07/03/2026
NEUTRALITA ČESKÉ REPUBLIKY JE ŘEŠENÍM. Toto platilo a platí stále. To bylo pištění ohledně ruské agrese na Ukrajině. To bylo sankcí na úkor vlastních firem. To bylo miliard pro Ukrajinu na úkor vlastních lidí. Proč teď nevidíme sankce na USA a Izrael? NO PROTOŽE ČR STOJÍ NA STRANĚ ZLOČINCŮ.
Jsme členy zločinecké organizace NATO. Ta v roce 1999 napadla Jugoslávii, přičemž bombardovala i civilní cíle jako vodárny a elektrárny. A v roce 2011 pak vedla útok na Libyi, kterou OSN hodnotilo v té době jako nejvyspělejší zemi Afriky (hodnoceno dle úrovně vzdělání, příjmů a délky dožití obyvatel).
Zločinecká historie některých členských států NATO je pak ještě mnohem horší. První příčku zločinosti neporazitelně vedou Britové, kterým se při budování svého impéria podařilo připravit o život dle horních odhadů okolo 100 milionů lidí!!! Německo rozpoutalo druhou světovou válku, která stála jen v Evropě životy zhruba 40 milionů lidí.
Zmíněné USA nezůstávají pozadu - od genocidy milionů původních obyvatel, přes napadení Kanady, anexi Texasu a dalších mexických států (celkem připravily USA ve válce Mexiko o 55% území), přes anexi Havaje, státní převraty Kolumbie/Panama, Guatemala (v nastalé občanské válce došlo ke genocidě 50 000 lidí), válku ve Vietnamu (která stála život 60 000 američanů a 1 milion civilistů, aby poté vláda přiznala, že ve skutečnosti se záminka pro válku nikdy nestala), Kuba, Irák, Afganistán, atd. atd.
Za zmínku stojí i samotné OSN. Připomeňme si, že Švýcaři byli jedni z posledních, kteří do této organizace vstoupili (v roce 2002, 11 let po Severní Koreji). A jako jediní na celém světě na základě referenda. Mezi historické počiny/zločiny OSN bezesporu patří uvalení sankcí na Irák, díky kterým zemřely hlady statisíce lidí, převážně dětí (z původních nepěkně vypadajících 500 000 se to podařilo zrevidovat na "pouhých" 200 000).
Připomeňme si pár základních principů, na kterých stojí Švýcarsko.
Od prohrané bitvy u italského Marignana roku 1515 se Švýcaři drží neutrality. Formálně byla jejich neutralita uznána až po napolenských válkách roku 1815.
I Švýcarsko může vstoupit do obranných aliancí. Avšak švýcarská ústava v čl. 140 jasně říká, že o vstupu musí rozhodnout lid v referendu. To je švýcarská demokracie. ČR se naopak stala členem této zločinecké organizace na základně svévolného rozhodnutí politiků bez veřejné diskuze.
Švýcaři dále předvedli neuvěřitelnou obranyschopnost, ubránili se v obou světových válkách. Za druhé světové války stálo pouze 4 milionové Švýcarsko proti 70ti milionovému Německu. Obranyschopnost Švýcarska stojí na domobraně. Tu zavedli Švýcaři změnou ústavy v roce 1874 (v reakci na rok 1871, kdy došlo ke sjednocení německých a italských států). Od té doby musí každý muž projít vojenským výcvikem a dostane od státu zdarma zbraň. Miliony vycvičených mužů s miliony zbraní, se kterými umí zacházet. To je domobrana.
Co se týká amerického útoku na Irán, připomeňme také ústavou dané funkce ve Švýcarsku. Švýcaři se obávali vložit příliš mnoho moci do rukou jednoho člověka (s ohledem na jednání amerického prezidenta neuvěřitelná prozíravost), a tak jeho kompetence zredukovali na nejnižší míru. Dle ústavy čl. 176 je jeho jedinou kompetencí předsedat vládě, a to na období pouhého jednoho roku, přičemž nesmí být zvolen 2x po sobě.
Švýcarsko tak nemá vrchního velitele ozbrojených sil. Vrchní velitel, tzv. Generál, je dle čl. 168 ústavy volen parlamentem jen v případě hrozby válečného konfliktu.
Připomeňme také, že i v USA rozhoduje o vyhlášení války parlament. Nicméně prezident má v případě bezprostřední hrozby právo jednostranně aktivně jednat. A tak je nyní všechno bezprostřední hrozba a zároveň nic není válka. USA bombardují hlavní města, unáší a vraždí prezidenty. Mnozí oprávněn namítají, že je to porušování americké ústavy. Nezapomeňme i na prohlášení amerického prezidenta Bidena, že ukončí plynovod Nordstream 2. Kdosi (vůbec se neví kdo) to skutečně udělal.
Být nedemokratickým satelitem, nejen v této době, je zásadní chyba, na kterou doplácíme svou životní úrovní a bezpečností. Připomeňme, že před druhou světovou válkou jsme spoléhali na spojence - Francii, která nás zradila. Připomeňme rok 1968, kdy pouhého půl milionu vojáků obsadilo 15ti milionové Československo! A připomeňme si, že průměrný švýcarský plat je přes 180 000 Kč, DPH mají Švýcaři nejnižší v Evropě (pouhých 8%), že mají nejnižší inflaci v Evropě, a že dlouhodobě snižují státní dluh.
Dobrou zprávou je, že můžeme TENTO STÁT KOMPLETNĚ REORGANIZOVAT - NASTAVIT NOVÁ, INTELIGENTNÍ PRAVIDLA FUNGOVÁNÍ TOHOTO STÁTU, a to jediným velkým krokem - přijetím nové ústavy. Vzor máme. Je potřeba se učit od úspěšných.