Trikolora Praha 9 oficiální

Trikolora Praha 9 oficiální Oficiální stránka politické strany Trikolóra - místní organizace Praha 9

Přijďte si levně a férově nakoupit kvalitní české potraviny za dostupné ceny na český jarmark SPD v Praze, který se bude...
17/09/2025

Přijďte si levně a férově nakoupit kvalitní české potraviny za dostupné ceny na český jarmark SPD v Praze, který se bude konat 18. září. Těšíme se na osobní setkání s Vámi. 😊
PROGRAM:
13.00 program pro návštěvníky, dětský koutek, soutěže
15.30-16.30 koncert kapely Chirurgové z dovozu
16.30-18:00 za lidmi na pivo přijdou Tomio, Radim Fiala, Jarda Foldyna a další, které znáte.

‼️Emisní povolenky pro domácnosti mohou hned zkraje svého fungování zvednout inflaci na dvojnásobek, plyne z nové prognó...
17/09/2025

‼️Emisní povolenky pro domácnosti mohou hned zkraje svého fungování zvednout inflaci na dvojnásobek, plyne z nové prognózy České národní banky.

☝️Českou republiku před jejich dopadem může částečně chránit to, že nepřijalo euro, uvedl ekonom Lukáš Kovanda. SPD odmítá Green Deal EU i systém emisních povolenek.

➡ Ve své právě představené prognóze počítá Česká národní banka s tím, že pokud bude cena emisních povolenek pro domácnosti v roce 2027 na úrovni stropu, zvýší to spotřebitelskou inflaci v Česku o zhruba 1,2 %.

➡ Termínový kontrakt na emisní povolenky pro domácnosti pro rok 2027 přitom navíc v pátek na burze ICE v Londýně uzavřel na své dosud rekordní ceně 86,40 eura (na této burze se s danými kontrakty obchoduje od začátku letošního května). To je přibližně 52 % nad úrovní stropu, který předpokládá ČNB, tedy 57 eur (odpovídá 45 eur v cenách roku 2020).

Zmíněný inflační dopad povolenek pro domácnosti 1,2 %, tak vychází z ceny povolenky o zhruba 52 % nižší, než jakou nyní indikuje burza.

➡ „Pokud bude roku 2027 platit spíše cena emisní povolenky pro domácnosti, kterou nyní indikuje burza, celkový inflační dopad by nebyl 1,2 %, ale blížil by se 2 %. To je zhruba v souladu s inflačním dopadem povolenek pro domácnosti, jak jej předpokládá i polská centrální banka. Pokud by inflační dopad povolenek v prvním roce vskutku byl zhruba 2 %, přičítané k běžné inflaci, jež by nastala bez nich, má celková inflace značný potenciál být roku 2027 hned na dvojnásobku inflace cílované ČNB či ještě výše,“ vypočítává Kovanda.

➡ Základní úroková sazba v eurozóně má být podle nynějších tržních odhadů v roce 2027 kolem 2 %. Naproti tomu, Česká národní banka ve své zmíněné nové prognóze signalizuje, že z podstatné části právě kvůli zavedení povolenek pro domácnosti zvýší na přelomu let 2026 a 2027 základní úrokovou sazbu zpět k nynějším úrovním kolem 3,5 %.

➡„Zřetelně se tedy projevuje výhoda nezávislé měnové politiky. Na jednu a tutéž burzovní cenu povolenek bude moci Česko reagovat pružněji než Slovensko, nastavením třeba právě o 75 % vyšší základní úrokové sazby v porovnání s eurozónou.

☝️Nezapomeňme totiž, že Česko vykazuje citelně nižší náklady na obsluhu dluhu než eurozóna. V Česku loni činily 1,3 % HDP, v eurozóně byly o přibližně polovinu vyšší, když dosahovaly 1,9 % HDP. Navyšování úrokových sazeb je tedy pro eurozónu relativně nákladnější než pro Česko,“ upozornil Kovanda.

👑 Česká koruna tak může účinněji tlumit celkový inflační dopad povolenek pro domácnosti než euro. A představovat tak lepší ochranu než euro proti poklesu životní úrovně, jejž povolenky způsobí.

