14/09/2022
Jsem senátorem Prahy 5 a 13. Dneska chci napsat pár slov právě o třináctce.
I tady je hlavním problémem neřízená výstavba. Staví se obří věžáky uprostřed přeplněných sídlišť, na tubusech metra a dokonce tu jeden obří projekt staví anonymní developer. To je opravdová rarita. Vše za souhlasu a podpory místní radnice vedené Davidem Vodrážkou.
Proto jsme se i tady rozhodli zúčastnit komunálních voleb. Já sám zde kandidovat nemohu, protože mám bydliště na Praze 5. Přesto tu najdete stejnou kandidátku, jako na pětce, tedy koalici hnutí SEN 21, jehož jsem předsedou, a Společnosti proti developerské výstavbě v Prokopském údolí. Jedničkou na kandidátce, jak je naším dobrým zvykem, je opět žena - Barbora Bero. A záda jí kryjou “prokopáci” Karel a Karel Vítkovi (otec a syn).
Byl bych rád kdybyste 23. a 24. září zvážili pro naši kandidátku svůj hlas. I Praha 13 má šanci na změnu!
A perlička z dnešní kontaktní kampaně na Lužinách na závěr: zatímco jsme my a další opoziční kandidátka kampaňovali hezky před obchodním centrem, brigádníci Davida Vodrážky rozdávali jeho letáky “Třináctka není projekt na pár let” v pohodě uvnitř centra, odkud ostatní byli opakovaně vyhozeni, že tam politická kampaň nesmí být. No, prostě někdo smí a někdo ne. A tak je to na třináctce se vším.
Tak to přijďte 23. a 24. září změnit!