03/04/2026
BIS: „Nejdůležitější část války proti demokraciím se vede v on-line prostoru."
Což mimochodem minulá vláda odmítala vzít na vědomí a proto je nyní situace v ČR taková, jaká je.
👽 „Nejdůležitější část války, kterou vedou vůči demokratickým zemím Rusko, Čína, Írán a další země, se vede v on-line prostoru. Vše navíc může změnit rozvoj umělé inteligence (AI)."
👽 „V souvislosti s AI podle něj už nebude stačit mluvit o dezinformačním působení Ruska, ale o kognitivní (psychologické operace) válce, kterou proti nám vede."
👽 „Jde o umisťování informací do médií v on-line prostoru západních médií, které podporují to, co Rusko zrovna potřebuje. Druhou oblastí, kterou se Rusové zabývají, je přímé šíření lží nebo polopravd v on-line prostoru, které zase v tu danou chvíli vyhovují zájmům Ruska."
👽 „V případě AI nejde jen o takzvaná deepfake videa, ale o psychologické působení na vybrané a jasně definované cílové skupiny obyvatelstva s vysokou efektivitou a dopadem. Tady už nemluvíme jen o pouhých dezinformacích, ale přímo o kognitivní válce, kterou proti demokratickému světu Rusko vede."
🏇 Vidíte sami, že ohledně naší vnitřní bezpečnosti jsou obě poslední (a spíš už nejméně tři) vlády úplně mimo - a co hůř, vláda současná aktivně vychází ruským potřebám vstříc.
Dění v on-line prostoru klidně může - protože bez reakce státu - poslat zemi do ruské zóny vlivu, aniž by Rusko muselo byť i jen jednou vystřelit.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/koudelka-mozna-nejdulezitejsi-cast-valky-proti-demokraciim-se-vede-on-line/2807253