23/02/2026
🤷♂️Kdo někdy vedl lidi, ví jak je důležité najít ty správné. Samozřejmě to není lehké. Ale věřím, že se nám společně podaří najít TU správnou osobu. Někoho, kdo dá naší základní škole opravdový náboj.
❗Nebude to mít lehké. Čeká ho sloučení školy a školky, čeká ho (snad) mnoho stavební činnosti v areálu, čeká na něj otřesený učitelský sbor a možná jednou dokonce víc zřizovatelů.
🏫Na druhou stranu bude mít školský areál s mnoha možnostmi využití, bude mít učitele, kteří naší škole věří, bude mít (snad) podporujícího zřizovatele a určitě i velkou společenskou podporu.
❤️Středoklucká škola se zase musí stát srdcem naší obce. Bijícím srdcem. Nemůžeme za kvalitu brát, že to mají děti blízko. Naše škola musí být skvělá, bezpečná a umět reagovat na rychlé změny ve světě. Pokud o ní někdo chce říkat, že je "vesnická", tak díky velmi dobrým vztahům mezi žáky, učiteli i rodiči a dokonce i s okolními školami. Nikoli protože je pro "vidláky". Takové ve Středoklukách nemáme ;)
💯Středoklucká škola musí být alespoň stejně dobrá, jako naši "konkurenti" na Buštěhradě, Hřebči, Přílepech, Unhošti nebo Hostivicích s Chýní a měla být mít ambici konkurovat i školám v Praze a na Kladně. Pokud chceme ve Středoklukách udržet všech 9 ročníků, nemáme jinou možnost vzhledem k porodnosti.
🏋️♂️Věřím, že se po opravdu nešťastných letech se můžeme zase nadechnout. Hodit ty ztracené roky za hlavu a znovu se zaměřit hlavně na žáky, na jejich bezpečí, na jejich vzdělání i na rozvíjení jejich kompetencí. Škola musí být službou jejich rodičům. Protože jen spolupráce povede k opravdu dobrým výsledkům. Bez naslouchání a učení se z chyb kvalita nemůže nikdy růst.
🧔👩No a samozřejmě věřím, že nový ředitel/ředitelka bude umět doopravdy oboustranně komunikovat se zřizovatelem. Protože spolu musí dát škole směr, spolu musí hledat zlepšení a spolu musí hledat cestu, jak co nejlépe naplit potřeby svých občanů. A nesmí záležet na tom, kdo je zrovna starosta.
🎯Prostě nový ředitel/ředitelka musí být schopný vedoucí a organizátor, trochu vizionář (kdo míří nízko, nemůže dostřelit vysoko), hlavně musí umět komunikovat a nebát se učit novým věcem.
🙏Pomozte nám takového člověka najít. Sdílejte inzerát. Ptejte se přátel, příbuzných, kolegů a každého, koho potkáte.
🤝Já mohu pouze zaručit transparentní konkurzní řízení podpořené odborníky. Když jsem si sepisoval, koho bych rád u konkurzu, tak by nám snad nestačila ani sokolovna. Rozhodně nás nebude málo.
Tak věřte, že se tentokrát podaří najít člověka, který se stane středokluckou legendou.
📣 Vyhlašujeme konkurz na pozici ředitele/ředitelky Základní školy Středokluky
Obec Středokluky hledá silnou a inspirativní osobnost, která povede naši základní školu v období 2026–2032.
Chceme budovat moderní školu s komunitním duchem, individuálním přístupem k dětem a prostředím založeným na respektu, spolupráci a otevřené komunikaci.
👩🏫👨🏫
Hledáme kandidáta/kandidátku, který/á:
- má jasnou vizi rozvoje školy,
- dokáže vést pedagogický tým,
- podporuje moderní vzdělávání,
- umí otevřeně komunikovat s pedagogy, rodiči i veřejností.
📅 Termín pro podání přihlášek: do 30. 3. 2026 do 12:00
📍 Místo podání: Obec Středokluky, Lidická 61
📄 Podrobné informace o konkurzu včetně požadovaných dokumentů najdete zde:
👉 www.stredokluky.cz/konkurz26
Máte chuť podílet se na rozvoji školy a vytvářet dobré zázemí pro děti? Budeme rádi, když se přihlásíte nebo informaci předáte dál.