13/06/2024
Jednu věc mám po volbách na srdci - POJĎTE DO POLITIKY 🇨🇿✌️
V posledních týdnech a měsících se nám podařilo zvednout velkou vlnu zájmu o politiku - a byla by hrozná škoda nechat ji jen tak odplynout, protože v politice jsou noví demokraté obrovsky, obrovsky potřeba 🙏
Proč je to tak naléhavé? Pokud se nenajde dostatek lidí ochotných vstoupit do demokratických stran a obrodit je, bude nám tady přibývat stále více Turků a Konečných. Ti si o uvolněný prostor řeknou a budeme překvapeni, jak rychle se začneme blížit formám vlády, které teď vidíme v Maďarsku a na Slovensku. Vždyť jsme si mysleli, že komunisté už jsou pryč. A najednou mají zase 10%!
Není potřeba se ale bát. Je potřeba přijímat zodpovědnost za politiku na všech úrovních. Téměř 31 tisíc preferenčních hlasů, které jsem od vás dostal, je pro mě obrovským povzbuzením a závazkem do budoucna. Politiku jako takovou ale dokážeme měnit jedině společně - jeden Talíř toho moc nezmůže 🤝
Proto bych vás chtěl moc poprosit - pokud vás politika zajímá, zvažte, jestli nevstoupit do některé demokratické strany nebo její mládežnické organizace. Za zkoušku nic nedáte a Bůh ví - možná to změní nejen váš život, ale i život vaší obce, vašeho kraje, České republily, Evropy 🇨🇿🇪🇺
Já osobně jsem členem KDU-ČSL a Mladí lidovci, díky kterým jsem se rozhodl být v politice aktivní a kandidovat. Jasně, že máme spoustu výzev, ale právě proto je potřeba se angažovat - jestli nebudou mít demokratické strany, na kterých náš politický systém stojí, dostatek nových členů, zakrní a nebudou schopny plnit své poslání. Pak přijde nějaký samozvaný vůdce s mesiášským komplexem a politické vakuum zaplní.
Mám velkou radost, že se několik z vás rozhodlo během kampaně do eurovoleb vstoupit mezi nás, Mladé lidovce. Bez nadsázky - to je pro mě osobně mnohem důležitější než to, že jsem nakonec zvolený nebyl. Každému, kdo takový krok zvážíte, budu moc vděčný 💛
Váš František