14/12/2025
Hodně štěstí Betko.
📣 Dnes jsem kandidovala na místopředsedkyni SOCDEM. A ono to vyšlo…
Pro vysvětlení: Nebyla to ambice, ale ani nějaký rozmar. Byla to snaha pozitivně působit na dění ve straně a ovlivňovat její fungování.
Předně bych poděkovala za důvěru členům, kteří ve mě vidí naději, že Sociální demokracie může být místem, kde se bude naslouchat členům a kde se bude dělat reálná socdem politika. Doufám, že budu schopna toto prosazovat. Vždy jsem říkala, že nepotřebuju funkce, chci pouze být aktivní a prosazovat sociálně demokratická témata. A to platí stále. 💪
Politika je o hledání řešení, a ač spolu nemusíme vždy souhlasit, je třeba se respektovat – to se týká dovnitř strany i ven. Existuje mnoho pohledů a každý člověk má své zkušenosti, které mu utváří jeho názor na svět okolo něj. Je potřeba, abychom se k sobě vždy chovali hezky a vedli dialog. Bez toho to nejde. Když víme, co je za tím či oním názorem, často zaviněným reálnou obavou, dá se s tím mnohem lépe pracovat. Bez naslouchání a sounáležitosti se vytrácí lidskost.
Budu se snažit, aby byli členové strany znovu bráni vážně. Jako lidé, kteří mají spolurozhodovat o směru strany. Bez aktivních členů, bez jejich práce, odvahy a vzájemného respektu se znovu nezvedneme. To je realita!
Naše politika musí být dlouhodobá a čitelná. Musí se držet programu a témat, která lidi opravdu pálí a neuhýbat z našich programových priorit: dostupné bydlení, důstojná práce za důstojnou mzdu, dostupné veřejné služby, bezplatné zdravotnictví a důstojný život pro všechny a v každém věku. 👨👩👦
Prošli jsme si mnoha chybami. Ale já se nevzdávám. A to je důležité říct nahlas. Teď je čas znovu jasně a srozumitelně prosazovat sociálně demokratickou vizi společnosti. Máme velmi dobrý program, který má šanci pozitivně měnit lidem jejich životy, ale ten sám o sobě nestačí. Musíme ho dostat mezi lidi, musíme ho aplikovat v naší každodenní práci, stejně jako ve straně.
Musíme být skutečně levicovou stranou. Stranou, která se bije za rovná práva pro všechny. Která stojí na straně těch, kteří se bojí o svou budoucnost, těch, co těžce pracují, aby se mohly jejich děti mít dobře, těch, co studují, a nesmí zapomínat ani na pečující nebo seniory. Budu se snažit, abychom takovou stranou skutečně byli. 🌹