➡ „Nutno však dodat, že pokud má totiž mít systém emisních povolenek pro domácnost smysl z hlediska plnění Green Dealu EU, musí do roku 2030 stát jedna taková povolenka zhruba 260 eur, tedy zhruba 4,5krát více, než odpovídá stropu, s nímž počítá ČNB. Jestliže tolik stát nebude, nebude plněn Green Deal a z toho hlediska pak je otázkou, proč nákladný systém povolenek pro domácnost vůbec zavádět. Totiž buď tedy bude povolenka pro domácnost dostatečně drahá, za alespoň 260 eur v roce 2030, nebo je systém celého obchodování s nimi zbytečně drahý, vlastně zcela zbytečný.

⚠️ Pak jej ale nemá smysl vůbec zavádět. Výše uvedená cena 260 eur za povolenku přitom není žádná „extrémní horní mez“, nýbrž „průměr průměrů“. Tolik musí povolenka pro domácnost stát, aby lidé v EU nasadili takové tempo dekarbonizace, že se uhlíková neutralita stihne k roku 2050. To je onen vlastní smysl Green Dealu,“ připomíná Kovanda.

➡ Podle studie Evropské komise musí povolenka stát v roce 2030 průměrně 75 eur (v cenách roku 2022). Podle European Climate Foundation to musí být necelých 200 eur (opět v cenách roku 2022). Dle týmu vědců převážně z Institutu pro světovou ekonomiku v německém Kielu to musí být necelých 180 eur (taktéž v cenách roku 2022). Dle týmu vědců Projektu Kopernikus, který financuje německá vláda, to musí být necelých 300 eur (v cenách roku 2022), podle týmu vědců převážně z Postupimského institutu pro výzkum vlivu klimatu to musí být 166 eur (v cenách roku 2022). A konečně podle Univerzity v Kolíně nad Rýnem pak minimálně 250 eur.

🏡 „Cena povolenky 260 eur znamená, že běžná domácnost v Česku, bydlící v rodinném domě a mající jedno auto, musí nejpozději do roku 2030 počítat s nárůstem svých životních nákladů o zmíněných zhruba 83 000 korun ročně. Jinak nebude plněn Green Deal a vlastně nemá smysl zavádět emisní povolenky pro domácnosti,“ uvádí Kovanda.

Česká republika VŽDY na 1. místě.🇨🇿
🗳️ Volte číslo 6️⃣. SPOJILI JSME SE 🤝 PRO VÁS. JO❗️Pojďme na to. 🫵
SPD + Trikolora + Svobodní + PRO + VY

Potěšilo! 👍🇨🇿🙂
16/09/2025

Potěšilo! 👍🇨🇿🙂

Dnešní průzkum - máme 14% a prudce stoupáme.📈👍🏻 Nenechme propadnout žádný hlas! Spojili jsme se. Pro vás. Česká republik...
16/09/2025

Dnešní průzkum - máme 14% a prudce stoupáme.📈👍🏻 Nenechme propadnout žádný hlas! Spojili jsme se. Pro vás. Česká republika na 1.místě👍🏻 JO! Pojďme na to.

Moc Vám děkujeme za důvěru, velmi si vážíme Vaší podpory a budeme nadále ze všech sil bojovat za lepší životy našich občanů!

16/09/2025

☝️Předsedkyně Trikolory a lídryně kandidátky SPD ve Zlínském kraji Zuzana Majerová v rozhovoru pro Parlamentní listy nešetří ostrými slovy na adresu liberálů a progresivistů.

Podle ní směřujeme do společnosti, kde svobodný názor může stát člověka život. Vysvětluje, proč považuje útoky na kandidátní listiny SPD a Stačilo! za pokus o justiční puč, a také proč objela už téměř všechny obce Zlínského kraje.

🔥 SPD spolu se svými partnerskými stranami, Trikolorou, PRO a Svobodnými odstartovali horkou fázi své volební kampaně.

⁉️Paní předsedkyně, vy jste garantem kapitoly volebního programu o školství. O čem jste mluvila?

▶️ Vzhledem k tomu, že šlo o přímý televizní přenos s omezenou stopáží, musela jsem být hodně stručná. Řekla jsem jen pár základních bodů, nejen o školství, ale také o naší rodinné politice:

✔️„Podpora rodin je investicí do naší budoucnosti a status rodiny musí mít podporu a ochranu státu.

✔️ Prosadíme státem garantované výhodné rodinné půjčky na bydlení, aby mladí lidé mohli zakládat rodiny a mít děti.

✔️ Chceme kvalitní školství bez plošné inkluze, cizích ideologií, výuky genderu LGBT+ a politických neziskovek. Vrátíme vážnost a respekt učitelům a posílíme přirozenou vlasteneckou výchovu.

✔️ Děti se musí učit i praktickým znalostem a dovednostem, které je připraví na život. My všichni musíme připravit budoucnost pro naše děti a připravit naše děti pro budoucnost.“

❓Co vy sama považujete za nejdůležitější? Řekněte tři věci.

Za 1️⃣: Zrušení plošné inkluze, která škodí prakticky všem, a navíc je strašně drahá.
Za 2️⃣: Opětovné odideologizování výuky a návrat ke starým dobrým osnovám. Jen jsme ze škol vyhnali komunistickou ideologii, už se tam nacpala progresivistická. S tím souvisí i nutnost vyhnat ze škol politické neziskovky.
A za 3️⃣: Vrácení peněz do rozpočtu na nepedagogické pracovníky. Na školníky, kuchařky, uklízečky.

❓Volební kampaň je v plném proudu. Vy kandiduje jako lídryně kandidátky SPD (tedy strany, která je v preferencích dlouhodobě na třetím místě) ve Zlínském kraji, kde je SPD podle některých průzkumů dokonce na druhém místě, přesto jsem vás v žádné celostátní televizi ještě neviděl. Proč vás tam nezvou?

▶️ Na to se neptejte mě, ale v těch televizích. Já můžu usuzovat jenom z toho, že když jsem naposledy v jedné z těch televizí byla, což je už víc než rok, bylo mi v souvislosti s mými názory na ukrajinskou válku naznačeno, že sice mám pravdu, ale říkám ji moc brzo. Přeberte si to, jak chcete.

☝️Pokud mě někdo chce vidět a slyšet, najde mě na internetu, respektive na YouTube. Novinář a komentátor Thomas Kulidakis, známý především ze CNN Prima News, se mnou v rámci svého podcastu Chuť moci! natočil velmi zajímavý rozhovor, který zdaleka není jen o politice, a do svého živého vysílání mě k hodinovému rozhovoru pozvat také šéfredaktor Protiproudu Petr Hájek.

👫 Ale všechno špatné je také k něčemu dobré, aspoň mám víc času na kontaktní kampaň. Jsem mezi lidmi prakticky den co den.

❓Když jsme na to narazili, v našem minulém rozhoru jste říkala, že jste si předsevzala, že v rámci své předvolební kampaně navštívíte všech 307 obcí Zlínského kraje. Jak jste s tím daleko?

💪 Mám už téměř vše splněno, blížím se k třístovce obcí, takže mám radost.

❓Jak to probíhá a jaké máte odezvy?

▶️ Pohovořím s lidmi, na které narazím, navštívím místní obchod nebo hospodu, pokud má pan starosta či paní starostka zájem, probereme, co ho/ji nejvíc trápí, rozdáme nějaké letáky, vylepíme plakáty, pořídíme pár fotek a jedeme zase o kus dál. Odezvy jsou skvělé, ještě nikde jsem se nesetkala s nějakou hrubostí, naopak lidé jsou velmi mílí. Zvláště tam, kde živého politika ještě nikdy neviděli.

❓Co říkáte na snahy prohlásit kandidátní listiny SPD a Stačilo! za nepřiznané koalice, a to s evidentním úmyslem vyřadit je, ať už předem, či až po volbách, z politické soutěže?

▶️ Jde o záludnou a zbabělou snahu obejít vůli voličů vyjádřenou u volebních uren, jinými slovy obejít demokracii a nahradit ji svévolným rozhodnutím soudů. Nejde tedy o nic menšího než o pokus vyprovokovat justiční mocenský puč.

Přitom praxe, že na kandidátce nějaké strany kandidují také členové jiných stran, tu existuje už od roku 1990, kdy ji poprvé použilo Občanské fórum, a pak tahle praxe pokračovala dalších 35 let. Někdy ji použili či používají prakticky všechny politické strany, vládní i opoziční. V roce 1996 legitimitu této praxe stvrdil dokonce přímo Ústavní soud.

