28/05/2026
Před pár dny nás navštívila paní Veronika, která před nějakou dobou využívala službu Nízkoprahového denního centra.
Tentokrát si nepřišla říct o pomoc, ale přišla nám poděkovat a pochlubit se, že se jí momentálně dobře daří. Od listopadu abstinuje, absolvuje léčbu a podařilo se jí znovu získat bydlení. Postupně také obnovuje vztah s dětmi a pracuje na tom, aby mohli být zase spolu.
Její návštěva nám udělala obrovskou radost, protože tohle jsou chvíle, které nám potvrzují, že naše práce má smysl a vždy je naděje, že změna je možná. Paní Veronice přejeme hodně sil a spoustu dalších dobrých kroků na její cestě životem. 🍀
Služba nízkoprahového denního centra (NDC) je místem pro lidi v těžké životní situaci – většinou aktuálně bez domova, místem, kde se mohou, umýt, najíst a především kde najdou pomoc a podporu ve snaze se odrazit ode dna.