10/10/2022
𝗦𝗧𝗔𝗥𝗢𝗦𝗧𝗢𝗩𝗘́ 𝗽𝗿𝗼 𝗢𝗦𝗧𝗥𝗔𝗩𝗨 𝘃𝘆𝘁𝘃𝗼𝗿̌𝗶𝗹𝗶 𝘃𝗹𝗮𝘀𝘁𝗻𝗶́ 𝗸𝗹𝘂𝗯 𝘇𝗮𝘀𝘁𝘂𝗽𝗶𝘁𝗲𝗹𝘂̊
🆕Noví zastupitelé statutárního města Ostravy zvolení za uskupení STAROSTOVÉ pro OSTRAVU vytvořili svůj vlastní politický klub. Stalo se tak více než týden před ustavujícím zasedáním zastupitelstva města, které se má uskutečnit 19. října.
🗣️„𝘑𝘢𝘬𝘰 𝘴𝘵𝘢𝘳𝘰𝘴𝘵𝘰𝘷𝘦́ 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘴𝘬𝘺́𝘤𝘩 𝘰𝘣𝘷𝘰𝘥𝘶̊ 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘻𝘷𝘺𝘬𝘭𝘪́ 𝘷𝘦̌𝘤𝘪 𝘯𝘦𝘰𝘥𝘬𝘭𝘢́𝘥𝘢𝘵 𝘢 𝘢𝘯𝘪 𝘷 𝘵𝘰𝘮𝘵𝘰 𝘱𝘳̌𝘪́𝘱𝘢𝘥𝘦̌ 𝘯𝘦𝘣𝘺𝘭 𝘥𝘶̊𝘷𝘰𝘥 𝘯𝘢 𝘯𝘦̌𝘤𝘰 𝘤̌𝘦𝘬𝘢𝘵. 𝘊𝘩𝘤𝘦𝘮𝘦 𝘥𝘢́𝘵 𝘯𝘢 𝘷𝘦̌𝘥𝘰𝘮𝘪́ 𝘯𝘢𝘴̌𝘪𝘮 𝘷𝘰𝘭𝘪𝘤̌𝘶̊𝘮 𝘢 𝘵𝘢𝘬𝘦́ 𝘥𝘢𝘭𝘴̌𝘪́𝘮 𝘰𝘣𝘺𝘷𝘢𝘵𝘦𝘭𝘶̊𝘮 𝘖𝘴𝘵𝘳𝘢𝘷𝘺, 𝘻̌𝘦 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘱𝘳̌𝘪𝘱𝘳𝘢𝘷𝘦𝘯𝘪 𝘱𝘳𝘰 𝘯𝘦̌ 𝘱𝘳𝘢𝘤𝘰𝘷𝘢𝘵 𝘰𝘬𝘢𝘮𝘻̌𝘪𝘵𝘦̌,“ řekl starosta městského obvodu Hošťálkovice Jiří Jureček , který se jako lídr volební kandidátky STAROSTŮ pro OSTRAVU stal předsedou klubu.
👉Klub starostů má v současné době čtyři členy. Kromě Jiřího Jurečka jsou jeho členy také mariánskohorský starosta Patrik Hujdus, který bude zároveň místopředsedou klubu, dále jsou členy starosta Radvanic a Bartovic Aleš Boháč a Tomáš Výtisk, starosta Krásného Pole.
