Švýcarská demokracie

Švýcarská demokracie Jsme politické hnutí, jehož cílem je zavedení švýcarského politického systému v České republice

Vážení přátelé a příznivci,blíží se nám další volby, další příležitost udělat kus politické práce pro změnu k lepšímu, d...
20/04/2026

Vážení přátelé a příznivci,

blíží se nám další volby, další příležitost udělat kus politické práce pro změnu k lepšímu, další šance k osvětě veřejnosti.

Právě v komunálních volbách v menších obcích máme nejvyšší šanci na úspěch. Pro zajímavost, v některých obcích jsme ve volbách do Poslanecké sněmovny získali více než 5% hlasů. Viz obrázek níže.

Pokud byste měli zájem za nás zájem kandidovat, dejte nám, prosím, vědět na email [email protected]

Jak říká národní motto Švýcarska: "Jeden za všechny, všichni za jednoho."

A DALŠÍ, KDO NA TO PŘIŠEL. Švýcarsko není v EU ani NATO, na obranu dává méně než 1% HDP a přitom je špičkově prosperujíc...
20/04/2026

A DALŠÍ, KDO NA TO PŘIŠEL. Švýcarsko není v EU ani NATO, na obranu dává méně než 1% HDP a přitom je špičkově prosperující a obranyschopné.

https://www.facebook.com/photo?fbid=1267858225339528&set=a.564268189031872

Černou můrou všech našich našich lepševikú je žít v zemi uprostřed Evropy, která není členem EU ani NATO, vydává na obranu méně než 1% HDP, nemá EURO, není součástí migračního paktu a má zákon o všeobecném referendu.

Taková země by podle nich byla chudá, zaostalá a zcela bezbranná.

A přesto se takový šílený stát najde.

Jmenuje se Švýcarsko. 😎

Jak si to vysvětlit? Buď tato země popírá všechny ekonomické, bezpečnostní i politické narativy šířené bruselskými patolízaly, nebo nám tady někdo pěkně kecá a drží nás taktikou zastrašování v pozici poslušné ekonomické kolonie Západu, abychom makali na zvyšování jejich blahobytu a nedosáhli stejné ekonomické vyspělosti, demokracie a svobody rozhodovat si o svém osudu, jaké dosáhli právě Švýcaři.

Buď jak buď - tahle země ukazuje, že to jde a že by nám v případě následování jejich cesty žádná katastrofa nehrozila.

Jedinou otázkou je, zda máme odvahu se na ni vydat, nebo zda dál budeme poslušně otročit pro bruselské papaláše.

TAK UŽ ZDE MÁME PRVNÍ VLAŠTOVKY. Ideální demokracie je ŠVÝCARSKÁ.https://www.facebook.com/denikecho24/posts/pfbid0HT91pv...
17/03/2026

TAK UŽ ZDE MÁME PRVNÍ VLAŠTOVKY. Ideální demokracie je ŠVÝCARSKÁ.

https://www.facebook.com/denikecho24/posts/pfbid0HT91pvDywYL4iCxHLNKzFEfHuMh2RKyFT8RCiVkJjSbFS8ZZZ98LNM9aWH3Lvvpyl

Ano, to víme, prosto ji prosazujeme! A proto se o ní dozvídá více a více občanů.

Nenechme se ovšem mýlit sdělením, že švýcarská demokracie je referendum. Je to MNOHEM VÍCE než referendum. Je to dlouhá řada principů a nastavení státu daných ústavou. Není to však nekonečná řada. Švýcarskou ústavu tvoří 196 článků.

Jaké jsou to principy? Abychom se dlouze nerozepisovali, odkaz je zde: https://svycarska-demokracie.cz/program/

Změní se něco v této zemi zavedením referenda? Ne. Jelikož politici nastaví oproti Švýcarsku příliš vysoké množství podpisů potřebných pro vyvolání referenda a omezí množství témat, o kterých lze referendem rozhodnout. To je jisté. S největší pravděpodobností ovšem vůbec žádný zákon o referendu neschválí. Připomeňme si, že se vláda A. Babiše v roce 2018 v programovém prohlášení vlády zavázala, že předloží ústavní zákon o referendu a žádný nepředložila: https://vlada.gov.cz/cz/jednani-vlady/programove-prohlaseni/programove-prohlaseni-vlady-165960/

Vše chce čas. Myšlenky/změnu nelze zastavit. Tento, oproti Švýcarsku zaostalý režim, je nedržitelný a jednoho dne bude muset být nahrazem lepším (lze do nekonečna hospodařit na dluh? - Švýcaři mají povinnost státu hospodařit s vyrovnaným rozpočtem dánu ústavou).

