18/05/2026
Moc milá návštěva ze Záchranné stanice Pavlov 🐿️🦡🦜. Pokud žijete blízko k přírodě, asi si lépe uvědomíte, s jakými obtížemi se živočichové ve svém přirozeném prostředí potýkají. Bohužel mnohdy v důsledku činnosti člověka. 🚗🚄🏙️ Klobouk dolů před těmi, kteří se snaží pro mnohé neviditelnému lesnímu životu pomáhat a následky naší činnosti zmírnit ❤️🧡💚. O rozruch se v našem domově postarala veverka, sova pálená a malý netopýr. Nejviditelněji se nám ale asi do paměti zapíše štěně trpasličího jezevčíka Mája. Děkujeme za návštěvu i za poučení a vzkazujeme dál: 👍Jezděte po silnicích opatrně, každý den vidíme, kolik zvířat se nešťastně zraní nebo zabije pod kolami našich aut 👍 Neodnášejte z luk srnčata, maminka je vždycky kousek od nich, odlákává pozornost a mláďátko si hlídá 👍 Nepoužívejte jedy a otrávené návnady v blízkosti vod a lesa, v důsledku otrav brutálně umírá nejen to, čeho se chcete zbavit, ale spousta dalších zvířat, otráven byl takto nedávno třeba i vysoce chráněný orel mořský 👍 pokud chcete před senosečem vynést z polí srnčata, nedotýkejte se jich holýma rukama, vezměte si rukavice a srnčat se dotýkejte přes trávu 👍 Pomáhejte přírodě, na stránkách záchranné stanice si můžete pořídit adopční certifikáty a podpořit tak péči třeba o mláďátka, srnčátka, nebo pěvce, koukněte na web stanice, nabídka je velká a ještě od zvířátek dostanete každé narozeniny a k svátku hezké přání 😉 Díky, do stanice za to, co pro nás všechny a za nás všechny děláte 💚