Naše město - Uherský Ostroh

Naše město - Uherský Ostroh Sdružení nezávislých kandidátů a kandidátů ODS pro komunální volby 2022.

23/04/2025
02/04/2025

PŘEHLED AKTUÁLNĚ ŘEŠENÝCH TÉMAT, PLÁNOVANÝCH NOVINEK A CHYSTANÝCH ZÁMĚRŮ NA OSTROŽSKÉ RADNICI V MĚSÍCI DUBNU 2025:

🟢 RENOVACE OKENNÍCH VÝPLNÍ U ARKÁD NA NÁDVOŘÍ ZÁMKU
Odbor správy a údržby majetku města Uherský Ostroh (OSUMM) rozběhl za využití pracovníků technické čety renovaci výplní okenních arkád na nádvoří ostrožského zámku, jejíž součástí je rovněž obnovení jejich původního nátěru. Na základě závazného stanoviska vydaného památkáři byl totiž současný technický stav skleněných výplní arkád již velmi špatný, což bylo způsobeno zanedbáváním jejich pravidelné údržby v minulosti.

🟢 REKONSTRUKCE OPLOCENÍ A OTEVŘENÍ PROSTORU FOTBALOVÉHO HŘIŠTĚ
V měsíci březnu začala revitalizace prostranství kolem ostrožského fotbalového hřiště. Původní betonová zídka ohraničující prostor kolem hřiště byla zbourána a v celé své délce bude nahrazena novým drátěným oplocením, které přispěje k většímu zkrášlení a otevření celého fotbalového areálu i jeho estetičtějšímu propojení s okolní krajinou. Projekt je plně hrazen z rozpočtu města a jeho výše činí přibližně 0,5 mil. Kč.

🟢 PŘIPRAVOVANÉ OTEVŘENÍ KAVÁRNY NA ZÁMKU
Po téměř půlročním uzavření objektu bývalé vinotéky na nádvoří ostrožského zámku se zde připravuje otevření nové provozovny. Stane se jí kavárna a jejím provozovatelem bude společnost DPSVeselí, s. r. o., která má již dlouhodobé zkušenosti s vedením a fungováním obdobného zařízení v zámeckém parku v sousedním Veselí nad Moravou. V prostorech nové kavárny aktuálně probíhají úpravy interiéru a celý objekt se připravuje k ostrému uvedení do provozu. Nová kavárna Na Zámku bude veřejnosti otevřena v průběhu měsíce dubna 2025. O zahájení jejího provozu budeme informovat na webových stránkách města.

🟢 POŘÍZENÍ NOVÉHO TRAVNÍHO TRAKTŮRKU PRO ÚDRŽBU VE MĚSTĚ
Na Odbor správy a údržby města Uherský Ostroh byl pro pracovníky technické čety pořízen nový výkonný travní traktůrek, který nahradí doposud používaný starý opotřebovaný žací traktor, který již nebyl spolehlivý a u něhož se v poslední době projevovalo množství provozních závad. Nový travní traktůrek s celkovým kosícím záběrem v šířce přibližně jednoho metru bude sloužit k sečení a údržbě menších zatravněných ploch po celém městě. Pořizovací cena traktůrku se pohybuje okolo 100 tisíc Kč.

19/03/2025
Blahopřejeme a budeme fandit ve finále.🏒🏒🏒
09/03/2025

Blahopřejeme a budeme fandit ve finále.🏒🏒🏒

VÍTĚZSTVÍ!✅ POSTUPUJEME DO FINÁLE PO DEVÍTI LETECH!🚨🥳 Děkujeme všem fanouškům za podporu!👏

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Lvi Fosfa Břeclav 4:2🏒

Konečný stav série 3:2.

06/03/2025
06/03/2025

PŘEHLED AKTUÁLNĚ ŘEŠENÝCH TÉMAT, PLÁNOVANÝCH NOVINEK A CHYSTANÝCH ZÁMĚRŮ NA OSTROŽSKÉ RADNICI V MĚSÍCI BŘEZNU 2025:

🟢 PŘÍPRAVA VÝMĚNY VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ VE MĚSTĚ
Koncem měsíce března bude odstartována již avizovaná výměna všech světel veřejného osvětlení v ostrožských ulicích a podél cyklistické trasy do Ostrožské Nové Vsi i Veselí nad Moravou. V rámci této investiční akce budou všechna dosavadní sodíková světla nahrazena novým úsporným LED osvětlením. Na vybraných místech ve městě pak budou spolu s výměnou svítidel vystavěny také nové sloupy veřejného osvětlení. Všechny rekonstrukční práce bude realizovat firma TESLUX Lighting, s. r. o. Výměna osvětlení vyjde přibližně na 7,4 milionů Kč, z toho dotace dosahuje výše 3,9 milionů Kč. Samotná realizace tohoto projektu bude ve městě probíhat až do konce měsíce května. Po celou dobu rekonstrukce zůstane ve městě zachováno svícení lamp veřejného osvětlení ve večerních a nočních hodinách, v této souvislosti se tedy není nutné obávat žádných komplikací.

