31/05/2026
Městské koupaliště OPAVA - plovárna, která se nachází v opavských Městských sadech. Součástí areálu je architektonicky ceněná funkcionalistická budova z roku 1931. Hlavní budova a bazény jsou vedeny v seznamu kulturních památek České republiky.
Toto historicky cenné koupaliště jsem vám představil již před dvěma lety. Při povodních v roce 2024 které postihly Bruntálsko, Krnovsko a Opavsko utrpělo koupaliště velmi těžkou újmu. Voda zaplavila budovy i technické části do výšky 1m.
V pátek skončily poslední práce spojené s obnovou celého areálu, včetně nejsložitějšího úkolu – kompletní výměny celé úpravny vody. Slavnostní otevření 30.května bylo dlouhodobě připravováno. Ranní a dopolední vydatné deště se opět snažily znepříjemnit celou akci. Ještě v 10,00 hodin nebylo jasné, zda se akce uskuteční. Ve 12,00 hod. přestalo pršet a vysvitlo slunce. V 15,00 hodin již byla v letním areálu tisícovka návštěvníků a další stovky lidí využívali zábavné atrakce včetně skvělého doprovodného programu v přilehlých sadech. První zatěžkávací zkouška dopadla na výbornou. Fungovala většina občerstvovacích zařízení, všechny atrakce byly v provozu. Po vodě se proháněly kajaky, děti využívaly vodní opičí dráhu, vodní skluzavku, trénovaly postřeh na banánech…😊
Stačí doladit ještě pár detailů a koupaliště bude opět tak jako před povodněmi. Provozovatel doplnil nová lehátka jak na písečné pláži, tak na opalovacích terasách. Plavčíci svědomitě odváděli svoji práci. První den se vstupné neplatilo. Ceny v bufetech jsou dostupné. Padesátka za pivo nebo malinovku je dnes standart. Párek v rohlíku za 40 Kč je běžná cena. Nabízela se také čočková polévka ☹ a klasické rychlé občerstvení v pěti prodejních okénkách. Na foto vám také představuji interiér vnitřní kavárny, je osobitý, svůj a nestandartní. Škoda, ani před dvěma lety ani v letošním roce se nechystá otevřít. WC , šatny, sprchy vše je ve stylu prvorepublikovém. Mám netradiční kulturní památky rád……pokud se může naše firma zúčastnit takových to akcí, o to více mě to těší…. A proto v neděli odpoledne - vzhůru do Frenu !!! Tam by to dnes mělo být bez přeháněk !! A jak to všechno dopadne ? Zítra se podívejte. Jediný aquapark v okrese Nový Jičín nabídne velkou parádu ….
OPAVU HODNOTÍM JEDNIČKOU, udělali velký kus práce a že to nebylo vůbec lehké .. Tady to bude bavit vás i vaše děti.