28/04/2026
Občanské shromáždění umožňuje vytvářet dobré lidské společenství!
Občanské shromáždění (OS) patří k mimořádně důležitým občanským aktivitám, neboť umožňuje vytvářet dobré lidské společenství, vytváří tlak na politiky a žádoucí tlak zdola, formuluje myšlenky a řeší konflikty, řekl sociální a kulturní ekolog Ivan Rynda, odborný poradce OS.
Je to forma oprávněné aktivizace občanské společnosti, o které se pořád hovoří… To setkávání vede k velmi živým diskuzím, kdy sem přicházíme s rozličnými názory, ale ty si v průběhu nějakým způsobem cizelujeme a pak se snažíme dojít k nějaké prioritizaci problémů komunální politiky v Praze, doplnil obyvatel Malé Strany a další účastník OS Jiří Fajt, historik umění.
Pro mě osobně je OS srazem občanů, kteří debatují o tom, co by se v jejich městské části nebo tam, kde bydlí, mělo zlepšit a co by se mělo změnit, zdůraznil Christian Tiessig, student z Nového Města a nejmladší člen OS.
Více si o občanském shromáždění Prahy 1 poslechněte v našem videu.
2 likes. "Co je OS?"