🟢 JEDNÁNÍ O ZAVEDENÍ VÍKENDOVÝCH AUTOBUSOVÝCH SPOJŮ Z UHERSKÉHO OSTROHU
Začátkem letošního roku se uskutečnila jednání s náměstkem hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Ing. Radkem Doleželem a Koordinátorem veřejné dopravy Zlínského kraje, který má na starosti zajištění dopravní obslužnosti autobusovými i vlakovými spoji u nás ve Zlínském kraji. Uvedená jednání se týkala možnosti zavedení autobusových spojů do/z našeho města i o víkendech, neboť aktuálně jsou autobusové linky přes Uherský Ostroh provozovány pouze během pracovních dnů. Na základě těchto jednání bylo předběžně odsouhlaseno zavedení nových víkendových autobusových spojů mezi Uherským Hradištěm a Uherským Ostrohem, Ostrožskou Lhotou a Hlukem, jejichž uvedení do provozu je připravováno k průběžné celostátní aktualizaci platných jízdních řádů, která probíhá pravidelně v červnu. Bližší informace o nových víkendových autobusových spojích budou zveřejněny po dojednání všech podrobností.

🟢 ZAPOČALA I. ETAPA REALIZACE OPTICKÉ SÍTĚ
Byla zahájena I. etapa modernizace telekomunikační infrastruktury společnosti CETIN, v jejímž rámci dochází k postupné výměně zastaralé metalické sítě za moderní optické připojení. Tyto práce budou probíhat několik měsíců napříč městem. Pověřená osoba společnosti CETIN bude obcházet jednotlivé domy s detailnějšími informacemi o následném připojení. Momentálně se jedná o ulice Rybáře a Svobodova, postupně budou přibývat další ulice – více informací na webu města. Tato soukromá investice, která je realizována s podporou města, přinese občanům řadu výhod. Optická síť umožní výrazně vyšší rychlost internetu, stabilnější připojení bez výpadků a větší kapacitu pro přenos dat. To ocení nejen domácnosti využívající internet pro práci, studium či zábavu, ale také firmy a podnikatelé, pro které je spolehlivá digitální infrastruktura klíčová.

🟢 REALIZACE NOVÝCH MEMORIÁLNÍCH PAMÁTNÍKŮ
Uherskému Ostrohu se podařilo získat finanční prostředky z Nadačního fondu obětem holocaustu, které poslouží k výstavbě dvou nových památníků na území města. Prvním z nich bude památník bývalého židovského hřbitova, který bude stát v místech, kde se původní židovský hřbitov rozléhal, na ulici Sokolovská v úseku mezi ulicemi Ve Dvoře a Veselská. Druhým památníkem pak bude memoriální stéla, která bude zřízena na památku romských obyvatel ze zdejší původní romské osady, kteří v letech 1943–1945 tragicky zahynuli v nacistických koncentračních táborech. Tato memoriální stéla se bude nacházet v ulici Spodní na hrázi potoka Okluky, kdy právě na druhém břehu Ostrožského Předměstí se původně rozléhala romská osada.

🟢 NOMINACE NA UDĚLENÍ CENY MĚSTA UHERSKÝ OSTROH
U příležitosti připomínky výročí 750 let od první písemné zmínky o Uherském Ostrohu se vedení města rozhodlo udělit ocenění města Uherský Ostroh za významný přínos v rozvoji, propagaci a šíření dobrého jména našeho města. V současnosti se přijímají nominace na toto ocenění, které mohou podávat občané starší 18 let i jednotlivé organizace. Z navržených kandidátů pak budou vybrány osobnosti, které cenu města Uherský Ostroh obdrží na oslavách Dne města, které se budou konat v sobotu 17. května 2025. Bližší podrobnosti o novém ocenění i o možnosti navrhovat kandidáty, kteří by si toto ocenění zasloužili, naleznete v samostatném příspěvku v Ostrožských listech.

🟢 REALIZACE ODBORNÉ UČEBNY FYZIKY A CHEMIE NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE
V únoru byly zahájeny stavební práce na zřízení nové multifunkční učebny fyziky a chemie ve staré budově ostrožské základní školy. Samotná realizace potrvá zhruba dva měsíce a na jejím konci získají žáci i učitelé odborně vybavenou učebnu s novým nábytkem i IT vybavením, která poslouží kvalitní a efektivní výuce zmíněných přírodních věd. Součástí daného projektu je rovněž modernizace sociálního zařízení v I. patře v přístavbě zdejší základní školy. Toto zařízení bude nově bezbariérové.