🗣️„𝘝 𝘻𝘢𝘴𝘵𝘶𝘱𝘪𝘵𝘦𝘭𝘴𝘵𝘷𝘶 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘢 𝘖𝘴𝘵𝘳𝘢𝘷𝘺 𝘣𝘶𝘥𝘦𝘮𝘦 𝘩𝘢́𝘫𝘪𝘵 𝘯𝘦𝘫𝘦𝘯 𝘻𝘢́𝘫𝘮𝘺 𝘫𝘦𝘥𝘯𝘰𝘵𝘭𝘪𝘷𝘺́𝘤𝘩 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘴𝘬𝘺́𝘤𝘩 𝘰𝘣𝘷𝘰𝘥𝘶̊, 𝘢𝘭𝘦 𝘱𝘳̌𝘦𝘥𝘦𝘷𝘴̌𝘪́𝘮 𝘫𝘦𝘫𝘪𝘤𝘩 𝘰𝘣𝘺𝘷𝘢𝘵𝘦𝘭, 𝘵𝘦𝘥𝘺 𝘶́𝘱𝘭𝘯𝘦̌ 𝘷𝘴̌𝘦𝘤𝘩 𝘖𝘴𝘵𝘳𝘢𝘷𝘢𝘯𝘶̊. 𝘚𝘱𝘰𝘭𝘦𝘤̌𝘯𝘦̌ 𝘴 𝘯𝘢́𝘮𝘪 𝘣𝘺𝘭𝘺 𝘯𝘢 𝘯𝘢𝘴̌𝘪́ 𝘬𝘢𝘯𝘥𝘪𝘥𝘢́𝘵𝘤𝘦 𝘷𝘪́𝘤𝘦 𝘯𝘦𝘻̌ 𝘥𝘷𝘦̌ 𝘥𝘦𝘴𝘪́𝘵𝘬𝘺 𝘴𝘵𝘢𝘳𝘰𝘴𝘵𝘶̊ 𝘢 𝘮𝘪́𝘴𝘵𝘰𝘴𝘵𝘢𝘳𝘰𝘴𝘵𝘶̊, 𝘢𝘵̌ 𝘶𝘻̌ 𝘴𝘰𝘶𝘤̌𝘢𝘴𝘯𝘺́𝘤𝘩 𝘯𝘦𝘣𝘰 𝘣𝘺́𝘷𝘢𝘭𝘺́𝘤𝘩, 𝘢 𝘵𝘢𝘬𝘦́ 𝘥𝘢𝘭𝘴̌𝘪́ 𝘰𝘴𝘰𝘣𝘯𝘰𝘴𝘵𝘪 𝘯𝘢𝘱𝘳̌𝘪́𝘤̌ 𝘷𝘴̌𝘦𝘮𝘪 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘴𝘬𝘺́𝘮𝘪 𝘰𝘣𝘷𝘰𝘥𝘺 𝘖𝘴𝘵𝘳𝘢𝘷𝘺. 𝘡𝘯𝘢́𝘮𝘦 𝘥𝘰𝘣𝘳̌𝘦 𝘮𝘪́𝘴𝘵𝘯𝘪́ 𝘱𝘳𝘰𝘣𝘭𝘦́𝘮𝘺, 𝘬𝘵𝘦𝘳𝘦́ 𝘫𝘦 𝘱𝘰𝘵𝘳̌𝘦𝘣𝘢 𝘯𝘢 𝘶́𝘳𝘰𝘷𝘯𝘪 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘢 𝘳̌𝘦𝘴̌𝘪𝘵, 𝘢 𝘱𝘰𝘥𝘯𝘦̌𝘵𝘺 𝘻 𝘰𝘣𝘷𝘰𝘥𝘶̊ 𝘱𝘳𝘰𝘵𝘰 𝘣𝘶𝘥𝘦𝘮𝘦 𝘯𝘢 𝘻𝘢𝘴𝘦𝘥𝘢́𝘯𝘪́ 𝘻𝘢𝘴𝘵𝘶𝘱𝘪𝘵𝘦𝘭𝘴𝘵𝘷𝘢 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘢 𝘳𝘢́𝘥𝘪 𝘱𝘳̌𝘪𝘯𝘢́𝘴̌𝘦𝘵,“ doplnil Patrik Hujdus, starosta Mariánských Hor a Hulvák a současně nově zvolený místopředseda klubu STAROSTOVÉ pro OSTRAVU.
✅Hlavní prioritou STAROSTŮ pro OSTRAVU je nyní pomoci občanům při energetické krizi. Mezi dlouhodobé priority patří podpora dostupného a kvalitního bydlení ve městě pro všechny skupiny obyvatel od studentů přes rodiny s dětmi až po seniory, zkvalitnění dopravní infrastruktury, ale například taky péče o veřejný prostor, realizace investičních akcí a podpora sportu a kultury.
