23/05/2025
PAMATUJETE NA ANIFILM⁉️
🟢 Ahoj Třeboňáci, pamatujete si na ty kouzelné květnové večery, kdy se Masarykovo náměstí proměnilo v otevřené kino pod hvězdami 🌠? Kdy jsme společně seděli na lavičkách, zabalení v dekách, a sledovali oscarové animáky na náměstí 📽️?
🟢 Ale ono to nebylo jen náměstí... Celé město se vždy v květnu proměnilo v živoucí centrum animace🎨! Děti se učily tvořit vlastní animované filmy, připraven byl vždy bohatý program plný přednášek a zámecký park rezonoval hudbou🎼.
🟢 To vše byl Anifilm – festival, který zkrátka do Třeboně přinášel radost, kreativitu a mezinárodní pozornost. Oživoval město a poskytoval pracovní příležitosti pro mnoho brigádníků z řad místních studentů 💜.
‼️V roce 2019 jsme o tuto tradici přišli!‼️
🟢 Proč?! Protože radnice vedená ODS 🔵 odmítla 60 milionovou dotaci na vybudování Domu animace. Šedesát milionů korun💶! Odmítnutých🤯! Dobrovolně🤦♂️
📌A proč vám to připomínáme právě teď?!
🟢 Pomalu se blíží komunální volby 🗳️, a tak už se v novinách zase čas od času dočteme, jak radnice "podporuje kulturu🤫". Vzpomeňte si ale, koho nechala odejít! Uznávaný mezinárodní festival 😏.
Po ANIFILMu zůstalo prázdno – a radnici se ho dosud nepodařilo zaplnit 🔇.
🟢 My za *Společně pro Třeboň* to s kulturou myslíme skutečně vážně - a není to jen fráze 👍!
🟢 Ostatně už teď kulturu hájíme při každém hlasování na ZM, a do dalších voleb jdeme s dalšími konkrétními návrhy, jak tuhle klíčovou součást života v Třeboni pozvednout📣.
⁉️ Co si o ztrátě ANIFILMu myslíte vy?⁉️
# Společně máme navíc!👍