městech jde a tady ne?

Nepřenášejte alibisticky odpovědnosti na ostatní (řidiče)....konejte pro bezpečnost města a spoluobčanů!

Co hodláte udělat pro bezpečnost na silnicích v Unhošti?

S pozdravem

Strnisko

----------------------------------------------------------------------------

16/05/2023

Opoziční okénko 🪟: Kritizujeme, ale s cílem zlepšit život Unhošťáků ✅

Jako opoziční zastupitelé v Unhošti usilujeme o lepší město, i když se někdy setkáváme s kritikou vůči našemu úsilí. Na posledním jednání zastupitelstva jsme si vyslechli negativní ohlasy na naše články v Unhošťských listech, jejichž prostřednictvím komunikujeme 🗣️ s občany města.

Upozorňujeme v nich na to, co se (nejen) nám nelíbí a jak bychom situaci řešili my, pokud bychom měli v zastupitelstvu převahu a vedení 🥇. Podle kritiků jsou články štvavé, nekonstruktivní a obsahují nepravdy. Jaké konkrétní nepravdy články obsahují, už jsme se bohužel nedozvěděli 🤔. Zajímavé je, že se na základě řady našich „nekonstruktivních“ návrhů dávají věci konečně do pohybu❗

Co rozhýbaly naše návrhy❓

1⃣) V minulém vydání Unhošťských listů jsme upozornili na špatný stav silnice ke sběrnému dvoru 🚧. Na posledním zastupitelstvu jsme toto téma otevřeli a od starostky jsme dostali příslib, že se cesta provizorně opraví, aby se po ní dalo bez obav jezdit ✅. Oprava bude jen dočasná, protože se v okolí údajně chystá výstavba bytů a novou cestu zatím nemá smysl dělat (z důvodu ničení těžkou technikou).

2⃣) Dlouhodobě usilujeme o zvýšení bezpečnosti na příjezdových cestách do Unhoště 👮‍♂. Ulice Zd. Hofbauera tak i díky naší snaze dostane nový radar 🎥, který bude při překročení rychlosti ukazovat řidičům jejich registrační značku, dále budou instalovány optické zpomalovací prvky. Je dokázáno, že tato opatření dramaticky snižují rychlost neukázněných řidičů a zvyšují bezpečnost nás všech, zejména dětí ✅.

3⃣) Na problematický přechod pro chodce v ulici Zd. Hofbauera, po kterém chodí děti 🚸 ze zastávky v Karlovarské ulici do základní školy 🏫, jsme upozorňovali už před volbami. Jedná se o velmi nebezpečné místo a je zázrak, že zde ještě nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění❗ Nyní se přechod pro chodce konečně přesouvá ➡ podle našeho návrhu na původní, podstatně přehlednější místo, a to dále od nebezpečné a nepřehledné křižovatky ✅.

Nevzdáme to! Na nahrávání jednání trváme dál ✌️

Důležitým tématem je pro nás také nahrávání jednání zastupitelstva, o kterém jsme psali v předchozích vydáních. Chceme občanům zprostředkovat online video 🎥 nebo alespoň audiozáznam 🔊, aby viděli a slyšeli, jak jednání probíhají a jak se kdo chová. Jen textový přepis nezachytí atmosféru, která na jednání zastupitelstva panuje ⬇. Město si nechalo zpracovat posudek od ÚOOÚ (Úřad pro ochranu osobních údajů), který konstatoval, že nahrávání je v souladu se zákonem ✅, pokud se nebudou zaznamenávat citlivé osobní údaje. Vedení města bohužel nemá vůli náš návrh přijmout ❌. Někteří zastupitelé sdělili, že si zkrátka nepřejí, aby byli vidět v záznamu na internetu, někdo, konkrétně doc. Karel Kopp, na rovinu řekl, že u nich (u vedení města) není politická vůle a že to prostě nechce ❗. Vážíme si ho za upřímnost ✋a za to, že se neschovává za falešné argumenty, nicméně s výsledkem spokojeni nejsme ani trochu ❌. Na zastupitelstvu byla v tomto bodě přítomna i veřejnost 👥, která nás podpořila ✅. Takže vidíme, že to má smysl, a budeme za to bojovat 🤼‍♂ i nadále. Od minulého jednání proběhlo v tomto bodě nové hlasování 🙋‍♂️, kdy se i další zastupitelé přiklonili na naši stranu. Budeme rádi, když budete tlačit na své zastupitele, ať nás napříště podpoří, třeba to konečně vyjde❗

Kvitujeme moderní parkovací automaty

Město zavedlo moderní parkovací automaty 🅿, což je podle nás velmi dobrý krok, jen je potřeba ho dotáhnout až do konce. Bylo by velice vhodné, kdyby automaty byly napojeny na parkovací mobilní aplikace 📲, jako jsou ClickPark nebo MPLA. Například v podobně velké a situované obci Dolní Břežany je parkování napojeno na aplikaci MPLA, tudíž návštěvníci z Prahy nebo jiných obcí mohou pohodlně zaplatit tak, jak jsou zvyklí ✅. Napište nám na Facebook, jestli byste takovou možnost uvítali, a my toto téma budeme na zastupitelstvu otevírat dál.

Na dubnovém zastupitelstvu se řešila i problematika odpadového hospodářství 🚮, o níž jsme psali v minulém vydání Unhošťských listů a která je nekončícím tématem snad každého zastupitelstva. Debata byla velmi dlouhá 🗣️, zazněly zde různé argumenty. Rozhodně si nemyslíme, že je situace optimální ❗. Byla ustanovena pracovní skupina zastupitelstva, která se bude tomuto složitému tématu dále věnovat. Rádi bychom vyzdvihli odvedenou práci zastupitelky Soni Machové, která se v této oblasti zasazuje nejvíce, a budeme ji nadále v jejím úsilí plně podporovat ✅🤝.

I přes kritiku ze strany vedení města se nevzdáváme a snažíme se prosadit další konstruktivní změny ve prospěch obyvatel Unhoště. V mnoha případech se ukazuje, že naše návrhy skutečně vedou ke zlepšení situace ve městě ✅. Přestože politická vůle k přijetí jiných nápadů chybí, budeme i do budoucna usilovat o zlepšení kvality života Unhošťáků ⬆.

Vaši zastupitelé za STAN Michal (Turnhöfer) a Libor (Makovský)

Adresa

Václavské Náměstí 44
Unhost
27351

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Starostové a nezávislí Unhošť zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet