30/09/2014
Lepší ochrana obyvatel a více bezpečí? Prostě na to dohlídneme.
V Ďáblicích vidíme příslušníky Městské policie asi jenom jednou denně. Když jdou děti ráno do školy, zajišťují bezpečný přechod přes naší „hlavní“ Ďáblickou ulici. To je velice záslužná práce, nicméně si myslíme, že to k dopravní výchově mládeže moc nepřispívá. Dítě přichází k přechodu pro chodce, policista zastaví veškerou dopravu, dítě bezpečně přejde, aniž by se zastavilo, podívalo se doleva nebo doprava a jde. Nebezpečí je v tom, že když půjde druhý den, policista na křižovatce nebude, je nebezpečí, že do vozovky vstoupí bez rozhlédnutí.
Dále si myslíme, že činnost MP by měla být širší. Proč si stěžujeme na exkrementy po pejscích, když na pejskaře nikdo nedohlédne, proč si stěžujeme na hluk v okolí restaurací, když tam nikdy nevidíme našeho strážníka. Když jsem si před časem stěžoval našemu strážníkovi, že je upozornění na měření rychlosti umístěno tak, že není vidět do křižovatky, bylo mi sděleno, že pláču hezky ale na cizím hrobě, protože rychlost měří Praha 8 a ne on.
A v neposlední řadě – na několik místech v Ďáblicích se nám tvoří pijácká místečka osob, kterým obzvláště chutnají levná krabicová vína. Není to hezký pohled ani nic příjemného pro okolní obyvatele, nemluvě o nepořádku, který tam zůstane. A kde je v tuto chvíli městská policie?