🟢 VYJÁDŘENÍ K BEZPEČNOSTÍ SITUACI NA OSTROŽSKU I VE MĚSTĚ
V souvislosti se dvěma násilnými incidenty, ke kterým došlo v nedávné době v Uherském Ostrohu a jeho nejbližším okolí, velmi pozorně sledujeme situaci a úzce spolupracujeme s Policií ČR, která dané události vyšetřuje. Dle vyjádření vyšetřovatelů spolu jednotlivé případy nijak nesouvisí a spojuje je pouze krátký časový rozestup, v němž se udály. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování není možné poskytovat žádné bližší informace. Je však nutné poznamenat, že ve spolupráci s ředitelstvím základní školy jsme zintenzivnili činnosti v oblasti prevence kriminality mládeže a snažíme se nalézt opatření, která budou účinná a která zajistí bezpečné prostředí ve městě. Tato spolupráce v oblasti prevence bude pokračovat i nadále. Vedení města je přesvědčeno, že nejlepším způsobem prevence kriminality je vést děti a mládež k zodpovědnému přístupu k životu a vychovávat je k pozitivním hodnotám, proto se snaží v plné míře podporovat jak oblast vzdělávání, zájmovou činnost a volnočasové aktivity, tak, aby děti a mládež mohly smysluplně trávit svůj čas.

04/04/2024
03/04/2024

PŘEHLED AKTUÁLNĚ ŘEŠENÝCH TÉMAT, PLÁNOVANÝCH NOVINEK A CHYSTANÝCH ZÁMĚRŮ NA OSTROŽSKÉ RADNICI V DUBNU 2024:

🟢 ZKULTURNĚNÍ PROSTOR MĚSTSKÉHO HŘBITOVA
V zimních měsících proběhlo zkulturnění a zkrášlení veřejného prostoru na ostrožském městském hřbitově. V rámci obnovy byly natřeny vstupní brány, došlo také k opravě odpadkových košů a natření dalšího mobiliáře městského hřbitova (držáků na konve, stojanů, zábradlí apod.). Současně byly vyrobeny a nainstalovány nové informační cedule s mapou hřbitova a zaznačenými místy posledního odpočinku významných osobností Uherského Ostrohu, které jsou zde pochovány.

🟢 SPOLUPRÁCE S NEZISKOVOU ORGANIZACÍ POST BELLUM
Ve čtvrtek 7. března 2024 proběhlo ve Starém Městě pod záštitou neziskové organizace Post Bellum slavnostní promítání medailonků osobností, které zažily dobu nacistického a komunistického totalitního režimu. V rámci projektu s názvem Příběhy našich sousedů, do něhož se zapojila také Základní škola v Uherském Ostrohu, se zde promítaly dokumenty o pamětnících totalitních režimů z regionu Holešovska a Uherskohradišťska. Žáci ostrožské základní školy Albert Příleský a Jakub Zdráhal zde představili svůj dokument věnovaný paní Anně Zdráhalové, která v něm vzpomínala na II. světovou válku. Dokument žáků ostrožské školy je možné zhlédnout na webových stránkách neziskové organizace Post Bellum: www.pribehynasichsousedu.cz.

🟢 REKONSTRUKCE CHLADICÍ PLOCHY NA ZIMNÍM STADIONU
Aktuálně se rozběhla výměna chladicí technologie na ostrožském zimním stadionu, která potrvá do konce července letošního roku. Rekonstrukci v celkové hodnotě 24,5 milionů korun realizuje společnost Brnofrost, spol. s r. o. Město Uherský Ostroh na tuto rekonstrukci třikrát neúspěšně žádalo o poskytnutí dotace od Národní sportovní agentury. I když tyto žádosti nedopadly pro Uherský Ostroh příznivě, město vede jednání s Krajským úřadem Zlínského kraje o získání individuální finanční podpory.

🟢 REKONSTRUKCE ULICE ŠKOLNÍ
Město Uherský Ostroh vybralo dodavatele, který bude realizovat opravu ulice Školní. Rekonstrukce za necelých 12 milionů korun bude zahrnovat opravu silničního povrchu společně s vybudováním chodníků a parkovacích míst. Stavební činnost je plánována od července do září letošního roku a bude prováděna tak, aby byl po celou dobu zajištěn přístup do dané lokality. Na samotnou opravu byla získána dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

🟢 REKONSTRUKCE PŘÍJEZDOVÉ KOMUNIKACE NA SÍDLIŠTĚ
Město Uherský Ostroh vysoutěžilo dodavatele opravy příjezdové komunikace na Sídliště v úseku od křižovatky s ulicí Svobodova až k budově firmy Pentaco, s. r. o. Celková výše této investice činí okolo 8 milionů korun. Samotná rekonstrukce příjezdové komunikace je plánována od 1. července do 30. září 2024 s tím, že po dobu výstavby bude zajištěna dopravní obslužnost přilehlého sídliště v plném rozsahu.

