24/05/2026
🚲 Otravní cyklisté!
Jsou místa, která jsou turisticky ještě vytíženější než Třeboň. A světe div se, umí si s tím poradit.
V Třeboni máme rádi klasiku.
Jeden kolostav doprostřed náměstí. Druhý někam k Beránkovi. A k tomu samozřejmě pořádně nadávat, že jsou všude kola.
🚲 Otravní cyklisté!
Anebo bychom se mohli podívat, jak to dělají jinde a konečně vytvořit místa, kde se dají kola normálně odložit, aniž by překážela lidem, provozu i samotným cyklistům.
Protože problém nejsou cyklisté.
Problém je, když město s cyklisty počítá jen v turistických statistikách, ale ne v prostoru.
Rada Středočeského kraje tento týden schválila nový dotační program pro rok 2026 v celkové výši 22 milionů korun. 👏
Podpoříme nejen nové cyklostezky, ale i bezpečné parkování kol u vlaků a autobusů. Podpoříme vznik moderních a elektronicky zabezpečených cykloboxů, koláren i velkokapacitních cyklověží.
Cílem je propojit kolo s veřejnou dopravou a usnadnit lidem každodenní cestování bez auta. 🚴