🗣️„𝘗𝘳𝘢́𝘷𝘦̌ 𝘷 𝘴𝘰𝘶𝘷𝘪𝘴𝘭𝘰𝘴𝘵𝘪 𝘴 𝘯𝘰𝘷𝘰𝘶 𝘬𝘰𝘯𝘤𝘦𝘳𝘵𝘯𝘪́ 𝘴𝘪́𝘯𝘪́ 𝘯𝘢́𝘮 𝘣𝘺𝘭𝘰 𝘱𝘰𝘥𝘴𝘰𝘶𝘷𝘢́𝘯𝘰, 𝘻̌𝘦 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘬𝘶𝘭𝘵𝘶𝘳𝘯𝘪́ 𝘣𝘢𝘳𝘣𝘢𝘳̌𝘪, 𝘬𝘥𝘺𝘻̌ 𝘷𝘺𝘴𝘵𝘶𝘱𝘶𝘫𝘦𝘮𝘦 𝘱𝘳𝘰𝘵𝘪 𝘫𝘦𝘫𝘪́ 𝘷𝘺́𝘴𝘵𝘢𝘷𝘣𝘦̌. 𝘑𝘦 𝘱𝘰 𝘷𝘰𝘭𝘣𝘢́𝘤𝘩, 𝘢 𝘵𝘢𝘬 𝘴𝘦 𝘮𝘰𝘻̌𝘯𝘢́ 𝘦𝘮𝘰𝘤𝘦 𝘻𝘬𝘭𝘪𝘥𝘯𝘪́. 𝘙𝘰𝘻𝘩𝘰𝘥𝘯𝘦̌ 𝘤𝘩𝘤𝘦𝘮𝘦 𝘱𝘰𝘥𝘱𝘰𝘳𝘰𝘷𝘢𝘵 𝘬𝘶𝘭𝘵𝘶𝘳𝘯𝘪́ 𝘻̌𝘪𝘷𝘰𝘵 𝘷 𝘯𝘢𝘴̌𝘦𝘮 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘦̌ 𝘢 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘴𝘵𝘢𝘳𝘰𝘴𝘵𝘰𝘷𝘦́ 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘴𝘬𝘺́𝘤𝘩 𝘰𝘣𝘷𝘰𝘥𝘶̊ 𝘵𝘰 𝘷𝘭𝘢𝘴𝘵𝘯𝘦̌ 𝘤𝘦𝘭𝘰𝘶 𝘥𝘰𝘣𝘶 𝘥𝘦̌𝘭𝘢́𝘮𝘦, 𝘢𝘭𝘦 𝘷 𝘴𝘰𝘶𝘷𝘪𝘴𝘭𝘰𝘴𝘵𝘪 𝘴 𝘬𝘰𝘯𝘤𝘦𝘳𝘵𝘯𝘪́ 𝘩𝘢𝘭𝘰𝘶 𝘫𝘦 𝘱𝘳𝘰𝘴𝘵𝘦̌ 𝘱𝘰𝘵𝘳̌𝘦𝘣𝘢 𝘳̌𝘪́𝘤𝘵, 𝘻̌𝘦 𝘢𝘬𝘵𝘶𝘢́𝘭𝘯𝘦̌ 𝘯𝘢 𝘫𝘦𝘫𝘪́ 𝘷𝘺́𝘴𝘵𝘢𝘷𝘣𝘶 𝘯𝘦𝘯𝘪́ 𝘷𝘩𝘰𝘥𝘯𝘢́ 𝘥𝘰𝘣𝘢, 𝘱𝘳𝘰𝘵𝘰𝘻̌𝘦 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘰 𝘯𝘦𝘮𝘢́ 𝘻𝘢𝘫𝘪𝘴̌𝘵𝘦̌𝘯𝘦́ 𝘧𝘪𝘯𝘢𝘯𝘤𝘰𝘷𝘢́𝘯𝘪́ 𝘻 𝘦𝘹𝘵𝘦𝘳𝘯𝘪́𝘤𝘩 𝘻𝘥𝘳𝘰𝘫𝘶̊ 𝘢 𝘴𝘢𝘮𝘰 𝘴𝘪 𝘱𝘰𝘥𝘰𝘣𝘯𝘺́ 𝘱𝘳𝘰𝘫𝘦𝘬𝘵 𝘯𝘦𝘮𝘶̊𝘻̌𝘦 𝘥𝘰𝘷𝘰𝘭𝘪𝘵. 