🟢 ZÁKLADNÍ TECHNICKÁ VYBAVENOST BLATNICKÁ–DRAHOVÁ
Město Uherský Ostroh vybralo dodavatele na výstavbu základní technické infrastruktury, konkrétně vybudování vodovodního a kanalizačního řadu, metropolitní sítě, místní komunikace, parkovacích ploch a chodníků v ulici Blatnická a Drahová. Celková výše investice činí 21,6 milionů Kč. Dle zadávací dokumentace dodavatel stavby je povinen dokončit realizaci inženýrských sítí do 150 dnů, nejpozději do 30. listopadu 2024.

🟢 II. ETAPA REVITALIZACE NÁMĚSTÍ SV. ONDŘEJE
Aktuálně probíhá II. etapa revitalizace sídelní zeleně na náměstí Sv. Ondřeje, v jejímž rámci je realizována dosadba trvalek a dochází k rozmístění nových květinových nádob, které celý prostor oživí a zkrášlí.

🟢 REALIZACE NOVÝCH SBĚRNÝCH MÍST V UHERSKÉM OSTROHU
Ve spolupráci s firmou EKO-KOM, a. s., byla zpracována studie zaměřená na vyhodnocení efektivity a dostatečné kapacity jednotlivých sběrných míst po Uherském Ostrohu s ohledem i na docházkovou vzdálenost občanů z jednotlivých domácností k nim. Na základě této studie budou v Uherském Ostrohu zřízena dvě nová sběrná místa – jedno v ulici Hliníky a druhé v ulici Studená. Již existující sběrná místa budou současně revitalizována v podobě předláždění, instalací nového ohrazení a případně rozšířena o další třídící kontejnery.

🟢 REGENERACE MĚSTSKÉ PAMÁTKOVÉ ZÓNY UHERSKÝ OSTROH
Po více než jedenácti letech bylo město Uherský Ostroh opět zařazeno do programu Regenerace městských památkových zón (MPZ) a městských památkových rezervací (MPR) Ministerstva kultury ČR, které letos našemu městu přidělilo finanční kvótu 200.000 Kč na záchranu kulturního nemovitého dědictví. S ohledem na dlouholetou absenci našeho města v tomto dotačním titulu, nemohlo město získat bonusové body za památkovou péči, a proto byla ministerstvem přidělena základní částka. Tato finanční podpora bude využita na opravu kříže na náměstí Sv. Ondřeje, sochy sv. Jana Nepomuckého v ulici Nerudova, soch sv. Libora a sv. Petra z Alkantary v ulici Komenského, opravu vřetenovitého schodiště na kostelní věž a podlahy na kůru v kostele sv. Ondřeje.

04/03/2024

PŘEHLED AKTUÁLNĚ ŘEŠENÝCH TÉMAT, PLÁNOVANÝCH NOVINEK A CHYSTANÝCH ZÁMĚRŮ NA OSTROŽSKÉ RADNICI V BŘEZNU 2024:

🟢 SCHVÁLENÍ DOTACE NA REALIZACI KULTURNĚ-KREATIVNÍHO CENTRA NA OSTROŽSKÉM ZÁMKU
Ministerstvo kultury ČR podpořilo žádost města Uherský Ostroh o dotaci v hodnotě dvanácti milionů korun na zřízení Kulturně-kreativního centra na ostrožském zámku, které bude sídlit v jeho doposud nevyužívaných vnitřních prostorech ve II. nadzemním podlaží (nad obřadní síní, prostor tzv. divadelního sálu). Aktuálně se čeká na obdržení akceptačního listu, následně bude vybrán dodavatel stavebních prací vnitřních prostor zámku. V nově vybudovaném Kulturně-kreativním centru na ostrožském zámku budou následně realizovány různé kulturní, společenské a konferenční akce, které tak budou probíhat v důstojných a reprezentativních prostorech a přispějí jak k lepšímu pocitovému komfortu návštěvníků těchto akcí, tak k samotnému zlepšení nabídky kulturního vyžití v našem městě.

