05/06/2026
ZÁJEZD DO ANGLIE, 4. DEN, ČTVRTEK 🇬🇧
Dnes je náš poslední den a opět jsme vyrazili natěšení v 7 hodin - tentokrát do Londýna.
Jeli jsme vlakem z Lower Sydenham do London Bridge Station, která je nejstarší železniční stanicí v Londýně.
Šli jsme do Tower of London, kde jsme se podívali na slavné korunovační klenoty a potom jsme si mohli dát v kavárně dezert, pití nebo teplé jídlo. V historické čtvrti Tower Hill jsme si dali rozchod a mohli jsme ochutnat street food jako Fish and Chips nebo nakoupit suvenýry.
Před druhou hodinou se před námi otevíral slavný London Bridge. Tam jsme nasedli na loď, která nás odvezla do městské části Greenwich, která je celosvětově proslulá jako výchozí bod pro určování všech časových pásem. Šli jsme do muzea National Maritime Museum a viděli různé obrazy, zmenšené lodě nebo odznaky a uniformy. Včetně uniformy admirála Nelsona, ve které byl zabit při bitvě u Trafalgaru.
Po prohlídce muzea jsme udělali menší procházku do kopečka a pozorovali překrásný výhled na celý Londýn. Našli jsme tam i nultý poledník.
Za čtvrt hodiny jsme nasedli zpátky na autobus a jeli na trajekt, kde už byla připravená večeře - stripsy, kuře, hranolky a zelenina. Po dvou a půl hodinách plavby jsme nasedli opět do autobusu a pokračovali v cestě domů.
Myslím si, že si to všichni užili. Tímto náš pobyt v Anglii končí a už jen z něj zbyly nezapomenutelné vzpomínky a zážitky.