𝘖𝘥𝘬𝘭𝘢́𝘥𝘢𝘯𝘦́ 𝘱𝘦𝘯𝘪́𝘻𝘦 𝘥𝘰 𝘧𝘰𝘯𝘥𝘶 𝘵𝘰𝘵𝘪𝘻̌ 𝘤𝘩𝘺𝘣𝘪́ 𝘫𝘪𝘯𝘥𝘦 𝘢 𝘻𝘢𝘵𝘪́𝘮𝘤𝘰 𝘖𝘴𝘵𝘳𝘢𝘷𝘢 𝘴𝘱𝘰𝘳̌𝘪́, 𝘮𝘯𝘰𝘩𝘦́ 𝘰𝘣𝘷𝘰𝘥𝘺 𝘴𝘪 𝘮𝘶𝘴𝘪́ 𝘱𝘶̊𝘫𝘤̌𝘰𝘷𝘢𝘵, 𝘢𝘣𝘺 𝘮𝘰𝘩𝘭𝘺 𝘳𝘦𝘢𝘭𝘪𝘻𝘰𝘷𝘢𝘵 𝘱𝘰𝘵𝘳̌𝘦𝘣𝘯𝘦́ 𝘰𝘱𝘳𝘢𝘷𝘺 𝘢 𝘪𝘯𝘷𝘦𝘴𝘵𝘪𝘤𝘦, 𝘢 𝘵𝘰 𝘳𝘰𝘻𝘩𝘰𝘥𝘯𝘦̌ 𝘯𝘦𝘯𝘪́ 𝘥𝘰𝘣𝘳̌𝘦,“ řekl starosta Radvanic a Bartovic Aleš Boháč.
🤝Podle dalšího člena klubu STAROSTOVÉ pro OSTRAVU Tomáše Výtiska je především potřeba, aby se k názorovým neshodám přistupovalo konstruktivně, se zájmem o vyřešení dané věci. „𝘑𝘴𝘮𝘦 𝘱𝘳̌𝘪𝘱𝘳𝘢𝘷𝘦𝘯𝘪 𝘯𝘢 𝘷𝘴̌𝘦𝘤𝘩 𝘶́𝘳𝘰𝘷𝘯𝘪́𝘤𝘩 𝘴𝘢𝘮𝘰𝘴𝘱𝘳𝘢́𝘷𝘺 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘢, 𝘷𝘦 𝘷𝘺́𝘣𝘰𝘳𝘦𝘤𝘩, 𝘢𝘭𝘦 𝘵𝘢𝘬𝘦́ 𝘷 𝘬𝘰𝘮𝘪𝘴𝘪́𝘤𝘩 𝘱𝘶̊𝘴𝘰𝘣𝘪𝘵 𝘵𝘢𝘬, 𝘢𝘣𝘺𝘤𝘩𝘰𝘮 𝘴𝘱𝘰𝘭𝘦𝘤̌𝘯𝘦̌ 𝘱𝘰𝘴𝘰𝘶𝘷𝘢𝘭𝘪 𝘖𝘴𝘵𝘳𝘢𝘷𝘶 𝘥𝘰𝘱𝘳̌𝘦𝘥𝘶 𝘣𝘦𝘻 𝘰𝘩𝘭𝘦𝘥𝘶 𝘯𝘢 𝘵𝘰, 𝘬𝘥𝘰 𝘻𝘢𝘴𝘵𝘶𝘱𝘶𝘫𝘦 𝘫𝘢𝘬𝘺́ 𝘱𝘰𝘭𝘪𝘵𝘪𝘤𝘬𝘺́ 𝘬𝘭𝘶𝘣. 𝘚𝘱𝘰𝘭𝘶𝘱𝘳𝘢́𝘤𝘦 𝘫𝘦 𝘥𝘶̊𝘭𝘦𝘻̌𝘪𝘵𝘢́ 𝘢 𝘮𝘺 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘯𝘢 𝘯𝘪 𝘱𝘳̌𝘪𝘱𝘳𝘢𝘷𝘦𝘯𝘪,“ dodal starosta Krásného Pole.