Je to velmi nebezpečná aktivita. Kdyby skutečně došlo k zásahu soudů do volebních výsledků, jsem si jistá, že lidé by si takový hanebný podraz nenechali líbit. Je víc než jasné, kdo se výsledku našich podzimních voleb a s tím související změny kurzu naší země nejvíc bojí. Bruselští byrokraté a naše vládní strany.

❓Pojďme na závěr ještě do zahraničí. Ve Francii padla vláda, vypukly pouliční nepokoje a prezident Macron čelí snaze o odvolání. Ve Velké Británii pozorujeme vlajkovou vzpouru občanů a Nigel Farage se svojí stranou Reform UK se vyšvihl do čela volebních preferencí a drtí vládní labouristy i opoziční konzervativce. V Německu je nový kancléř Merz na minimu obliby a stále sílí AfD. Co se to v Evropě děje?

▶️ Evropští a unijní politici sklízejí plody své hloupé politiky. Politiky namistrovaných byrokratů, kteří namísto aby sloužili vlastním občanům, posluhují nadnárodním korporacím. Za covidu nakrmili farmaceutický průmysl, teď krmí vojenskoprůmyslový komplex.

Namísto aby v mezinárodních vztazích hledali rozumný kompromis, prodlužují nesmyslnou ukrajinskou válku. Právě kvůli nim umírají tisíce nevinných lidí. I lidé v západní Evropě už toho mají dost.

❓Celým světem otřásla zpráva o vraždě amerického konzervativního aktivisty Charlieho Kirka. Jak tuto událost vnímáte vy?

▶️ Hanebná vražda Charlieho Kirka znovu nasvítila tragickou realitu naší současnosti. Proč byl Kirk zavražděn? On se snad něčeho dopustil? Ne, jen říkal své názory a byl ochoten o nich diskutovat. Jenže žijeme ve světě, kde si mnozí liberálové a progresivisté přivlastnili privilegium považovat sami sebe za něco víc, a nositele jiných názorů, především těch konzervativních, za jakési pomýlence. Už to není tak, že oba pohledy svět, respektive různé pohledy na svět, jsou možné a oprávněné, ale že jeden představuje dobro, zatímco ten druhý zlo. Odtud už není daleko k tomu, že se vždy najde nějaký idiot, který si to vyloží tak, že je potřeba někoho z opačné strany zlikvidovat. Dál to známe: atentát na Trumpa, atentát na F**a, vražda Kirka…

Ty vraždy nebo atentáty jsou ale pouze vrcholkem pyramidy. Její základnu tvoří právě ty tisíce a tisíce lidí, se kterými se i tentokrát roztrhnul pytel. Je to strašné, ale jsou jich zase plné sociální sítě. Však to čtete také: „Může si za to sám! Neměl provokovat! Dobře mu tak! Sklidil, co si zasloužil!“

Je signifikantní, že právě tito lidé, kteří sami sebe považují za něco víc, a ve své nadutosti a povýšenosti se proto nijak neliší od nacistů nebo komunistů, mají tu drzost nálepkovat nás ostatní, kteří hájíme svobodu projevu, dialog a obyčejnou demokracii, coby nácky či bolševiky. I toho jsou teď před volbami sociální sítě plné. Je to přímo esence pokrytectví…

‼️Tato odporná vražda Charlieho Kirka je atentátem na všechno, co pro mě znamená NORMÁLNÍ SVĚT (rodina, vlast, svoboda slova, tradice…)

🇨🇿 Braňme to, co nám z něj ještě zůstalo a vezměme si zpět, co nám bylo ukradeno. Řekněme vládě DOST a volme SPD, 🗳️ volme číslo 6️⃣.

Máme 12,5% a jsme na 3. místě.📈👍🏻 Nenechme propadnout žádný hlas! Spojili jsme se. Pro vás. Česká republika na 1.místě👍🏻...
15/09/2025

Máme 12,5% a jsme na 3. místě.📈👍🏻 Nenechme propadnout žádný hlas! Spojili jsme se. Pro vás. Česká republika na 1.místě👍🏻 JO! Pojďme na to.

Moc Vám děkujeme za důvěru, velmi si vážíme Vaší podpory a budeme nadále ze všech sil bojovat za lepší životy našich občanů!