Babiš: Ideální demokracie je švýcarská, referendum by se mělo týkat celospolečenských témat
https://www.echo24.cz/a/HRTxT/zpravy-domaci-svycarska-demokracie-je-nejlepsi-babis-referendum-celospolecenska-temata

ČEŠTÍ A EU DEMAGOGOVÉ, KDE JSTE? Kde je odsouzení Izraelsko-amerického útoku na svrchovanou zemi? Kde jsou obří sankce n...
12/03/2026

ČEŠTÍ A EU DEMAGOGOVÉ, KDE JSTE? Kde je odsouzení Izraelsko-amerického útoku na svrchovanou zemi? Kde jsou obří sankce na Izrael a USA? Kde je okamžitá pomoc napadené oběti?

Nikde? Najednou agrese není agrese? Když Rusko někoho napadne, je to hrozba, ale když Izrael a USA někoho napadnou, tak to hrozba není?

V západním světě opět bují nacismus. Zformovala se zde skupina lidí, která se (podobně jako kdysi nacisté v Německu) vnímá jako lepší rasa. Nazvěme je pracovně EU-árijci a US-árijci. A ti jediní a nejlépe vědí, kdo je ten zlý a kdo za všechno může. Nacisté věděli, že za všechno mohou židé. Dnešní EU-árijci a US-árijci vědí, že za všechno mohou Rusové.

Pokud Rus někoho napadne, je to neomluvitelné zlo. Pokud EU-árijec či US-árijec někoho napadne, je to dobro. Je přece potřeba šířit árijský režim. Nacisté nepovažovali židy za lidi. EU-árijci a US-árijci už nepovažují jiné národy za lidi?

Árijské NOVINKY totiž informují, že již máme první oběti! Bylo totiž zabito 7 amerických vojáků. Odhadem 1 300 mrtvých Iránců v důsledku izraelsko-amerických útoků oběti zjevně nejsou. Novinky je totiž vůbec nezmiňují.

Má tato demagogická hra řešení? Ano, NEUTRALITU, po vzoru Švýcarska. Nemusíme ze sebe dělat hlupáky a tvářit se, že jednou agrese je agrese a podruhé zase není.

Naši neutralitu NEMUSÍ NIKDO UZNÁVAT, jelikož nejsme okupovaná země (narozdíl od Švýcarska v době napoleonských válek nebo sousedního Rakouska po druhé světové válce).

Řešení existuje i pro ty, co se bojí napadení. Švýcaři toto řešení nazývají OZBROJENÁ NEUTRALITA. Každý muž ve Švýcarsku musí (již od roku 1874) projít vojenským výcvikem a dostane od státu vlastní zbraň. Miliony mužů s miliony zbraní, se kterými umí zacházet. To je skutečná obrana státu. Ne spoléhání se na spojence.

Během druhé světové války stálo pouze 4 milionové Švýcarsko před 70 milionovým Německem a nekapitulovalo. 14ti milionové Československo spoléhalo na spojence a nakonec kapitulovalo bez boje. Mimochodem Švýcarsko nekapitulovalo i z toho důvodu, že dle čl. 11 (staré) švýcarské ústavy byla jakákoli vojenská kapitulace Švýcarska zakázána!!! Nikdo neměl právo jménen Švýcarska kapitulovat.

Řešení existuje. Již více jak sto let. JE POTŘEBA SE UČIT OD ÚSPĚŠNÝCH. Děláme to ve sportu, v technice, v umění, ale zásadně ne v politice.

NEUTRALITA ČESKÉ REPUBLIKY JE ŘEŠENÍM. Toto platilo a platí stále. To bylo pištění ohledně ruské agrese na Ukrajině. To ...
07/03/2026

NEUTRALITA ČESKÉ REPUBLIKY JE ŘEŠENÍM. Toto platilo a platí stále. To bylo pištění ohledně ruské agrese na Ukrajině. To bylo sankcí na úkor vlastních firem. To bylo miliard pro Ukrajinu na úkor vlastních lidí. Proč teď nevidíme sankce na USA a Izrael? NO PROTOŽE ČR STOJÍ NA STRANĚ ZLOČINCŮ.