🟢 OBSAZENÍ FUNKCE KRONIKÁŘKY UHERSKÉHO OSTROHU
Obsazení funkce kronikáře města Uherského Ostrohu bylo palčivým problémem našeho města a tento problém se dlouhodobě nedařilo vyřešit. Od roku 2017, kdy se této funkce vzdala poslední kronikářka, nemělo město zájemce, který by chtěl městskou kroniku zpracovávat a vést. To je rovněž důvodem stavu, že dosud nejsou zpracovány kroniky za rok 2014 a dále od roku 2017 až do současnosti. V únoru letošního roku se však podařilo tuto funkci obsadit, novou kronikářkou města Uherský Ostroh se stala Ing. Jana Horáková ([email protected]). Do kompetencí kronikáře města spadá tvorba a vedení městské kroniky, v níž se pozornost soustřeďuje nejenom na stav a chod samotného města, ale i život v něm. Nedílnou součástí kroniky jsou tak i informace o chodu městských organizací, působení sportovních, kulturních a zájmových spolků apod.

🟢 REKONSTRUKCE CHLADICÍ PLOCHY NA ZIMNÍM STADIONU
Na přelomu měsíců března a dubna 2024 se rozběhne dlouho plánovaná výměna chladicí technologie na místním zimním stadionu. Rekonstrukci bude realizovat společnost Brnofrost, spol. s r. o. Ukončení rekonstrukce je předpokládáno v měsíci červenci, v srpnu pak bude chladicí plocha na zimním stadionu uvedena do zkušebního provozu.

🟢 REVITALIZACE OKOLÍ OSTROŽSKÉHO ZÁMKU
V průběhu měsíce ledna 2024 byla podána žádost o poskytnutí dotace na revitalizaci okolí ostrožského zámku. Další vývoj ve věci realizace projektu je závislý na vyhodnocení všech podaných projektových žádostí o dotaci a podpoření naší žádosti.

🟢 REKONSTRUKCE CHODNÍKU V ULICI HRADIŠŤSKÁ
Od 1. března bude zahájena připravovaná rekonstrukce chodníku v ulici Hradišťská (po pravé straně ve směru jízdy na Uherské Hradiště). Oprava je podpořena dotací ze SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury), realizovat ji bude společnost SVS-CORRECT, spol. s r. o. Stavební činnost si vyžádá dočasná omezení v pohybu pěších a také částečnou uzavírku hlavní silnice I/55, což se dotkne i samotných řidičů. Ukončení rekonstrukce je plánováno k 31. květnu 2024. Děkujeme tímto všem občanům za respektování pravidel a dodržování bezpečnostních opatření, která budou v souvislosti se stavební činností v ulici Hradišťská zavedena.

🟢 PRODEJ STAVEBNÍCH PARCEL V LOKALITĚ ULICE JEZERNÍ
Ve středu 7. února 2024 proběhla na ostrožském zámku veřejná soutěž na prodej 5 stavebních parcel zájemcům o individuální bydlení v ulici Jezerní, kde bylo v průběhu minulého roku dokončeno budování inženýrských sítí. Soutěže se zúčastnilo celkem dvanáct zájemců, z nich bylo vybráno pět úspěšných dražitelů. Celkový příjem z prodeje stavebních parcel představuje částku v přibližné výši jedenáct milionů korun českých.

🟢 NÁVRHY NA UDĚLENÍ STÁTNÍCH VYZNAMENÁNÍ VÝZNAČNÝM OSOBNOSTEM UHERSKÉHO OSTROHU
Rada města Uherský Ostroh schválila podání návrhů Kanceláři prezidenta ČR ve věci udělení státních vyznamenání dvěma významným osobnostem Uherského Ostrohu.
Jedná se o návrh na udělení státního vyznamenání Řádu bílého lva, II. třídy, panu Janu Černému in memoriam (narozen 4. března 1874 – zemřel 10. dubna 1959) za zásluhy v oblasti politiky a správy státu. Jan Černý patřil k předním politickým osobnostem prvorepublikového Československa, v letošním roce si město Uherský Ostroh připomíná 150 let od jeho narození.
Druhou nominovanou osobností je ostrožský rodák prof. RNDr. Otakar Borůvka, DrSc. (narozen 10. května 1899 – zemřel 22. července 1995), přední československý matematik a vysokoškolský pedagog, který je in memoriam navržen na udělení státního vyznamenání Medaile za zásluhy v oblasti vědy a školství. Tato nominace je podpořena Společností Otakara Borůvka, která odkaz význačného matematika zachovává, a také Masarykovou univerzitou v Brně, na níž profesor Otakar Borůvka působil. Město Uherský Ostroh si současně v letošním roce připomíná 125 let od jeho narození.