14/09/2025
14/09/2025
Máme 13,9%, dál stoupáme a jsme třetí. 📈👍🏻 Hlavně ať tentokrát nepropadnou žádné hlasy jako v minulých volbách, aby tady...
06/07/2025

Máme 13,9%, dál stoupáme a jsme třetí. 📈👍🏻 Hlavně ať tentokrát nepropadnou žádné hlasy jako v minulých volbách, aby tady zase pak nevládl Fiala s Rakušanem! Spojili jsme se. Pro vás. Česká republika na 1.místě👍🏻 JO! Pojďme na to.

Moc Vám děkujeme za důvěru, velmi si vážíme Vaší podpory a budeme nadále ze všech sil bojovat za lepší životy našich občanů!

Dál stoupáme a máme 13,3%. 📈👍🏻 Hlavně ať tentokrát nepropadnou žádné hlasy jako v minulých volbách, aby tady zase pak ne...
22/06/2025

Dál stoupáme a máme 13,3%. 📈👍🏻 Hlavně ať tentokrát nepropadnou žádné hlasy jako v minulých volbách, aby tady zase pak nevládl Fiala s Rakušanem!

Moc Vám děkujeme za důvěru! Spojili jsme se. Pro vás. Aby váš hlas byl slyšet.👍🏻 Česká republika na 1.místě👍🏻 JO! Pojďme na to.

Někteří sluníčkáři tvrdí, Češi jsou rasisti, a objevují se články, že český národ je nejvíc rasistický. Češi, Moravané a...
08/06/2025

Někteří sluníčkáři tvrdí, Češi jsou rasisti, a objevují se články, že český národ je nejvíc rasistický. Češi, Moravané a Slezané ale nejsou rasisti. Jsou to pohodáři, kteří chtějí žít pohodový život v bezpečí svých domovů se svými rodinami a přáteli. V okamžiku, kdy jim chce ale někdo jejich bezpečný a hezký život ohrozit či sebrat, začnou se naprosto oprávněně bránit! Náš nacionalismus není agresivní a útočný, nýbrž obranný a zaměřený na lásku k naší vlasti a k našemu národu. Nikomu nic brát nechceme, ale svoje nedáme! Budeme bránit svou krásnou zemi, své rodiny, své blízké i svůj způsob života! Jestli si myslíte to samé, co my, přidejte se k nám a podpořte nás! Společně naší vlast ubráníme a bude tu dobře! 😉🇨🇿🇨🇿🇨🇿

Obyvatelé naší vlasti jsou těžcí pohodáři. Máme rádi posezení u dobrého piva, na Moravě spíš u vínka a v některých oblastech si dáme panáčka něčeho ostřejšího. Rádi posedíme a pokecáme s přáteli, zajdeme na fotbal, uděláme grilovačku, zabíjačku, vyrazíme na hezký výlet. Naše krajina je nádherná. Pole, louky, lesy, vesničky, barokní kapličky a kostelíčky. Nebo majestátní historická města se středověkými hradbami a katedrálami. Naše vlast je překrásná.

Ne, my nejsme rasisti. Říkáme: každému, co jeho jest. Přejeme každému národu a etniku šťastný život v jeho zemi. Ale nechceme, aby nám někdo něco vnucoval. Nechceme, aby nám někdo vnucoval imigranty. Nechceme, aby nám někdo vnucoval gender a snažil se rozbíjet naše tradiční hodnoty a naše rodiny. Nechceme, aby nás někdo nutil platit dluhy za někoho jiného. Nechceme, aby nám někdo diktoval, jaké zákony máme mít v naší zemi. Nechceme, aby nám někdo zavíral ústa.

Žít a nechat žít. My v naší zemi si chceme žít po svém a aby se do nás nikdo nemíchal. My se nechceme míchat do nikoho jiného. A tohle má být prosím rasismus?

Nikomu nic brát nechceme, ale svoje nedáme! Budeme bránit svou krásnou zemi, své rodiny, své blízké i svůj způsob života! Jestli si myslíte to samé, co my, přidejte se k nám a podpořte nás! Společně naší vlast ubráníme a bude tu dobře! 😉🇨🇿🇨🇿🇨🇿

Adresa

Pod Pekárnami 245/10
Praha 9
19000

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Trikolora Praha 9 oficiální zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Trikolora Praha 9 oficiální:

Sdílet