Jsme členy zločinecké organizace NATO. Ta v roce 1999 napadla Jugoslávii, přičemž bombardovala i civilní cíle jako vodárny a elektrárny. A v roce 2011 pak vedla útok na Libyi, kterou OSN hodnotilo v té době jako nejvyspělejší zemi Afriky (hodnoceno dle úrovně vzdělání, příjmů a délky dožití obyvatel).

Zločinecká historie některých členských států NATO je pak ještě mnohem horší. První příčku zločinosti neporazitelně vedou Britové, kterým se při budování svého impéria podařilo připravit o život dle horních odhadů okolo 100 milionů lidí!!! Německo rozpoutalo druhou světovou válku, která stála jen v Evropě životy zhruba 40 milionů lidí.

Zmíněné USA nezůstávají pozadu - od genocidy milionů původních obyvatel, přes napadení Kanady, anexi Texasu a dalších mexických států (celkem připravily USA ve válce Mexiko o 55% území), přes anexi Havaje, státní převraty Kolumbie/Panama, Guatemala (v nastalé občanské válce došlo ke genocidě 50 000 lidí), válku ve Vietnamu (která stála život 60 000 američanů a 1 milion civilistů, aby poté vláda přiznala, že ve skutečnosti se záminka pro válku nikdy nestala), Kuba, Irák, Afganistán, atd. atd.

Za zmínku stojí i samotné OSN. Připomeňme si, že Švýcaři byli jedni z posledních, kteří do této organizace vstoupili (v roce 2002, 11 let po Severní Koreji). A jako jediní na celém světě na základě referenda. Mezi historické počiny/zločiny OSN bezesporu patří uvalení sankcí na Irák, díky kterým zemřely hlady statisíce lidí, převážně dětí (z původních nepěkně vypadajících 500 000 se to podařilo zrevidovat na "pouhých" 200 000).

Připomeňme si pár základních principů, na kterých stojí Švýcarsko.

Od prohrané bitvy u italského Marignana roku 1515 se Švýcaři drží neutrality. Formálně byla jejich neutralita uznána až po napolenských válkách roku 1815.

I Švýcarsko může vstoupit do obranných aliancí. Avšak švýcarská ústava v čl. 140 jasně říká, že o vstupu musí rozhodnout lid v referendu. To je švýcarská demokracie. ČR se naopak stala členem této zločinecké organizace na základně svévolného rozhodnutí politiků bez veřejné diskuze.

Švýcaři dále předvedli neuvěřitelnou obranyschopnost, ubránili se v obou světových válkách. Za druhé světové války stálo pouze 4 milionové Švýcarsko proti 70ti milionovému Německu. Obranyschopnost Švýcarska stojí na domobraně. Tu zavedli Švýcaři změnou ústavy v roce 1874 (v reakci na rok 1871, kdy došlo ke sjednocení německých a italských států). Od té doby musí každý muž projít vojenským výcvikem a dostane od státu zdarma zbraň. Miliony vycvičených mužů s miliony zbraní, se kterými umí zacházet. To je domobrana.

Co se týká amerického útoku na Irán, připomeňme také ústavou dané funkce ve Švýcarsku. Švýcaři se obávali vložit příliš mnoho moci do rukou jednoho člověka (s ohledem na jednání amerického prezidenta neuvěřitelná prozíravost), a tak jeho kompetence zredukovali na nejnižší míru. Dle ústavy čl. 176 je jeho jedinou kompetencí předsedat vládě, a to na období pouhého jednoho roku, přičemž nesmí být zvolen 2x po sobě.

Švýcarsko tak nemá vrchního velitele ozbrojených sil. Vrchní velitel, tzv. Generál, je dle čl. 168 ústavy volen parlamentem jen v případě hrozby válečného konfliktu.

