04/05/2026
První společné setkání budoucích prvňáčků
Na naší škole se uskutečnila první společná schůzka budoucích prvňáčků a jejich rodičů s názvem „Na Stezku za poznáním“. Pro všechny zúčastněné byl připraven pestrý program, který navodil příjemnou a přátelskou atmosféru.
Úvod patřil krásnému vystoupení školního tanečního kroužku pod vedením paní učitelky Kateřiny Polické. Následně paní ředitelka Lenka Králová přivítala děti i jejich rodiče a popřála jim, aby si společné setkání užili a odnesli si z něj hezké zážitky.
Paní učitelky si pro děti připravily tři zajímavá stanoviště rozmístěná po budově školy – v divadelním sále, tělocvičně a v učebně 1. A. V divadelním sále se děti představily v komunitním kruhu, prozradily, jaké mají oblíbené zvířecí kamarády, protáhly si tělo a zazpívaly si písničku, kterou doprovodily hrou na rytmická dřívka.
V tělocvičně na ně čekaly pohybové aktivity – děti si s nadšením zahrály hry s padákem a také oblíbenou pohybovou hru „Na krtky a zahradníky“.
Poslední zastavení proběhlo v učebně 1. A, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké to je sedět ve školních lavicích. Pomocí uvolňovacích cviků si vyrobily svého zajíčka, kterého si následně ozdobily travičkou, květinami a motýly. Děti byly velmi šikovné a jejich výrobky se opravdu povedly.
Zatímco se děti zapojovaly do připravených aktivit, rodiče měli prostor k vyplnění potřebných dotazníků. Také paní učitelka a zároveň metodička prevence Kamila Strejčková rodiče seznámila s důležitými informacemi, které pomohou dětem zvládnout přechod z mateřské školy do základní školy co nejlépe a bez obtíží.
Děkujeme všem dětem i rodičům za milou účast a těšíme se na další společná setkání.