🟢 VYHLÁŠENÍ KONKURSU NA ŘEDITELE/ŘEDITELKU ZŠ UHERSKÝ OSTROH
Současnému řediteli ZŠ Uherský Ostroh Mgr. Petru Bělohradovi končí k 31. červenci 2024 šestileté funkční období. Zřizovatel školy, kterým je město Uherský Ostroh, má právo před uplynutím tohoto šestiletého funkčního období vyhlásit na místo ředitele nový konkurs. V souvislosti s tím se Rada města Uherský Ostroh rozhodla akceptovat tuto skutečnost a na obsazení funkce ředitele ZŠ Uherský Ostroh vypsala konkursní řízení. Termín pro dodání přihlášek uchazečů je ve středu 20. března 2024, následně pak bude předem ustanovená konkursní komise vybírat mezi přihlášenými uchazeči nejvhodnějšího kandidáta. Vybraný uchazeč pro funkci ředitele/ředitelky ZŠ Uherský Ostroh bude Radou města jmenován s nástupem od 1. srpna 2024.

🟢 VYJÁDŘENÍ DŮVĚRY ŘEDITELCE MŠ UHERSKÝ OSTROH A POTVRZENÍ JEJÍ POZICE V DALŠÍM FUNKČNÍM OBDOBÍ
K 31. červenci 2024 končí i šestileté funkční období ředitelky Mateřské školy Uherský Ostroh Mgr. Veroniky Trávníčkové. S ohledem na skutečnost, že v roce 2022 došlo v Uherském Ostrohu k transformaci a sloučení mateřských školek v ulici Školní a Sídliště v jeden samostatný subjekt. Proces slučování se v mnohém podobal konkurzu v rámci předložení dlouhodobé vzdělávací koncepce a strategie řízení školského zařízení a z důvodu zachování stability při procesu transformace a rozvinutí jednotné koncepce rozvoje předškolního vzdělávání dostala Mgr. Trávníčková důvěru nově vytvořenou instituci dál řídit a Rada města Uherský Ostroh se rozhodla pro následující funkční období konkursní řízení na ředitele/ředitelku MŠ Uherský Ostroh nevypisovat. Od 1. srpna 2024 tedy současné ředitelce poběží nové šestileté funkční období (to potrvá do 31. července 2030).

🟢 MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTKY OBĚTÍ HOLOCAUSTU
Dne 26. ledna představitelé města Uherský Ostroh a veřejnost uctili položením věnců na ostrožském židovském hřbitově a u památníčku obětem bývalé romské osady v ulici Spodní v rámci Mezinárodního dne památky obětí holocaustu památku milionů nevinných obětí, které byly během II. světové války odvlečeny a povražděny v nacistických vyhlazovacích a koncentračních táborech. Tyto transporty se tehdy nevyhnuly ani obyvatelům Uherského Ostrohu. Mezinárodní den památky obětí holocaustu
připadá na 27. ledna a symbolicky se váže k datu 27. ledna 1945, kdy došlo k osvobození tehdejšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi-Březince. Vzpomínka věčná.

🟢 REKONSTRUKCE SILNICE II/495 PRŮTAHEM MĚSTA
Na základě intervence vedení města v loňském roce Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) zařadilo na rok 2024 do plánu investic rekonstrukci povrchu silnice č. II/495 průtahem městem (od začátku intravilánu města ze směru od Moravského Písku po obloukový moravní most). Předpoklad realizace stavebních prací je plánován v průběhu měsíců duben až květen. Detailnější informace o rekonstrukci budou uveřejněny na webových stránkách města, jakmile ŘSZK vyhodnotí výběrové řízení na dodavatele stavby.

01/03/2024

⚠️Začíná rekonstrukce chodníku (cca 400m) na ulici Hradišťská.
Prosíme vás tímto o strpění nezbytných omezení, která v souvislosti s prováděním stavby vzniknou.
Děkujeme 😊

07/02/2024

Na těchto oficiálních stránkách města Uherský Ostroh naleznete informace o zajímavostech, historii a kulturních akcích města.

02/01/2024

PROJEKTOVÁ PŘÍPRAVA INVESTIČNÍCH AKCÍ PLÁNOVANÝCH V UHERSKÉM OSTROHU V ROCE 2024

🔵 VYBUDOVÁNÍ INŽENÝRSKÝCH SÍTÍ PRO POZEMKY V LOKALITĚ ULIC BLATNICKÁ A DRAHOVÁ:
V loňském roce byla dokončena projektová dokumentace a vyřízeno stavební povolení pro výstavbu vodovodu, dešťové a splaškové kanalizace, místní komunikace, chodníků a veřejného osvětlení v lokalitě ulic Blatnická/Drahová. Samotná realizace inženýrských sítí pro pozemky v této lokalitě bude řešena v tomto roce. Město zde disponuje šestnácti stavebními pozemky, které budou následně nabídnuty k prodeji zájemcům o výstavbu individuálního bydlení.