✌️STAROSTOVÉ pro OSTRAVU s volebním výsledkem téměř sedmi procent vstupují do zastupitelstva statutárního města Ostravy jako opoziční strana. „𝘖 𝘬𝘰𝘢𝘭𝘪𝘤𝘪 𝘴 𝘯𝘢́𝘮𝘪 𝘱𝘢𝘯 𝘱𝘳𝘪𝘮𝘢́𝘵𝘰𝘳 𝘯𝘦𝘫𝘦𝘥𝘯𝘢𝘭, 𝘢 𝘵𝘢𝘬, 𝘱𝘰𝘬𝘶𝘥 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘯𝘦𝘣𝘺𝘭𝘪 𝘱𝘰𝘻𝘷𝘢́𝘯𝘪 𝘬 𝘫𝘦𝘥𝘯𝘢𝘤𝘪́𝘮𝘶 𝘴𝘵𝘰𝘭𝘶 𝘥𝘷𝘦𝘳̌𝘮𝘪, 𝘰𝘬𝘯𝘦𝘮 𝘴𝘦 𝘥𝘰 𝘱𝘳𝘪𝘮𝘢́𝘵𝘰𝘳𝘴𝘬𝘦́𝘩𝘰 𝘴𝘢𝘭𝘰𝘯𝘬𝘶 𝘱𝘳𝘰𝘣𝘪́𝘫𝘦𝘵 𝘯𝘦𝘤𝘩𝘤𝘦𝘮𝘦. 𝘖𝘥 𝘴𝘦𝘴𝘵𝘢𝘷𝘦𝘯𝘪́ 𝘯𝘢𝘴̌𝘪́ 𝘬𝘢𝘯𝘥𝘪𝘥𝘢́𝘵𝘬𝘺 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘳̌𝘪́𝘬𝘢𝘭𝘪, 𝘻̌𝘦 𝘯𝘢𝘴̌𝘪́ 𝘢𝘮𝘣𝘪𝘤𝘪́ 𝘯𝘦𝘫𝘴𝘰𝘶 𝘬𝘳̌𝘦𝘴𝘭𝘢 𝘯𝘢́𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘬𝘶̊, 𝘢𝘭𝘦 𝘱𝘳𝘢́𝘤𝘦 𝘱𝘳𝘰 𝘮𝘦̌𝘴𝘵𝘰 𝘢 𝘫𝘦𝘩𝘰 𝘰𝘣𝘺𝘷𝘢𝘵𝘦𝘭𝘦. 𝘗𝘳𝘰𝘵𝘰 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘬𝘢𝘯𝘥𝘪𝘥𝘰𝘷𝘢𝘭𝘪, 𝘢𝘣𝘺𝘤𝘩𝘰𝘮 𝘯𝘢 𝘻𝘢𝘴𝘦𝘥𝘢́𝘯𝘪́𝘤𝘩 𝘻𝘢𝘴𝘵𝘶𝘱𝘪𝘵𝘦𝘭𝘴𝘵𝘷𝘢 𝘯𝘦𝘴𝘦𝘥𝘦̌𝘭𝘪 𝘱𝘰𝘶𝘻𝘦 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘥𝘪𝘷𝘢́𝘤𝘪, 𝘢𝘭𝘦 𝘮𝘰𝘩𝘭𝘪 𝘢𝘬𝘵𝘪𝘷𝘯𝘦̌ 𝘷𝘺𝘫𝘢𝘥𝘳̌𝘰𝘷𝘢𝘵 𝘯𝘢𝘴̌𝘦 𝘯𝘢́𝘻𝘰𝘳𝘺 𝘢 𝘱𝘳̌𝘦𝘥𝘬𝘭𝘢́𝘥𝘢𝘵 𝘷𝘭𝘢𝘴𝘵𝘯𝘪́ 𝘯𝘢́𝘷𝘳𝘩𝘺 𝘯𝘢 𝘻𝘮𝘦̌𝘯𝘺 𝘬 𝘭𝘦𝘱𝘴̌𝘪́𝘮𝘶. 𝘈 𝘵𝘰 𝘮𝘶̊𝘻̌𝘦𝘮𝘦 𝘥𝘦̌𝘭𝘢𝘵 𝘪 𝘷 𝘰𝘱𝘰𝘻𝘪𝘤̌𝘯𝘪́𝘤𝘩 𝘭𝘢𝘷𝘪𝘤𝘪́𝘤𝘩,“ uzavřel předseda klubu STAROSTOVÉ pro OSTRAVU Jiří Jureček.