Připomeňme také, že i v USA rozhoduje o vyhlášení války parlament. Nicméně prezident má v případě bezprostřední hrozby právo jednostranně aktivně jednat. A tak je nyní všechno bezprostřední hrozba a zároveň nic není válka. USA bombardují hlavní města, unáší a vraždí prezidenty. Mnozí oprávněn namítají, že je to porušování americké ústavy. Nezapomeňme i na prohlášení amerického prezidenta Bidena, že ukončí plynovod Nordstream 2. Kdosi (vůbec se neví kdo) to skutečně udělal.

Být nedemokratickým satelitem, nejen v této době, je zásadní chyba, na kterou doplácíme svou životní úrovní a bezpečností. Připomeňme, že před druhou světovou válkou jsme spoléhali na spojence - Francii, která nás zradila. Připomeňme rok 1968, kdy pouhého půl milionu vojáků obsadilo 15ti milionové Československo! A připomeňme si, že průměrný švýcarský plat je přes 180 000 Kč, DPH mají Švýcaři nejnižší v Evropě (pouhých 8%), že mají nejnižší inflaci v Evropě, a že dlouhodobě snižují státní dluh.

Dobrou zprávou je, že můžeme TENTO STÁT KOMPLETNĚ REORGANIZOVAT - NASTAVIT NOVÁ, INTELIGENTNÍ PRAVIDLA FUNGOVÁNÍ TOHOTO STÁTU, a to jediným velkým krokem - přijetím nové ústavy. Vzor máme. Je potřeba se učit od úspěšných.

Stále to samé, estrády okolo prezidenta. Mezitím ŠVÝCAŘI PREZIDENTA NEMAJÍ a jdou za úspěchem - mají 4x vyšší platy (185...
03/03/2026

Stále to samé, estrády okolo prezidenta. Mezitím ŠVÝCAŘI PREZIDENTA NEMAJÍ a jdou za úspěchem - mají 4x vyšší platy (185 000 Kč měsíčně), třetinovou sazbu DPH (jen 8%) a dlouhodobě snižují státní dluh. Na prezidenta upírají pozornost dvě skupiny lidí, které se obě pletou. Není ho potřeba zbožňovat, není ho potřeba zesměšnovat. Je potřeba tuto funkci zrušit. A to v rámci celkové reorganizace tohoto státu, kterou lze učinit jedním velkým krokem - přijetím nové ústavy. Estrád už bylo dost...

Dne 14. 12. 2025 jsme podali ÚSTAVNÍ STÍŽNOST na volební práh.Pokud Ústava doslova říká: "Občané mají za rovných podmíne...
17/12/2025

Dne 14. 12. 2025 jsme podali ÚSTAVNÍ STÍŽNOST na volební práh.

Pokud Ústava doslova říká: "Občané mají za rovných podmínek přístup k voleným a jiným veřejným funkcím." není možné, aby se hlasy některých stran házely do koše jen proto, že nedosahují jakéhosi fiktivního prahu 5%.

Je zcela zjevné, že Ústava byla a je porušována.

Stížnost už dostala i svou spisovou značku - Pl. ÚS 48/2025

Ke stížnosti se mohou připojit fyzické i právnické osoby. Připojení zprostředkovává JUDr. Tomáš Neilsen, [email protected], stačí jej kontaktovat.

Oslovili jsme dvě desítky politických stran a osobností s prosbou, aby se k této žádosti připojili. Prozatím účast přislíbily jen dvě strany.

Nevídanou přílohou k této stížnosti je výpočet Českého statistického úřadu, jak by vypadalo rozdělení mandátů v případě, že by neexistoval volební práh, viz poslední obrázek.

Děkujeme za rozhovor, který s námi udělal člen Voluntia Martin Tomša. Změna systému po vzoru Švýcarska, odvolatelnost po...
28/10/2025

Děkujeme za rozhovor, který s námi udělal člen Voluntia Martin Tomša. Změna systému po vzoru Švýcarska, odvolatelnost politiků, referenda, EU, Euro, NATO, neutralita. Dostatek otázek k zamyšlení a diskuzi...

Host: Tomáš RaždíkModerátor: Martin TomšaEditor Videa: Michal Viatr a Martin TomšaKontakt:E-mail: [email protected]/Twitter: : mar...

Adresa

Alšovo Náměstí 691/4
Ostrava
70800

Telefon

+420732300395

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Švýcarská demokracie zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Švýcarská demokracie:

Sdílet