🔵 REVITALIZACE NÁMĚSTÍ SV. ONDŘEJE – I. ETAPA:
V souvislosti se zvýšením atraktivity a zkrášlením veřejného prostranství v městské památkové zóně byl připraven projekt rekonstrukce budov v centru Uherského Ostrohu, které jsou v majetku města. Rekonstrukce se týká fasády, opravy střechy a odvlhčení budovy DDM Pastelka a rekonstrukce vnějšího pláště sídla Policie ČR a Městské policie Uherský Ostroh. Během vánočních svátků bylo na náměstí instalováno nové vánoční osvětlení. Současně byla na náměstí zahájena realizace regenerace veřejné zeleně související s přípravou nových trvalkových záhonů. Na jaře letošního roku bude revitalizace náměstí pokračovat – mimo jiné zde budou také rozmístěny nové květinové nádoby, které celý prostor zkrášlí a oživí.

🔵 VÝMĚNA CHLADICÍ TECHNOLOGIE ZIMNÍHO STADIONU:
Po ukončení bruslařské sezóny proběhne od března do července letošního roku dlouho zamýšlená rekonstrukce chladicí plochy na místním zimním stadionu, kterou bude realizovat společnost Brnofrost, spol. s r. o. Zkušební provoz rekonstruované zimní plochy je pak předběžně plánován na měsíc srpen 2024.

🔵 KOMPLETNÍ VÝMĚNA LED VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ:
V loňském roce byla podána žádost o dotaci na výměnu světel veřejného osvětlení ve všech ulicích města a podél cyklistické trasy do Ostrožské Nové Vsi i Veselí nad Moravou. V souvislosti s tím je plánována výměna stávajících sodíkových světel za nové LED osvětlení, které bude úspornější.

🔵 POŘÍZENÍ FOTOVOLTAICKÝCH ELEKTRÁREN NA MĚSTSKÉ BUDOVY:
V průběhu loňského roku došlo také k podání žádosti o dotaci na pořízení fotovoltaických systémů na střechy veřejných budov. Plánovaná realizace fotovoltaických elektráren se týká vybraných městských objektů, jakými jsou např. školská zařízení nebo zimní stadion.

🔵 REKONSTRUKCE CHODNÍKU V ULICI HRADIŠŤSKÁ:
Na jaře letošního roku se uskuteční rekonstrukce špatného stavu části chodníku v ulici Hradišťská. Oprava je podpořena dotací ze Státního fondu dopravní infrastruktury a bude ji realizovat společnost SVS-CORRECT, spol. s r. o. Stavební činnost si současně vyžádá dopravní omezení a částečnou uzavírku hlavní silnice I/55.

🔵 REKONSTRUKCE KOMUNIKACE, CHODNÍKŮ A VYTVOŘENÍ PARKOVACÍCH MÍST V ULICI ŠKOLNÍ:
Město Uherský Ostroh obdrželo potvrzení o získání dotace Ministerstva pro místní rozvoj České republiky na rekonstrukci ulice Školní. Rekonstrukce zahrnuje opravu silničního povrchu společně s vybudováním chodníků a parkovacích míst. Samotná rekonstrukce ulice je plánována během hlavních letních prázdnin (tj. v měsících červenci a srpnu 2024). Během oprav bude dočasně omezen provoz v této ulici.

🔵 REKONSTRUKCE PŘÍJEZDOVÉ KOMUNIKACE NA SÍDLIŠTĚ:
Na základě potvrzení poskytnutí dotace od Ministerstva pro místní rozvoj ČR je připravována oprava a rozšíření příjezdové komunikace k Sídlišti v úseku od křižovatky s ulicí Svobodova až po budovu firmy Pentaco, s. r. o. Momentálně se čeká na potvrzení druhé zažádané dotace na projekt vybudování chodníku podél komunikace včetně nových parkovacích míst. Po této informaci město bude hromadně soutěžit dodavatele.

🔵 VZNIK PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE NA REKONSTRUKCI ULICE RYBÁŘE:
Město Uherský Ostroh připravilo studii k rekonstrukci místní komunikace, chodníku a vybudování parkovacích míst v ulici Rybáře, která byla předložena rezidentům v této ulici. V letošním roce bude zpracována projektová dokumentace k rekonstrukci zmíněné ulice. Přesný termín zamýšlené realizace projektu doposud nebyl stanoven, neboť se bude odvíjet od ukončení rekonstrukce obou větví kanalizačních řádů v této ulici, které jsou v havarijním stavu a jejichž opravu realizuje společnost Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. Město plánuje zažádat na tento projekt o dotaci.

