30/05/2026
🛥️⚓ PRVNÍ CESTUJÍCÍ VYPLULI Z NOVÉHO PŘÍSTAVIŠTĚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Slavnostním pokřtěním nové osobní lodi Sv. Václav a první plavbou s veřejností byla dnes zahájena pravidelná osobní lodní doprava mezi novým přístavištěm ve Staré Boleslavi a Čelákovicemi.
Veřejné přístaviště, které jsme v uplynulém roce vybudovali, dnes oficiálně začalo sloužit veřejnosti. Využívat ho budou nejen cestující osobní lodní dopravy, ale díky třem novým vysokovodním dalbám také všechna velká plavidla během povodní jako ochranné stání.
Nové přístaviště vzniklo na pravém břehu horního plavebního kanálu před plavební komorou ve Staré Boleslavi. Původní nábřežní zeď byla v délce 53 m modernizována a byla prodloužena o 52 m novou stěnou z ocelových štětovnic. Součástí stavby jsou nové vyvazovací prvky, odběrné místo elektrické energie pro zásobování plavidel, vstupní portál a zpevněná nástupní plocha pro pohodlný výstup, nástup a čekání cestujících.
Projekt financoval Státní fond dopravní Infrastruktury. Zhotovitelem stavby byla společnost LABSKÁ, strojní a stavební společnost s.r.o.
Město Čelákovice