🔵 VYBUDOVÁNÍ DĚTSKÉ SKUPINY:
V loňském roce byla podána žádost o dotaci na Ministerstvo práce a sociálních věcí na vybudování dětské skupiny pro děti ve věku od 6 měsíců až do zahájení povinné školní docházky. Cílem této dotace je vytvořit dětskou skupinu až pro 12 dětí, která by měla zázemí v bývalém obydleném křídle MŠ na Sídlišti. Při kladném vyřízení dotace se realizace plánuje ještě tento rok včetně příjezdové komunikace s parkovacími místy.

🔵 REKONSTRUKCE PŘÍJEZDOVÉ KOMUNIKACE K MŠ NA SÍDLIŠTI:
V návaznosti na vytvoření dětské skupiny v prostorách MŠ na Sídlišti je připravována také rekonstrukce příjezdové komunikace k mateřské škole, která bude zahrnovat výměnu povrchu a realizaci nových parkovacích míst.

🔵 NOVÉ KUCHYŇSKÉ ZAŘÍZENÍ V MŠ NA SÍDLIŠTI:
Kuchyňské zařízení v MŠ na Sídlišti má za sebou již čtyřicet let intenzivního provozu, proto bylo rozhodnuto o podání žádosti na jeho rekonstrukci. Zamýšlená rekonstrukce je současně navázána na vznik dětské skupiny, na jejíž vytvoření je již žádost o dotaci podána a pro jejíž potřeby bude kuchyňské zařízení také využíváno.

🔵 NOVÁ ZAHRADA MŠ V ULICI ŠKOLNÍ:
Město Uherský Ostroh podalo žádost o poskytnutí dotace na vybudování nové zahrady s herními prvky v MŠ v ulici Školní.

🔵 POKRAČOVÁNÍ MODERNIZACE ZŠ UHERSKÝ OSTROH:
Také v letošním roce bude pokračovat modernizace ZŠ Uherský Ostroh, která byla započata v loňském roce. Rozběhne se rekonstrukce fasády, naplánováno je také položení nové podlahy ve školní tělocvičně a zavedení nového docházkového systému. Vedle zmíněného se bude pokračovat i v modernizaci IT vybavení.

🔵 REKONSTRUKCE V BUDOVĚ DDM PASTELKA:
V nastupujícím roce 2024 budou realizovány stavební úpravy v budově DDM Pastelka, které zahrnují vybudování nového sociálního zařízení, opravu podlah a pořízení nového zabezpečovacího systému.

🔵 REKONSTRUKCE PROSTOR MĚSTSKÉ KNIHOVNY NA ZÁMKU:
V letošním roce bude zahájena tolik potřebná rekonstrukce vnitřních prostor místní městské knihovny, která sídlí na ostrožském zámku. V současnosti je již vypracována designová studie, v níž je kladen důraz na úpravu dětského oddělení a vznik prostoru určeného pro setkávání a konání knihovnických akcí. Dojde také k pořízení nového nábytku, výměně podlahy a osvětlení tak, aby knihovna nebyla pouhým půjčovním místem, ale aby vedle toho nabídla také otevřený prostor k rozmanitým činnostem.

🔵 KULTURNĚ-KREATIVNÍ CENTRUM NA OSTROŽSKÉM ZÁMKU:
V loňském roce byla zpracována projektová žádost na získání dotace k realizaci malých kulturních a kreativních center, kterou vypsalo Ministerstvo kultury ČR. Uvedená projektová žádost se týká realizace nového kulturního a kreativního centra v prostorech doposud nevyužívaného divadelního sálu, který se nachází nad obřadní síní ve II. nadzemním podlaží ostrožského zámku. Pokud se podaří dotaci získat, v letošním roce bude zahájena rekonstrukce těchto prostor s cílem zpřístupnit je veřejnosti a realizovat v nich kulturní a společenské akce.

🔵 REGENERACE ZELENĚ VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ:
Ve spolupráci s ateliérem Köning Landscapers, s. r. o., byl zpracován projekt regenerace veřejné zeleně, na který bude zažádáno z dotačního titulu. Projekt zahrnuje celkem 8 lokalit v rámci celého města a bude se zaměřovat na úpravu stávající zeleně a doplnění trvalkových záhonů, keřů a stromů na veřejných prostranstvích.

🔵 ZMĚNA ÚZEMNÍHO PLÁNU:
V průběhu roku 2024 budou realizovány změny v územním plánu Uherského Ostrohu, který nebyl v posledních deseti letech aktualizován. Návrh změn územního plánu města byl již projednán s Odborem územního plánování MěÚ Uherské Hradiště, který je jeho zadavatelem.

🔵 REKONSTRUKCE V BUDOVĚ ZUŠ:
V rámci zlepšení vnitřních prostor Základní umělecké školy bude v letošním roce v budově vybudováno nové sociální zařízení.

Adresa

Uherský Ostroh
68724

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Naše město - Uherský Ostroh zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet